آیا ساخت هدست واقعیت مجازی ایکس‌باکس آغاز شده است؟

نویسنده‌ی IGN ایتالیا چنین ادعایی دارد

ساخت هدست واقعیت مجازی ایکس‌باکس

با توجه به تصویری که شعبه‌ی ایتالیای IGN در فضای مجازی به اشتراک گذاشته، ساخت هدست واقعیت مجازی ایکس‌باکس آغاز شده است.

تیم ایکس‌باکس اواسط فوریه‌ی سال جاری میلادی از محصول جدید خود رونمایی کرد که یک هدست وایرلس بود. این هدست قابلیت اتصال همزمان به کنسول و تلفن همراه را دارا است. بدین ترتیب، زمانی که تلفن زنگ بخورد نیازی به برداشتن هدست نبوده و به واسطه‌ی آن می‌توان تماس را پاسخ داد. محصول جدید ایکس‌باکس همچنین با نیم ساعت شارژ، ۴ ساعت و با ۳ ساعت شارژ، ۱۵ ساعت شارژدهی دارد. در ضمن، ردموندی‌ها در آن زمان اعلام کردند محصولشان در تاریخ ۲۶ اسفند سال ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۶ مارس) و با قیمت ۹۹.۹۹ دلار وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

اینطور که به نظر می‌رسد، ساخت هدست واقعیت مجازی ایکس‌باکس آغاز شده است. نویسنده‌ی شعبه‌ی ایتالیای IGN چندی پیش هدست وایرلس ایکس‌باکس را دریافت کرد تا آن را بررسی کرده و یک مطلب بر اساس آن بنویسد. زمانی که هدست را به کنسول متصل کرد، با پیامی عجیب روبرو شد که به ساخت هدست واقعیت مجازی توسط ردموندی‌ها اشاره دارد. اگرچه متن به نمایش درآمده ایتالیایی است، ترجمه‌اش می‌گوید: «هدست واقعیت مجازی خود را به‌روزرسانی کنید.» انتشار تصویر از پیام سیستم کافی بود تا اولین گمانه‌زنی‌ها به وجود بیاید.

تصویر کاملا واضح و گویا بود. با این حال، صحبت‌های قدیمی فیل اسپنسر (Phil Spencer) باعث می‌شد ساخت هدست واقعیت مجازی ایکس‌باکس کمی دور از ذهن به نظر برسد. او در یکی از مصاحبه‌های خود صریحا گفته بود واقعیت مجازی تنها گروه کوچکی از گیمرها را هدف گرفته، در حالی که سیاست‌های او بر پایه‌ی تاثیر مثبت برای عموم گیمرها چیده می‌شوند. از همین رو، تیم ایکس‌باکس هیچ گونه برنامه‌ای برای ساخت هدست واقعیت مجازی ندارد. مطابق انتظار، بیان چنین جملاتی انتقاد گروهی از کاربران را به همراه داشت.

مدیر ایکس‌باکس که متوجه بازخوردهای منفی جملاتش شد، در یکی از مصاحبه‌های بعدی خود سعی کرد به شفا‌ف‌سازی بپردازد. او گفت قصد بی‌احترامی به طرفداران و توسعه‌دهندگان محصولات واقعیت مجازی را نداشته و تنها می‌خواسته بگوید تمرکز کارمندان ایکس‌باکس روی چنین پلتفرمی قرار ندارد. بد نیست بدانید برخلاف ردموندی‌ها، سونی چندی پیش به صورت رسمی تایید کرد روی یک هدست واقعیت مجازی کار می‌کند تا برای دارندگان کنسول پلی‌استیشن 5 در دسترس قرار دهد.

با گذشت مدت کوتاهی از انتشار گزارش شعبه‌ی ایتالیای IGN، وب سایت Video Games Chronicle تلاش کرد با نماینده‌ی مایکروسافت ارتباط برقرار کرده و از طریق او صحت و سقم ماجرا را بررسی کند. طبق گفته‌ی نماینده، پیامی که به نمایش درآمد نتیجه‌ی یک باگ در بومی‌سازی کنسول بوده و ساخت هدست واقعیت مجازی در لیست الویت‌های تیم ایکس‌باکس جایگاهی ندارد. در انتها، تاکید می‌کنیم تصویر شاخص تزئینی است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا