قیمت کنسول نسل بعد مایکروسافت طبق انتظارات خواهد بود

فیل اسپنسر: از اشتباهات زمان عرضه‌ی Xbox One درس گرفته‌ایم

قیمت کنسول نسل بعد مایکروسافت

با استناد بر گفته‌های فیل اسپنسر قیمت و قدرت کنسول نسل بعد مایکروسافت طبق انتظارات خواهد بود و اشتباهات زمان عرضه‌ی کنسول Xbox One تکرار نخواهد شد.

کنسول نسل بعد ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت با اسم رمزی پروژه اسکارلت شناخته می‌شود و قرار است از نظر قیمت و قدرت با کنسول نسل بعد سونی یعنی پلی‌استیشن ۵ رقابت کند. فیل اسپنسر در مصاحبه‌ای بیان کرد که درسی که آن‌ها از نسل فعلی گرفته‌اند، اهمیتی زیادی دارد و همینطور به خوبی از اتفاقات و اشتباهات شرکت مایکروسافت در اوایل نسل هشتم آگاه هستند.

اگر به یاد داشته باشید در رقابت بین ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴، کنسول شرکت مایکروسافت بسیار بد نام شد. جدا از حاشیه‌های قبل از انتشار، آنها کنسول ضعیف‌تری نسبت پلی‌استیشن ۴ را با ۱۰۰ دلار گرانتر به فروش رساندند. فیل اسپنسر گفت که او از این موضوع کاملا آگاه است و تیم توسعه پروژه اسکارلت «با هدف موفقیت در بازار» در حال کار هستند.

طبق گفته‌های فیل اسپنسر، Game Pass مانند یک پل بین کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پروژه‌ی اسکارلت عمل خواهد کرد و بازیکنان می‎توانند بازی‎های ناتمام خود را در کنسول نسل بعدی ادامه دهند، حتی فایل‌های ذخیره، تمام شبکه‌های گیم و هر چیزی که در ایکس‌باکس وان باشد به کنسول بعدی منتقل خواهد شد.

مایکروسافت در E3 گذشته اطلاعاتی در خصوص پروژه‌ی اسکارلت منتشر کرد. با همکاری شرکت AMD آنها قرار است از پردازنده‌های Zen 2 و GPUهای Navi استفاده کنند. همچنین این کنسول از نسل بعدی SSDها و مموری‌های GDDR6 بهره خواهد برد. پروژه‌ی اسکارلت از وضوح تصویر 8K همراه با قایلیت Ray Tracing با 120 فریم بر ثانیه پشتیبانی خواهد کرد.

Project Scarlett قرار است در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر شود. همینطور کنسول نسل بعد پلی‌استیشن هم در این زمان به بازار عرضه خواهد شد. با توجه اتفاقات گذشته و وعده‎‌های فیل اسپنسر به نظر شما نسل بعدی کنسول‌ها را کدام شرکت برنده خواهد شد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا