طراحی مجدد داشبورد و حذف کورتانا در دستور کار به‌روزرسانی اکس‌باکس وان قرار گرفت

تغییراتی مهم برای کنسول بازی مایکروسافت در راهند

طراحی مجدد داشبورد و حذف کورتانا در دستور کار به‌روزرسانی اکس‌باکس وان قرار گرفت احمد مختاری ۰ ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ بازی | گیم
به‌روزرسانی اکس‌باکس وان

مایکروسافت تصمیم به اعمال تغییراتی در طراحی داشبورد اکس‌باکس وان و دسترس‌پذیری یا حذف کورتانا در این کنسول گرفته است که تا پاییز اجرایشان نهایی می‌شود.

مایکروسافت دوباره در حال تغییر و به‌روزرسانی طراحی داشبورد اکس‌باکس وان است و اعلام کرده چند تغییر جدید برای ایجاد یک رابط کاربری یکپارچه‌تر و “یک تجربه‌ی خانگی سریع‌تر” در راه است. به عنوان بخشی از این تغییرات، دستیار صوتی کورتانا نیز از این پلتفرم حذف می‌شود.

طبق ادعای بردلی رستی، سرپرست اکس‌باکس اینسایدر که در یک پست جدید در Xbox Wire منتشر شده، هدف مایکروسافت از به‌روزرسانی تنظیمات و طراحی داشبورد، یافتن راه‌هایی جهت سریع‌تر کردن تجربه‌ی کاربران در بازی کردن و “در دسترس گذاشتن محتوای بیشتر شما در معرض دید” است.

بدین ترتیب، آخرین طراحی تجربی آنها که به‌زودی برای اینسایدرهای اکس‌باکس در دسترس خواهد بود، پیچیدگی‌های بالای صفحه‌ی اصلی را برداشته و آنها را با دکمه‌های جداگانه جایگزین می‌کند تا دسترسی به مواردی مانند Xbox Game Pass ،Xbox Community ،Mixer و استور مایکروسافت “سریع‌تر از همیشه انجام” شود.

شاید تصمیم برجسته‌تر مایکروسافت، برداشتن دستیار صوتی کورتانا از این کنسول باشد. رستی توضیح می‌دهد که این شرکت رویکرد خود را به دستورات صوتی تغییر می‌‍دهد و قصد دارد “از یک تجربه‌ی روی-کنسولی به تجربه‌ی دستیاری ابری تغییر سیاست دهد”.

زمانی که به‌روزرسانی انجام شود، بازی‌کنندگان قادر نخواهند بود با کورتانا از طریق هدست خود صحبت کنند. به جای این، آنهایی که تمایل به استفاده‌ی دستورات صوتی از طریق کنسول خود دارند، می‌توانند از Xbox Skill برای کورتانا از طریق اپ کورتانا بر روی iOS، اندروید و ویندوز اقدام کنند.

در حال حاضر این اعلامیه‌ها تعجب برخی را برانگیخته است، به طوری که عده‌ای به این فکر افتاده‌اند که برداشتن کنترل مستقیم صوتی از اکس‌باکس وان – و به جای آن مجبور کردن کاربران به روی آوردن به یک دستگاه ثانویه – ممکن است تاثیری جدی بر روی دسترس‌پذیری کنسول بگذارد، جایی که مایکروسافت برای بهبودش در زمان‌های اخیر قول‌هایی داده است.

ظهور مواردی همچون Xbox Adaptive Controller گام‌های بزرگی در نوع خود بودند، بنابراین جالب خواهد بود که ببینیم آیا این کمپانی تصمیم خود برای برداشتن کورتانا در جهت بحث‌های دسترس‌پذیری را مورد بازبینی قرار می‌دهد یا خیر.

خروجی هرچه که باشد، اینسایدرهای اکس‌باکس قادر خواهند بود بازخورد خود را در به‌روزرسانی جدید داشبورد که در این هفته آغاز می‌شود را اعلام کنند، زمانی که انتخاب اینسایدرهای در حلقه‌های Alpha و Alpha Skip Ahead شروع می‌شود. اگر همه‌چیز خوب پیش برود، مایکروسافت پیش‌بینی می‌کند که این به‌روزرسانی برای تمامی کاربران اکس‌باکس در این پاییز انجام خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا