#مهسا_امینی

آیا کاربران سامسونگ همچنان می‌توانند به تجربه‌ی فورتنایت بپردازند؟

فورتنایت از گوگل پلی و اپل استور اخراج شد

آیا کاربران سامسونگ همچنان می‌توانند به تجربه‌ی فورتنایت بپردازند؟ مهسا سپاهی ۰ ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
فورتنایت

در پی حذف بازی فورتنایت از اپل استور و گوگل پلی، کاربران دستگاه‌های سامسونگ نسبت به حذف این عنوان بتل رویال از فروشگاه گلکسی ابراز نگرانی کردند.

همان‌طور که می‌دانید، مدتی پیش اپیک استور راهی اختصاصی برای پرداخت خرید‌های درون‌ برنامه‌ای در نسخه‌‌های اندروید و iOS بازی محبوب فورتنایت معرفی کرد. این روش پرداخت، مستقل از درگاه‌های مخصوص اپل و گوگل بود و به همین دلیل خرید از طریق آن ۲۰ درصد هزینه‌ی کمتری برای کاربران به همراه داشت. در پی این اتفاق، اپل با استناد به قوانین اپ استور که توسعه‌دهندگان را الزام می‌کند فقط از درگاه پرداخت اپل استفاده کنند، فورتنایت را از این فروشگاه حذف کرد. اپیک گیمز در مقابل تصمیم گرفت تا از اپل شکایت کند و در پی این اتفاق اپل تهدید کرد که در صورت پس نگرفتن شکایت، دسترسی به ابزارهای توسعه روی iOS و Mac را به‌طور کامل از اپیک گیمز سلب خواهد کرد.

با وجود حذف بازی فورتنایت از فروشگاه اپل استور و گوگل پلی، کاربران دستگاه‌های سامسونگ همچنان قادر هستند از تجربه‌ی این بازی بتل رویال لذت ببرند. در واقع، فورتنایت همچنان در فروشگاه گلگسی قابل دسترسی است و کاربران گوشی‌ها و تبلت‌های سامسونگ می‌توانند از آن استفاده کنند.

بازی فورتنایت که یکی از محبوب‌ترین عناوین تاریخ بازی‌های ویدیویی به شمار می‌آید، در ابتدا قرار بود تنها یک اثر در سبک بقا باشد، اما در نهایت بخش بتل رویال هم به آن اضافه شد و از همین‌جا نام Fortnite بر سر زبان‌ها افتاد. شرکت اپیک گیمز این بازی را با موتور بازی‌سازی Unreal 4 توسعه داده و آن را برای پلتفرم‌های مختلف به صورت رایگان عرضه کرده است. این عنوان تیراندازی سوم شخص علاوه‌بر عناصر بتل رویال، دارای مکانیک ساخت و ساز است که یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن به‌ حساب می‌آید. گرافیک فورتنایت به صورت فانتزی ساخته شده و در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین بازی‌های سبک بتل رویال شمرده می‌شود.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا