تماشا کنید: تاریخ انتشار ایکس‌باکس سری اس رسما اعلام شد

کوچک‌ترین ایکس‌باکس تاریخ نوامبر منتشر خواهد شد

تماشا کنید: تاریخ انتشار ایکس‌باکس سری اس رسما اعلام شد سورنا رضایی ۰ ۱۸ شهریور ۱۳۹۹

مایکروسافت با انتشار یک تریلر از طریق توییتر، تاریخ انتشار ایکس‌باکس سری اس را رسما اعلام کرد. این کنسول اوایل نوامبر از راه می‌رسد.

اگرچه از ماه‌ها قبل شایعه‌هایی پیرامون انتشار دو کنسول توسط مایکروسافت در آغاز نسل نهم به گوش رسیده بود اما ردموندی‌ها به معرفی ایکس‌باکس سری ایکس بسنده کرده و هیچ صحبتی از ایکس‌باکس لاکهارت به میان نیاوردند. با وجود این، امیدها برای معرفی مدل ارزان‌تر به مرور زمان افزایش ‌یافت؛ زیرا تصاویر و اطلاعاتی در فضای مجازی لو رفتند که همگی به وجود چنین کنسولی اشاره داشتند. این شرایط ادامه داشت تا اینکه امروز صبح تیزر کوتاه ایکس‌باکس سری اس به صورت غیر رسمی منتشر شد و مدت کوتاهی بعد هم مایکروسافت آن را رسما تایید کرد.

مایکروسافت با انتشار یک تریلر از طریق توییتر، تاریخ انتشار ایکس‌باکس سری اس را رسما مشخص کرد. این تریلر در واقع همان ویدیویی است که امروز صبح در فضای مجازی لو رفته بود اما تنها چند ثانیه اضافه‌تر دارد. در همین چند ثانیه هم زمان عرضه‌ی جهانی کنسول Xbox Series S مشخص شده است. بر این اساس، مدل ارزان قیمت ایکس‌باکس سری ایکس در تاریخ ۲۰ آبان سال جاری (مصادف با ۱۰ نوامبر میلادی) در بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. ردموندی‌ها تا به این لحظه حرفی از مشخصات سخت‌افزاری به میان نیاورده‌اند اما طبق اطلاعات رسمی موجود، سری اس بازی‌ها را با وضوح تصویر 1440p و نرخ فریم ۱۲۰ اجرا می‌کند. با این حال، این کنسول قادر خواهد وضوح تصویر را برای نمایش روی مانیتورها یا تلویزیون‌های 4K تا این وضوح تصویر آپ اسکیل کند.

در کنار اعلام تاریخ انتشار ایکس‌باکس سری اس رسما تایید شد که این کنسول سفید رنگ دارای ۵۱۲ گیگابایت حافظه از نوع سفارشی NVMe SSD خواهد بود که فعلا مشخص نیست چه مقدار از آن قابل استفاده است. برای مقایسه می‌توان به پلی‌استیشن 5 اشاره کرد که حافظه‌ای ۸۲۵ گیگابایتی دارد. از دیگر ویژگی‌های کنسول می‌توان به پشتیبانی از سه تکنولوژی رهیابی پرتو (Ray-Tracing)، سایه‌زنی با نرخ متغیر (Variable Rate Shading)، تازه‌سازی با نرخ متغیر (Variable Refresh Rate)، بارگذاری سریع بازی‌ها، استریم ویدیوها با وضوح تصویر 4K، اجرای همزمان چند بازی و انتقال سریع بین آن‌ها و همچنین تاخیر بسیار پایین در عناوین آنلاین اشاره کرد. این کنسول دیسک نوری نداشته و تنها راه نصب بازی‌ها، خرید نسخه‌ی دیجیتالی خواهد بود.

در انتها، لازم به ذکر است که ابعاد ایکس‌باکس سری اس حدودا ۶۰ درصد کوچک‌تر از برادر خود است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا