#مهسا_امینی

نخستین به‌روزرسانی بزرگ ایکس‌باکس سری ایکس و اس از راه رسید

انتخاب تصاویر زمینه‌ی پویا ممکن شده است

نخستین به‌روزرسانی بزرگ ایکس‌باکس سری ایکس

در شرایطی که یک ماه هم از ورود به بازار نمی‌گذرد، مایکروسافت نخستین به‌روزرسانی بزرگ ایکس‌باکس سری ایکس و اس را منتشر کرده است.

مایکروسافت در طول نسل هشتم تمام تلاش خود را به کار گرفت تا بر اساس بازخوردهای دریافتی، نه تنها مشکلات و ایرادها را برطرف کند، بلکه ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را به خانواده‌ی ایکس باکس وان بیافزاید. بدون شک، این روند با عرضه‌ی رسمی ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس در اوایل نوامبر سال جاری میلادی ادامه می‌یابد. البته این دو کنسول به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا آنطور که باید و شاید عرضه نشده و شاهد کمبود موجودی‌شان در خرده‌فروشی‌ها هستیم. همین مسئله باعث شده بسیاری از علاقه‌مندان همچنان در صف انتظار بوده و نتوانند کنسول مورد نظرشان را تهیه کنند.

همان‌طور که در پاراگراف پیشین اشاره شد، مایکروسافت برای نخستین بار در طول تاریخ نسل جدید را با دو کنسول آغاز کرده است. ایکس‌باکس سری ایکس ۴۹۹ دلار قیمتگذاری شده، از قدرت سخت‌افزاری بسیار بالاتری برخوردار بوده و به طور کلی، یک محصول پرچمدار محسوب می‌شود. ایکس‌باکس سری اس برای افرادی عرضه شده که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند ۵۰۰ دلار برای خرید کنسول هزینه کنند. این محصول تنها ۲۹۹ دلار دارد. اگرچه تفاوت‌هایی بین سخت‌افزارهای دو کنسول دیده می‌شود اما هر دو دارای گرافیک قدرتمندی هستند، بارگذاری را در زمان کمتری انجام می‌دهند و به لطف Backward Compatibility می‌توانند بازی‌های قدیمی را اجرا کنند.

مایکروسافت با قرار دادن یک پست در وب سایت رسمی Xbox، از انتشار نخستین به‌روزرسانی بزرگ ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس خبر داده است. از قابلیت‌های جدیدی که به کنسول‌ها اضافه می‌شوند، می‌توان به انتخاب تصاویر زمینه‌ی پویا اشاره کرد. در حال حاضر شش گزینه برای انتخاب موجود است اما تیم ایکس‌باکس وعده داده به مرور زمان شاهد اضافه شدن گزینه‌های بیشتری خواهیم بود. دیگر قابلیت، تگ‌های شناسایی هستند؛ برای مثال، اگر یک بازی از HDR پشتیبانی کند، تگی متناسب با این تکنولوژی به نمایش درمی‌آید تا کاربر اطلاع داشته و آن را در تنظیمات فعال کند. نشان‌ها هم به سیستم عامل دو کنسول اضافه شده‌اند که عملکردی شبیه به تگ‌ها دارند.

نشان‌ها در گوشه‌ی پایین سمت چپ کاور بازی‌ها قرار گرفته و تایید می‌کنند عنوان مورد نظر برای ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس بهینه‌سازی شده است یا خیر. ویژگی‌های جدیدی که نخستین به‌روزرسانی بزرگ اضافه می‌کند، همین موارد نیستند. آپدیت مزبور برگه‌ی جدیدی را تحت عنوان The Game Activity می‌افزاید. این برگه تعداد نهایی اچیومنت‌ها، اچیومنت‌های به دست آمده، رویدادها و لیست دوستانی که مشغول تجربه‌ی عنوان مد نظر هستند را نشان می‌دهد. علاوه بر این‌ها، افزودن اعضای خانواده به لیست کاربران در هنگام راه‌اندازی ابتدایی و نصب بازی‌های Game Pass قبل از اضافه شدن به سرویس هم امکان‌پذیر شده است.

نصب بازی‌های Game Pass قبل از اضافه شدن به سرویس شامل تمامی عناوین نمی‌شود. با مراجعه به بخش Coming Soon می‌توانید لیست عناوینی که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند را ببینید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا