1%
  • 0/10

کنسول نسل بعدی ایکس باکس تمام دیجیتالی خواهد بود

پیش‌بینی تحلیلگرها

کنسول نسل بعدی ایکس باکس تمام دیجیتالی خواهد بود ۰ ۰۵ تیر ۱۴۰۳ کنسول‌های بازی کپی لینک
کنسول نسل بعدی ایکس باکس

شواهد امر گویای این موضوع است که کنسول نسل بعدی ایکس باکس یک پلتفرم تمام دیجیتالی خواهد بود.

حدود چهار سال از عرضه کنسول‌های نسل نهم ایکس باکس و پلی استیشن به بازار می‌گذرد و در حالی که با ورود به نیمه دوم چرخه عمر این نسل برخی‌ها منتظر عرضه کنسول‌های میان نسلی هستند، لیکن به نظر می‌رسد ردموندی‌ها از همین حالا روی توسعه کنسول بعدی Xbox برای نسل دهم فعالیت می‌کنند و طبق شایعه‌ها، این دستگاه در سال ۲۰۲۶ میلادی عرضه خواهد شد.

در همین راستا، اگرچه هنوز جزئیات خاصی از سخت‌افزار و قابلیت‌های این دستگاه در دسترس نیست، اما هر از چند گاهی جزئیاتی از افشاگرها و تحلیلگرهای صنعت بازی‌ها در این زمینه منتشر می‌شود که در تازه‌ترین این‌‎ها، ساعاتی پیش مت پیسکاتلا، تحلیلگر سرشناس، خاطرنشان کرده که کنسول نسل بعدی ایکس باکس یک پلتفرم تمام دیجیتالی خواهد بود.

مت پیسکاتلا جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه نکرده، اما با توجه به رویکرد صنعت بازی‌ها در طول سال‌های اخیر، عرضه یک کنسول تمام دیجیتالی چندان دور از انتظار نیست؛ به خصوص که ایکس باکس به تازگی از مدل دیجیتالی و فاقد درایو نوری ایکس باکس سری ایکس نیز پرده برداشته است.

بهتر است بدانید که طبق گزارش‌ها، گیمرها بیش از همیشه به خرید دیجیتالی بازی‌ها تمایل دارند. از طرفی، برخی از ناشرها ترجیح می‌دهند که بازی‌های خود را بدون نسخه فیزیکی به بازار عرضه کنند. همچنین، ناگفته نماند که مایکروسافت در ماه‌های گذشته با تعدیل نیروهای خود، بخشی از تیم عرضه نسخه فیزیکی بازی‌های ایکس باکس را اخراج کرد.

از همه مهم‌تر، ایکس باکس تمام تمرکز خود را روی گسترش سرویس اشتراکی گیم پس قرار داده و از این پس بسیاری از عناوین مهم و مورد انتظار از جمله بازی‌های کالاف دیوتی در کنار تمام آثار فرست پارتی و انحصاری ایکس باکس در گیم پس عرضه می‌شوند. بدین ترتیب، منطقی است که کنسول نسل بعدی ایکس باکس یک پلتفرم تمام دیجیتالی باشد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments