تماشا کنید: فصل وحشت زولا هم اکنون شروع شده است

نسخه جدید نقشه استخر هم اکنون در دسترس قرار دارد

فصل وحشت زولا به واسطه یک آپدیت از راه رسیده و همان‌طور که انتظار می‌رفت، محتویات جدید زیادی را در خود جای داده است.

زولا یک بازی رایگان (Free to Play) بوده و مانند محصولات مشابه، محتویات جدید هر چند وقت یک بار در قالب فصل به آن اضافه می‌شوند. این محتویات جدید می‌توانند سلاح، اسکین، مد و انواع مختلف آیتم‌های تزئینی باشد. استودیو سورنا گیمز که مسئولیت پشتیبانی بازی در ایران را بر عهده دارد، تم فصل‌ها را بر اساس اتفاقات یا رویدادهای مهمی که رخ می‌دهند انتخاب می‌کند؛ برای مثال، می‌توان به فصل فوتبال اشاره کرد که به خاطر جام ملت‌های اروپا اوایل تابستان سال جاری برگزار شد.

سورنا گیمز با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی از فصل وحشت زولا رونمایی کرده است. مطابق انتظار، این فصل تغییرات مهم و زیادی را شامل می‌شود. با توجه به بیانیه، نقشه استخر که نخستین بار با فصل چله تابستون به بازی آمده بود و به مد «آب بازی» اختصاص داشت، حالا به لابی عمومی اضافه شده و برای دو مد مبارزه تیمی و آزاد برای همه (قتل عام) قابل‌انتخاب است. دیگر محتوای جدید، کلاس جدید کارت است که «نخبه» نامگذاری شده و حالا باارزش‌ترین کلاس کارت به شمار می‌رود. پیش از این پنج کلاس کارت وجود داشت که با نام‌های «معمول»، «غیرمعمول»، «نادر»، «افسانه‌ای» و «پهلوانانه» شناخته می‌شوند.

سورنا گیمز معمولا متناسب با تمی که برای فصل انتخاب کرده، آیتم‌های تزئینی به خصوصی را آماده می‌کند. این گزاره برای فصل وحشت زولا هم صدق کرده و کاربران حالا می‌توانند آیتم‌های متعددی را کسب کرده و از آن‌ها برای شخصی‌سازی استفاده کنند. از آیتم‌های جدید می‌توان متعلقات، دستکش و اسپری را نام برد. از آنجایی که فصل وحشت به مناسبت هالووین تدارک دیده شده، تمامی آیتم‌های جدید به گونه‌ای طراحی شده‌اند که حس ترسناک بودن را به کاربران القا کنند. در صورتی که نمی‌دانید، جشن هالووین در تاریخ ۹ آبان (مصادف با ۳۱ اکتبر) برگزار می‌شود. مردم به مناسبت این جشن لباس‌های ترسناک پوشیده یا فیلم و سریال‌های ترسناک را می‌بینند.

فروشگاه توکن (Token Store) نخستین بار اواخر مرداد سال جاری به زولا اضافه شد اما آن زمان در فاز تست قرار داشت. حال و با گذشت حدودا سه ماه از فاز تست خارج شده و تمامی کاربران می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. آیتم‌های این فروشگاه به واسطه یک واحد پولی جدید قابل‌خریداری هستند که تنها از طریق شرکت در رقابت‌های دو سرور رقابتی و گروهی بدست می‌آید. در ضمن، عملکرد تجهیزات مختلف تغییر کرده که می‌توانید مشاهده کنید:

 • ۱۵ کاهش سرعت حرکت در تک تیراندازها
 • ۱۵ کاهش در برد موثر تپانچه‌ها
 • ۱۵ کاهش در سرعت آتش اسلحه‌های سنگین
 • مدت زمان ماندگاری دود تمامی نارنجک‌ها از ۱۵ به ۱۸ ثانیه افزایش یافته است
 • مدت زمان تاثیرگذاری نارنجک‌های فلاش به میزان ۵۰ درصد افزایش یافته است (از ۳ به ۴.۵ ثانیه)
 • عدم انفجار نارنک‌های فلاش و دودزا در نواحی شیبدار نقشه‌ها

تغییراتی که شرح داده شد به مدهای مرسوم ربط داشته و تغییراتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شوند به مد بتل رویال تعلق دارند:

 • جایگزینی سلاح M4 Super 90 به همراه متعلقات آن به جای اسلحه M3
 • جایگزینی اسلحه FNFAL Pro به همراه متعلقات آن به جای اسلحه Fateh
 • جایگزینی اسلحه UMP-45 به همراه متعلقات آن به جای اسلحه Mac-10
 • رفع مشکل از بین نرفنم بازیکن در وسیله نقشه پس از انفجار
 • برطرف سازی مشکل ورود به سنگ

در انتها، بد نیست بدانید تعدادی از ایرادات رفع شده‌ و عملکرد فنی زولا بهبود یافته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا