سرعت ایکس باکس سری ایکس ۵ ثانیه بیشتر می‌شود!

شرح یک ماجراجویی سریع‌السیر!

سرعت ایکس باکس سری ایکس

سرعت ایکس باکس سری ایکس تغییر خواهد کرد و کاربران را به یک سفر سریع‌السیر دعوت می کند. 

زمان راه‌اندازی بالای برخی پلتفرم‌های بازی می‌تواند برای بسیاری ناخوشایند باشد و یا حتی باعث اوقات تلخی شود؛ از این رو شرکت ایکس باکس سعی دارد که زمان Boot ایکس باکس سری ایکس را ۵ ثانیه کاهش دهد و بازیکنان خود را خرسند نگه دارد. یکی از توسعه دهندگان ایکس باکس که پیشتر قول اصلاحاتی را در پلتفرم‌های این شرکت داده بود به تازگی اعلام کرد که زمان راه‌اندازی ایکس باکس سری ایکس کاهش خواهد یافت و با روشن کردن کنسول بازیکنان با انیمیشنی که تنها چهار ثانیه طول دارد مواجه خواهند شد.

ایکس باکس سری ایکس نسبت به دیگر هم نسل‌هایش مثل ایکس باکس وان بسیار سریع‌تر راه‌اندازی می‌شود و فهرست آغازین بازی‌ها زودتر بر روی صفحه نقش می‌بندد اما با این وجود توسعه دهندگان دوست دارند که زمان راه‌اندازی را از این هم کمتر کنند و به لطف انیمیشن تازه‌ای که ساخته‌اند این امر قابل اجرا خواهد بود. این انیمیشن جدید برای اجرا تنها به چهار ثانیه نیاز دارد در حالی که انیمیشنی که در حال حاضر اجرا می‌شود به حداقل نه ثانیه زمان نیاز داشته و بازیکنان زودتر از این نه ثانیه نمی‌توانند به فهرست بازی‌ها دسترسی پیدا کنند.

پس در بروزرسانی جدید پنج ثانیه در زمان صرفه جویی می‌شود و زمان راه‌اندازی در حد زمان یک آذرخش کاهش می‌آبد. زمان جایگزینی این انیمیشن تازه با انیمیشن قبلی به طور دقیق مشخص نیست اما آنطور که ایکس باکس اینسایدرها آن را تست کرده‌اند و به گوش طرفداران رسانده‌اند این خبر بیش از یک شایعه است و می‌توان انتظار دیدن آن را در ماه آگوست (مرداد یا شهریور ماه) به همراه یک بروزرسانی جانانه دیگر داشت. پس با بروزرسانی جدید نرم‌افزار ایکس باکس می‌توان به زمان راه‌اندازی کمتر و یک قابلیت گپ صوتی دیسکورد (Discord) رسید.

البته اگر ایکس باکس شما سری ایکس نیست هم جای نگرانی نیست چرا که این بروزرسانی‌های جدید تنها برای سری ایکس نخواهد بود. پس از ارائه و اجرای انیمیشن جدید بر روی ایکس باکس سری ایکس این افزایش سرعت برای ایکس باکس سری اس هم ارائه خواهد شد و تمام گیمرهایی که ایکس باکس سری ایکس یا اس دارند می‌توانند از کنسول بازی سریع‌تر خود لذت ببرند. همه‌ی این‌ها به لطف استفاده از درایو SSD به جای HDD توسط توسعه دهندگان پلتفرم‌های بازی است.

این تغییر در درایو موجود در کنسول‌های بازی باعث شده تا توسعه دهندگان مرزهای ساخت بازی ویدیویی را بشکنند و با امکانات و فرصت‌های بیشتری که دراختیار دارند برای مجسم کردن رویاهای خود و خلق بازی‌هایی با ویژگی‌های بصری بینظیر و خیره کننده تلاش کنند. در هر دو پلتفرم ایکس باکس سری ایکس و اس از درایو SSD معمول مایکروسافت استفاده شده که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا در چند ثانیه به راحتی و بدون نیاز به خارج شدن کامل از یک بازی به بازی دیگر بروند.

با وجود همه این‌ها به نظر می‌رسد که شرکت‌های توسعه دهنده‌ی بازی به کندی در مسیر خود پیش می‌روند و تا به حال پیشرفت چشمگیری از آن‌ها دیده نشده. در این بین شرکت ایکس باکس دست از تلاش برنداشته و با Boot ایکس باکس سری ایکس قدمی دیگر به سوی پیشرفت در دنیای بازی و گیمینگ برداشته است.

در پایان، نظر شما در رابطه با به این بروزرسانی جدید چیست؟ آیا تا به حال زمان راه‌اندازی پایین کنسول‌های بازی شما را آزار داده است؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا