برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

قیمت اشتراک گیم پس احتمالا افزایش پیدا می‌کند

تردید در عرضه رایگان کالاف دیوتی

قیمت اشتراک گیم پس احتمالا افزایش پیدا می‌کند ۰ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
قیمت گیم پس

گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت مایکروسافت درباره عرضه کالاف دیوتی در گیم پس تردید دارد و چه بسا احتمالا قیمت اشتراک آلتیمیت این سرویس افزایش خواهد یافت.

ردموندی‌ها بعد از ماه‌ها بحث و کشمکش و حضور در دادگاه‌ها، در نهایت اواخر سال گذشته میلادی بود که موفق شدند اکتیویژن بلیزارد را به همراه تمامی استودیوها و فرنچایزها از جمله کالاف دیوتی تصاحب کنند. در پی این اتفاق، بسیاری از بازیکن‌های ایکس باکس منتظر عرضه بازی‌های اکتیویژن در گیم پس هستند.

در حالی که دیابلو ۴ به عنوان اولین بازی بلیزارد راهی گیم پس شد، اما هنوز هم نشانه‌ای از انتشار سری کالاف دیوتی در گیم پس نیست. در همین راستا، ساعاتی پیش تام وارن، خبرنگار رسانه معروف ورج، در گزارشی خاطرنشان کرد که شاید بازی‌های Call of Duty، به خصوص عناوین جدید فرنچایز، به گیم پس اضافه نشوند.

در واقع، او مدعی است که مایکروسافت چند وقتی است به طور داخلی روی عرضه یا عدم عرضه بازی‌های کالاف دیوتی در گیم پس بحث می‌کند. با توجه به شرایط مالی ایکس باکس و تلاش ردموندی‌ها برای افزایش درآمد، ظاهرا این کمپانی در خصوص ارائه رایگان بازی‌های Call of Duty به مشترکین کمی تردید دارد.

از طرفی، وارن معتقد است که مایکروسافت قصد دارد قیمت اشتراک گیم پس آلتیمیت را افزایش دهد. البته، این موضوع هنوز در دست بررسی قرار دارد و مشخص نیست که در صورت موافقت مدیران، هزینه این سرویس اشتراکی تا چه حد گران خواهد شد. با همه این‌ها، نظر به رویکرد مایکروسافت، تعدیل نیروها و تعطیلی استودیوها، چنین اقدامی چندان هم دور از انتظار نیست.

به طور کلی، بازی‌های کالاف دیوتی سالانه میلیون‌ها دلار درآمدزایی دارند. بدیهی است که عرضه این عناوین در گیم پس از همان روز نخست به مرور زمان به ضرر مجموعه تمام شده و مایکروسافت احتمالا در دراز مدت با مشکل شدید مالی برای توسعه آن روبه‌رو خواهد شد.

بر این اساس، شاید افزایش قیمت اشتراک گیم پس آلتیمیت یا عدم عرضه آثار کالاف دیوتی در این سرویس بتواند از تحقق این دردسرها جلوگیری کند. در هر حال، گویا استراتژی مایکروسافت در خصوص عرضه تمام بازی‌های فرست پارتی ایکس باکس در گیم پس تغییر کرده که البته باید تا اتخاذ تصمیم نهایی منتظر بمانید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments