ایکس باکس سری ایکس در جمعه سیاه ۲۰۲۲ همه را شکست داده است!

ایکس باکس سری ایکس تنها کنسول بازی در میان پر فروش‌ترین محصولات!

ایکس باکس سری ایکس در جمعه سیاه

یکی از بهترین دوران سال برای خرید کنسول و بازی‌های جدید به پایان رسید و طبق گزارشات اخیر، مایکروسافت پیروز این دوره کوتاه، ولی عالی شده است. طبق گزارشات اخیر، کنسول ایکس باکس سری ایکس در جمعه سیاه یکی از پر فروش‌ترین محصولات  بوده است.

جمعه سیاه یا بلک فرایدی که هر سال در آخرین جمعه ماه نوامبر برگزار می‌شود یکی از بهترین دوران برای خرید محصولات تکنولوژی جدید از جمله کنسول یا بازی‌ها است. جمعه سیاه سال ۲۰۲۲ میلادی برای مایکروسافت بسیار عالی پیش رفت و کنسول ارشد آن‌ها در نسل نهم یعنی ایکس باکس سری ایکس در میان پر فروش‌ترین محصولات جای گرفت که در کنار موفقیت این کنسول، خبر از محبوبیت بیش از حد کنسول‌های بازی می‌دهد.

همچنین ما متوجه می‌شویم که کنسول‌های ایکس باکس بر سلطه خود در سال ۲۰۲۲ ادامه داده‌اند. ابتدای سال جاری میلادی، ما از خبری مبنی بر شکست خوردن پلی استیشن ۵ از ایکس باکس‌های سری ایکس و سری اس در ژاپن از لحاظ فروش مطلع شدیم و این در حالی است که پلی استیشن ۴ در زمان عرضه اولیه فروشی بی سابقه را در برابر ایکس باکس وان در این کشور ثبت کرده بود.

ناگفته نماند که با در دست نبودن گزارشات رسمی از فروش، نمی‌توان موفقیت کامل مایکروسافت را در این بخش تایید کرد. کنسول‌های نسل نهمی هنوز کنسول‌های جدید محسوب شده و در حالی که تقاضا برای آن‌ها بسیار بالا است، عرضه کم بوده و ما هنوز شاهد تخفیف‌های حقیقی برای این کنسول نبوده‌ایم. در نتیجه کمبود کنسول پلی استیشن ۵ می‌تواند یکی از دلایل فروش عالی کنسول ایکس باکس سری ایکس در جمعه سیاه باشد.

دیگر دلیل که از نو به کمبود کنسول‌های پلی استیشن ۵ مربوط می‌شود، انتشار بازی بی نظیر Call of Duty Modern Warfare 2 است. کاربران بسیاری این روزها علاقمند به تجربه این بازی به هر روشی هستند، تا جایی که بسیاری از طرفداران سونی نیز به خرید کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس فقط برای تجربه این بازی در نسل نهم روی می‌آورند.

فارغ از تمام گفته‌ها، کنسول ایکس باکس سری ایکس در حال تجربه دورانی بی نظیر بوده و در کنار بازی Call of Duty Modern Warfare 2 در فهرست پر فروش‌ترین محصولات جمعه سیاه سال ۲۰۲۲ قرار گرفته است. علاوه بر آن، باید اشاره داشت که پهبادها، مک‌بوک‌های شرکت اپل و محصولات مربوط به کارتون Bluey در لیست پر فروش‌ترین محصولات جمعه سیاه امسال دیده می‌شوند.

در ادامه باید به این نکته اشاره داشت که هیچ یک از کنسول‌های موجود، حتی کنسول دستی پر طرفدار نینتندو سوییچ در لیست محصولات پر فروش جمعه سیاه سال ۲۰۲۲ قرار نگرفته و این در حالی است که انتظار می‌رفت این کنسول دستی فروشی مشابه با کنسول ایکس باکس سری ایکس را در این دوران تجربه کند.

دیگر موضوعی که می‌تواند دلیل فروش بی سابقه کنسول ایکس باکس سری ایکس در این دوره باشد، سرویس محبوب ایکس باکس گیم پس بوده که به طور روزانه در حال پیشرفت است و به گفته شرکت سونی، سرویس پلی استیشن پلاس جدید توان رویارویی با سرویس ایکس باکس گیم پس را ندارد. سرویس گیم پس می‌تواند برای بسیاری کاربران از جمله کسانی که تازه وارد دنیای بازی‌های ویدیویی شده‌اند بسیار جذاب باشد.

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، کمبود عجیب کنسول‌های پلی استیشن ۵ نیز یکی دیگر از موضوعات حیاتی در فروش بی سابقه ایکس باکس سری ایکس است، با این حال به گفته سونی ما شاهد عرضه قابل توجه این کنسول طی تعطیلات کریسمس خواهیم بود که از نو می‌تواند بازار کنسول‌های نسل نهمی را جذاب کند. البته ناگفته نماند که کنسول ایکس باکس سری ایکس نیز در بسیاری نقاط دنیا کمیاب بوده، با این حال خرید این کنسول به مراتب از کنسول‌های پلی استیشن ۵ آسان‌تر است.

در پایان باید اشاره داشت که تنها کنسول نسل نهمی که به آسانی در تمام نقاط دنیا یافت می‌شود، کنسول ایکس باکس سری اس است. آیا شما نیز از خریداران کنسول ایکس باکس سری ایکس در جمعه سیاه سال ۲۰۲۲ بوده‌اید؟ فکر می‌کنید کدام کنسول در نسل نهم پیروز می‌شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا