#مهسا_امینی

در صحنه پس از تیتراژ فیلم The Matrix Resurrections چه می‌گذرد؟

صحنه‌های پس از تیتراژ تنها در MCU وجود ندارند!

صحنه پس از تیتراژ فیلم The Matrix Resurrections

لانا واچوفسکی صحنه پس از تیتراژ فیلم The Matrix Resurrections را مانند یک جایزه کوچک سرگرم کننده برای هرکسی که تا انتهای تیتراز این اثر را تماشا کرده است قرار داد. طرفداران دنیای سینمایی مارول به خوبی می‌دانند که پس از پخش تیتراژ در آثار این مجموعه باید منتظر بمانند تا چیزهای بیشتری از فرنچایز دستگیرشان شود، اما شاید در  رابطه با فرنچایز ماتریکس نه. با این حال، وقتی صحبت از رستاخیز ماتریکس شده، که اکنون در سینماها و در HBO Max پخش می‌شود، قطعاً باید این کار را انجام دهند.

Resurrections دنباله‌ای است که مدت‌ها انتظارش را می‌کشیدیم برای سه‌گانه اصلی ماتریکس (ماتریکس، ماتریکس بارگذاری مجدد، انقلاب‌های ماتریکس) که کیانو ریوز را در نقش نئو و کری-آن ماس را در نقش ترینیتی بازگرداند. شخصیت‌هاییی که هردو در قسمت قبلی فرنچایز مردند، یا دست کم ما اینگونه فکر می‌کردیم. اما لانا واچوفسکی، اتفاقاتی که پس از این می‌توانست رخ دهد را در فیلم جدیدش بررسی می‌کند.

بعد از همه اکشن و درام Matrix Resurrections، تیتراژی وجود دارد که در انتهای آن جایزه کارگردان پنهان شده. اگر مانند اکثر مردم هستید، احتمالاً فیلم را در آنجا متوقف کرده اید اما واچوفسکی در پایان یک سورپرایز کوچک دارد.

پس از تیتراژ این فیلم، صحنه‌ای را که در اوایل فیلم اتفاق می‌افتد، دوباره مرور می‌کنیم و می‌بینیم که اعتماد مغزی اندرسون همچنان در تلاش است تا آنچه را که ماتریکس چهارم باید باشد، تجزیه کند. حالا، اینکه آیا این هنوز واقعاً در ماتریکس فیلم اتفاق می‌افتد یا خیر  نمی‌دانیم چون در پایان، نئو و ترینیتی دیگر تحت کنترل تحلیلگر (نیل پاتریک هریس) نیستند. شاید باشند شاید هم نباشند.

مانند خود The Matrix Resurrections، صحنه پس از تیتراژ این فیلم نیز به گونه‌ای یک شوخی است که در چند سطح کار می‌کند. ایده‌های مطرح شده به شدت احمقانه و شاید هم ناممکن است پس در نتیجه خنده دار نیز به حساب می‌آید. صحنه پس از تیتراژ ماتریکس ۴ که به Catrix معروف شده است از ایده معرفی ماتریکس توسط گربه‌ها می‌گوید و کنایه جالبی را عنوان می‌کند. اگر این صحنه را از دست داده‌اید هنوز دیر نشده و می‌توانید Catrix را در پایان تیتراژ ماتریکس ۴ ببینید. 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا