دنباله کنسل شده لیگ عدالت زک اسنایدر ابرشروری بزرگ داشت

کراس اوری رویایی با پتانسیلی بالا

دنباله کنسل شده لیگ عدالت زک اسنایدر ابرشروری بزرگ داشت پارسا خلیلی ۱۲ ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ سینما
لیگ عدالت زک اسنایدر

به‌گفته یکی از خلاقان دنیای توسعه‌یافته دی سی، دنباله کنسل شده لیگ عدالت زک اسنایدر (Zack Snyder) قرار بود ابرشروری بزرگ از کمیک‌های فلش را به DCEU معرفی کند.

زک اسنایدر یکی از بهترین اتفاقاتی بود که برای دی سی و دنیای سینمایی از هم گسیخده‌اش رخ داد. اکران فیلم Man of Steel در سال ۲۰۱۳ به‌قدری موفقیت آمیز بود که به خلق فرانچایزی سینمایی منجر شد. اکران دومین فیلم از سه‌گانه اسنایدر که تقابل حماسی و مهیج بتمن و سوپرمن را برای طرفداران به ارمغان آورد، رضایت برادران وارنر را به‌همراه نداشت. گویا به عقیده آنها آثار اسنایدر از لحن خشنی برخوردار است که بنا به دلایلی نامعلوم برای آینده دی سی مناسب نیست.

همین موضوع باعث شد تا روایت داستان گردهم آیی لیگ عدالت به جاس ویدون (Joss Whedon)، کارگردان دو فیلم اول انتقام جویان سپرده شود. با توجه به محبوبیت و فروش بی‌نظیر فیلم‌های The Avengers و Avengers: Age of Ultron، برادران وارنر انتظار اتفاقی مشابه را داشت ولی هیچ چیز طبق برنامه پیش نرفت و درنهایت فاجعه‌ای بزرگ به‌نام Justice League در سال ۲۰۱۷ به پرده سینماها رفت. خوشبختانه بعد از گذشت چند سال، زک اسنایدر به‌کمک شبکه HBO موفق شد تا از نسخه حقیقی لیگ عدالت که شاهکاری چهار ساعته بود، رونمایی کند.

حالا به‌دنبال ریبوت شدن دنیای توسعه‌یافته دی سی توسط فیلم The Flash، جی اولیویا (Jay Olivia)، طراح فیلمنامه استودیو دی سی به‌تازگی فاش کرده که دنباله کنسل شده لیگ عدالت زک اسنایدر به‌قدری بزرگ بوده که گاهی اوقات از آن به‌عنوان Avengers: Endgame دی سی یاد می‌شد. به‌گفته او، زک قبل از اخراج شدن توسط برادران وارنر قصد داشت به روایت داستانی بزرگ با الهام از خط داستانی به‌شدت محبوب فلش‌پوینت (The Flashpoint) بپردازد و پروفسور زوم ملقب به ریورس فلش را علیه لیگ عدالت قرار بدهد.

پروفسور زوم یا همان ریورس فلش از آینده به خط زمانی اصلی سفر کرده بود تا زندگی بری را با خاک یکسان کند. در واقع پایان سه‌گانه دارک‌ساید زک یا هر چیزی که می‌خواهید صداش بزنید، ابتدا قرار بود خط داستانی Justice League Unlimited را راه‌اندازی کند و بعد از آن به سراغ رویداد مولتی‌ورسی به‌شدت محبوب Flashpoint Paradox برود. اگر اوضاع طبق برنامه پیش می‌رفت بخش سوم دنیای اسنایدر ورس می‌توانست مخاطب را با دنیایی آشنا کند که همه دوستان اکنون دشمن یکدیگر هستند. درنهایت داستان فلش‌پوینت به ریبوت شدن دنیای اسنایدر ورس منجر می‌شد و بازیگران جدیدی را وارد ماجرا می‌کرد، چون بالاخره بعد از گذشت ده سال، بازیگران کم کم به سمت پروژه‌های دیگر و نقش‌های دیگر سوق پیدا می‌کنند.

در آخر اولیویا با ابراز تاسف گفت که فراموش کردن فرصت‌های از دست رفته کار آسانی نیست اما همین که توانستیم بخشی از آن باشیم و با داستان‌های حماسی به استقبال طرفداران برویم خودش به‌تنهایی یک پیروزی بزرگ است.

تمامی آثار دی سی زک اسنایدر هم اکنون در سرویس استریم مکس قابل پخش هستند.

4.6 11 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

12 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا