کنسول Xbox Series X مدل اشتراک Xbox All-Access را رو به جلو خواهد برد

اسپنسر باز هم از احتمال عرضه‌ی کنسول نسل بعد در تعطیلات سال نو میلادی خبر داد

اشتراک Xbox All-Access

آقای «فیل اسپنسر» مدیر بخش ایکس‌باکس، در صحبت‌های جدید خود گفت که برنامه‌ی اشتراک ویژه‌ی خود با نام Xbox All-Access را برای کنسول Xbox Series X پیشرفت خواهد داد.

سرویس اشتراک Xbox All-Access در واقع این امکان را می‌دهد تا به صورت اقساطی صاحب کنسول نسل حاضر مایکروسافت بشوید. البته این اشتراک تنها به خود کنسول محدود نمی‌شود. مشتری به طور ماهانه و تا ۲۴ ماه مبلغی را پرداخت می‌کند و در نهایت، صاحب کنسول به همراه اشتراک ۲۴ ماهه‌ی سرویس Xbox Game Pass Ultimate می‌شود. در ضمن صاحبان این اشتراک تا ۱۸ ماه می‌توانند تا کنسول خود را به مدل بالاتر آن ارتقا دهند.

آقای «فیل اسپنسر» در مصاحبه‌ی تازه‌ای که با سایت IGN داشت، گفت که هنگام عرضه‌ی کنسول Xbox Series X در انتهای سال جاری میلادی، مانور بزرگی روی اشتراک Xbox All-Access خواهند داد. اسپنسر در ادامه عنوان کرد که قیمت، فاکتوری بسیار مهم و حیاتی برای کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس محسوب می‌شود. او یکی از دلایل عدم موفقیت ایکس‌باکس وان در زمان عرضه را همین اختلاف قیمت صد دلاری‌اش با پلی‌استیشن 4 عنوان کرد. به عقیده‌ی اسپنسر، اشتراک All-Access تاثیر مالی کمتری نسبت به خرید معمول کنسول دارد.

اسپنسر از وضعیت فعلی صنعت گیمینگ در شرایطی که اکثر مردم دنیا به خاطر شیوع ویروس کرونا در خانه‌های خود قرنطینه هستند هم صحبت و این وضعیت را با دوره‌ی رکود مالی آمریکا در سال ۲۰۰۸ میلادی مقایسه کرد.

باید غافل باشیم که درباره‌ی واقعیت‌های اقتصادی که می‌توانند در پاییز رخ دهند صحبت نکنیم. نه که به طور کامل بدبین باشیم، ولی شما آمار افراد بیکار در آمریکا را که اعلام شد را دیدید. ابهام بسیاری در بازار وجود دارد. من فکر می‌کنم گیمینگ یک چیز لوکس است و ما باید همه آن را درک کنیم.

وقتی برمی‌گردیم و به سال ۲۰۰۸ و آن‌چه برای گیمینگ رخ داد نگاه می‌کنیم، می‌بینیم گیمینگ تمایل به دوام دارد. به نظر می‌رسد که مردم آن را به عنوان چیز باارزش می‌بینند و به بازی کردن ادامه می‌دهند؛ اما به طور واضح، مردم باید ابتدا از خانواده‌ی خود مراقبت کنند.

او درباره‌ی قیمت نهایی ایکس‌باکس سری ایکس هم گفت:

چیزهای بسیاری هستند که ما به آن‌ها نگاه می‌کنیم تا به قیمت و پیشنهاد درستی برسیم.

اسپنسر در حرف‌های خود اشاراتی به عرضه‌ی چند کنسول در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ داشت. با این وجود آیا ممکن است که Xbox Series X محدود به کنسولی که تا به حال دیده‌ایم نباشد؟ اگر این مورد حقیقت داشته باشد، پس باید تا چند ماه آینده شاهد رونمایی رسمی کنسول با اسم رمز Lockhart باشیم؛ کنسولی که ادعا می‌شد مدل دیجیتالی، ضعیف‌تر و ارزان‌تر نسل بعد ایکس‌باکس خواهد بود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا