رسمی: قیمت ایکس‌ باکس سری ایکس توسط مایکروسافت مشخص شد

صبر طرفداران به پایان رسید

قیمت ایکس باکس سری ایکس

دقایقی پیش، پس از چندین ماه انتظار، تاریخ پیش‌فروش، عرضه و قیمت کنسول ایکس باکس سری ایکس توسط مایکروسافت تایید و مشخص شد.

مدتی پیش بود که شایعاتی مبنی بر قیمت کنسول‌های نسل جدید مایکروسافت، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس، نقل محافل شده بود و در رسانه‌های سراسر دنیا بازتاب پیدا کرده بود. مایکروسافت که سال گذشته و در جریان مراسم The Game Awards ۲۰۱۹ از ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کرده بود، پس از گذشت چندین ماه از گزارشی مبنی بر تاریخ عرضه و قیمت ایکس باکس سری ایکس سر باز می‌زد و واکنشی نیز به شایعات پیرامون آن نمی‌داد. اما این هفته، زمانی که شایعات دقیقی از جزییات کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت، Xbox Series X و Xbox Series S، به بیرون درز شد، سرانجام مایکروسافت تصمیم گرفت از تاریخ عرضه و قیمت ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس رونمایی کند.

بنا به تایید مایکروسافت، قیمت ایکس‌ باکس سری ایکس معادل ۴۹۹ دلار خواهد بود و در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی مصادف با ۲۰ آبان ۱۳۹۹ روانه‌ی بازار خواهد شد. همچنین پیش‌فروش دو کنسول جدید مایکروسافت، ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس، از تاریخ ۲۲ سپتامبر (۱ مهر)  سال جاری آغاز خواهد شد.

در هفته‌ی جاری نیز تاریخ عرضه و قیمت ایکس باکس سری اس بصورت رسمی مشخص شد و با تریلری از آن رونمایی شد.

کنسول ایکس‌باکس سری اس که نسخه‌ی ضعیف شده‌ی ایکس‌باکس سری ایکس خواهد بود، با قیمت ۲۹۹$ عرضه خواهد شد و فاقد درایو نوری خواهد بود. این کنسول تنها برای آن دسته از کاربرانی منتشر می‌شود که بازی‌های خود را بصورت دیجیتالی خریداری خواهند کرد. کنسول Xbox Series S بازی‌ را با وضوح تصویر ۱۴۴۰p و نرخ فریم ۱۲۰ اجرا می‌کند. با این حال، این کنسول قادر خواهد بود وضوح تصویر را برای نمایش روی مانیتور یا تلویزیون‌ ۴K تا این وضوح تصویر آپ اسکیل کند. این کنسول سفید رنگ دارای ۵۱۲ گیگابایت حافظه از نوع سفارشی NVMe SSD خواهد بود که تا کنون مشخص نیست چه مقدار از آن قابل استفاده است. کنسول Xbox Series S کوچک‌ترین ایکس‌باکس تاریخ خواهد بود.

بدین ترتیب دو کنسول Xbox Series X و Xbox Series S به ترتیب با قیمت ۴۹۹ دلار و ۲۹۹ دلار در تاریخ ۱۰ نوامبر مصادف با ۲۰ آبان سال جاری عرضه خواهند شد. پیش‌فروش کنسول‌های نسل نه مایکروسافت نیز از تاریخ ۲۲ سپتامبر (۱ مهر) سال جاری آغاز خواهد شد. در نتیجه با انتشار جزییات دو کنسول جدید مایکروسافت، Xbox Series X و Xbox Series S بصورت رسمی معرفی و رونمایی شدند و دیگر باید خود را برای عرضه‌ی آنان آماده کنیم.

به نظر شما قیمت کنسول ایکس باکس سری ایکس می‌تواند در کنار ایکس باکس سری اس ارزان قیمت، برای سونی و کنسول پلی‌استیشن 5 دردسر درست کند؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا