#مهسا_امینی

آپدیت 1.28 زولا منتشر شد | حالت‌ها و نقشه‌ی جدید اضافه شدند!

نقشه‌ی جدید سرانجام از راه رسید

بروزرسانی جدید زولا

استودیوی سورنا گیمز دقایقی قبل جزئیات آپدیت 1.28 بازی زولا را به صورت رسمی اعلام کرد؛ آپدیتی که محتویات زیادی را در خود جای داده است.

عوامل مختلفی در ماندگاری کاربران در یک بازی به عنوان سرویس (Games as a service) دخیل هستند اما مهم‌ترینشان بدون شک پشتیبانی و انتشار محتوای تازه است. این اصل به قدری حائز اهمیت است که می‌تواند یک بازی شکست‌خورده را از این رو به آن رو کرده یا محبوبیت عنوانی که کاربران پرتعدادی دارد را خدشه‌دار کند. سورنا گیمز که به خوبی از چنین اصل مهمی آگاهی دارد، تمامی تمرکز خود را روی انتشار منظم آپدیت قرار داده است.

سورنا گیمز دقایقی قبل جزئیات آپدیت 1.28 را به صورت رسمی اعلام کرد. مطابق انتظار، این آپدیت تغییرات مختلفی را در بازی به وجود می‌آورد تا تجربه‌ی کلی کاربر بهبود یابد. اولین تغییر، اضافه شدن لابی سریع است. کاربران با استفاده از این ویژگی می‌توانند به صورت مستقیم به حالت‌ها و نقشه‌های مختلف از جمله مبارزه‌ی تیمی، رقابتی و بتل رویال دسترسی داشته باشند. البته حالت بتل رویال همچنان مراحل تست را پشت سر می‌گذارد و قابل‌استفاده نیست.

تغییر دومی که به واسطه‌ی آپدیت 1.28 در بازی زولا به وجود می‌آید، به حالت سرگرمی مربوط می‌شود. Fun Mode سه حالت مختلف را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. اولین حالت، جنگ گلوله برفی است. این حالت شامل رقابت ۱۶ کاربر می‌شود که در قالب دو تیم حداکثر هشت نفره مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند. هدف از شرکت در این حالت، کشتن دشمنان با استفاده از گلوله‌های برفی و دستیابی به امتیاز تعیین شده است. البته در جریان رقابت یک سری بسته‌های کوچک داخل نقشه قرار می‌گیرد که شامل سلاح‌های قدرتمندی می‌شوند. کاربران می‌توانند از آن سلاح‌ها برای کشتن رقبا بهره ببرند.

دومین حالتی که در Fun Mode دیده می‌شود، سلاح کمری است. همان‌طور که از اسمش می‌توان حدس زد، کاربران در رقابت‌های این حالت تنها قادر به استفاده از کلت هستند. البته ماجرا به همین جا ختم نمی‌شود. هر کاربر در ابتدای رقابت تنها سه گلوله داشته و به ازای کشتن هر کاربر دیگر، سه گلوله دریافت می‌کند؛ قانونی که باعث شده هیجان و استرس شرکت در این حالت به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد. سومین و آخرین حالت Fun Mode، تحت عنوان چالش رنگی شناخته می‌شود.

رقابت‌های سومین حالت شامل یک گرداننده می‌شود که پس از چرخش، به صورت تصادفی یک رنگ را نشان می‌دهد. کاربران حاضر در رقابت سپس باید خودشان را به محل مورد نظر برسانند. کاربری که بتواند خودش را به عنوان اولین نفر به مقصد برساند، به عنوان برنده معرفی شده و یک امتیاز به تیم خودش اضافه می‌کند. در ضمن، رقابت‌های این حالت در یک نقشه‌ی ۱۶ در ۱۶ رخ می‌دهد.

یکی دیگر از تغییرات مهمی که در آپدیت 1.28 زولا ایجاد شده، اضافه شدن رتبه‌بندی به حالت مبارزه‌ی تیمی است. مانند چیزی که در سرورهای حالت رقابتی وجود دارد، کاربران با توجه به عملکردشان در حالت مبارزه‌ی تیمی، امتیاز کسب کرده و به ترتیب در جدول قرار می‌گیرند. رتبه‌بندی مربوط به این حالت از طریق پروفایل حساب کاربری قابل‌مشاهده است. در کنار این تغییرات، مجموعه‌ای از بهبودها در بخش‌های مختلف اتفاق افتاده که برای مثال می‌توان به به‌روزرسانی سرورها اشاره کرد. این اقدام، با توجه به درخواست‌ها و گزارش‌های کاربران جهت کاهش لگ و پینگ صورت گرفته است.

به لطف بهبودهایی که در نقشه‌ی شهر قدیمی به وجود آمده، خبری از افت فریم و پینگ نامناسب نخواهد بود. به جز این مورد، یک نقشه‌ی کاملا جدید به زولا اضافه شده که قلعه نام دارد. کاربران قادر هستند تمامی حالت‌ها به جز اسکورت و شکار رئیس را در این نقشه تجربه کنند. قلعه، بسیار حائز اهمیت بوده و قرار است یکی از نقشه‌های مسابقات زولا در آینده باشد.

در ضمن، آپدیت 1.28 زولا این امکان را برای کاربران فراهم کرده تا در پنج ثانیه‌ی آغازین هر راند سلاح‌های خود را انتخاب کنند.

تصاویری از قسمت‌های جدید بروزرسانی ۱.۲۸ بازی Zula را در پایین صفحه مشاهده می‌کنید:


guest

29 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا