هیچ تغییری در سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به وجود نمی‌آید

مایکروسافت رسما تایید کرد!

ایکس‌باکس لایو گلد

سخنگوی شرکت مایکروسافت چندی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که برخلاف گمانه‌زنی‌ها، هیچ تغییری در ایکس‌باکس لایو گلد ایجاد نشده و دسترسی به بخش چندنفره و آنلاین همچنان مستلزم عضویت در این سرویس خواهد بود.

در تازه‌ترین خبرها، چندی پیش شایعه‎‌ای مبنی بر ایجاد تغییرات اساسی در سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به گوش رسید که بر اساس آن، ظاهرا مایکروسافت در نسل نهم به دنبال حذف این اشتراک از خدمات خود خواهد بود. به بیان دقیق‌تر، طبق گمانه‌زنی‌ها، این شرکت نامدار قصد دارد تا در نسل بعدی امکان تجربه‌ی رایگان بخش آنلاین و چندنفره‌ی بازی‌ها را برای کاربران خود به ارمغان بیاورد و برخلاف نسل‌های پیشین، برای دسترسی به این بخش دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ی اضافی نخواهید داشت.

در حالی که این شایعه حسابی در میان هواداران ایکس‌باکس غوغا به پا کرده بود و بسیاری از بازیکنان این سیاست را برگ برنده‌ی بزرگی برای ردموندی‌ها می‌دانستند، لیکن سخنگوی شرکت مایکروسافت به سرعت نسبت به این گزارش‌ها واکنش نشان داد و در پیامی، آب پاکی روی دستان طرفداران خود ریخت. او در گفت‌وگویی رسما اشاره کرد که به‌روزرسانی‌های ایجاد شده در ایکس‌باکس مربوط به فایل‌های ذخیره، میان پلتفرمی و همچنین درخواست‌های دوستی بوده و قرار نیست که تغییراتی در سرویس اشتراکی ایکس‌باکس لایو گلد به وجود بیاید. به بیان ساده‌تر، منتظر رایگان شدن سرویس Xbox Live Gold نباشید!

سخنگوی شرکت مایکروسافت در این زمینه توضیح می‌دهد:

گزارش‌هایی که در خصوص به‌روزرسانی‌های سرویس آنلاین ایکس‌باکس منتشر شده، به بخش اساسی و کلیدی سرویس Xbox اشاره دارد. این موضوع شامل فایل‌های ذخیره، میان پلتفرمی و همچنین درخواست‌های دوستی شده و هیچ ارتباطی با ایکس‌باکس لایو گلد ندارد. هیچ تغییری در این سرویس به وجود نیامده است.

اگرچه با توجه به بیانیه‌ی فوق، سرویس ایکس‌باکس لایو رایگان نمی‌شود، اما ممکن است که در آینده تغییرات کوچکی در آن اعمال شود. به عنوان مثال، از آنجا که بخش چندنفره‌ی آنلاین بازی Halo Infinite به صورت رایگان در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت، چندان دور از انتظار نیست که مایکروسافت بدون توجه به سیاست ایکس‌باکس لایو گلد، امکان تجربه‌ی آن را برای کاربران عادی نیز فراهم کند. به عبارتی، شاید برای تجربه‌ی این عنوان نیازی به عضویت در Xbox Live Gold نداشته باشید! البته، هنوز نمی‌توان با قاطعیت در این خصوص اظهار نظر کرد و باید منتظر ماند و دید که ردموندی‌ها چه تصمیماتی را در نظر خواهند گرفت.

در پایان این خبر، بد نیست اشاره کنم که طبق آخرین بیانیه‌ی مایکروسافت و سونی، هر دو کنسول نسل نهم ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 برای عرضه در تعطیلات سال جاری میلادی برنامه ریزی شده‌اند. با استناد بر شایعه‌های اخیر، به نظر می‌رسد که پس از ماه‌ها صبر و انتظار، در نهایت قیمت و همچنین تاریخ دقیق عرضه‌ی این دو دستگاه طی ماه آگوست رسما اعلام خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا