بازی‌های رایگان ماه اکتبر ایکس‌باکس لایو گلد مشخص شدند

ماه جدید و چهار بازی رایگان

بازی‌های رایگان ماه اکتبر ایکس‌باکس لایو گلد

مایکروسافت ساعاتی قبل لیست بازی‌های رایگان ماه اکتبر ایکس‌باکس لایو گلد را منتشر کرد. مانند گذشته، این بار هم چهار عنوان رایگان برای کنسول ایکس‌باکس وان در نظر گرفته شده است.

اکتبر در میان ساکنان کشورهای غربی با هالیووین گره خورده که اواخر این ماه برگزار می‌شود. افراد در جریان این جشن لباس‌های عجیب و غریب به تن کرده و چهره‌های خود را گریم می‌کنند تا ترسناک به نظر ‌برسند. استودیوها و شرکت‌های فیلمسازی هم ترجیح می‌دهند آثار ترسناک و اسلشر خود را در طول این ماه روی پرده‌ی نقره‌ای ببرند؛ زیرا بیشتر مورد استقبال قرار می‌گیرند. مایکروسافت که به خوبی از تاثیر هالووین بر زندگی مردم، به خصوص گیمرها اطلاع داشته، تصمیم گرفت بازی‌های رایگان و جدید ایکس‌باکس لایو را به گونه‌ای انتخاب کند که با حال و هوای این روزها تناسب داشته باشند.

مایکروسافت اخیرا بازی‌های رایگان ماه آگوست ایکس‌باکس لایو گلد را معرفی کرده است. اولین بازی در نظر گرفته‌شده برای دارندگان ایکس‌باکس وان، Slayaway Camp: Butcher’s Cut نام داشته که در سبک معمایی ساخته شده و از دوربین ایزومتریک بهره می‌برد. وظیفه‌ی کاربر، کنترل یک قاتل سریالی است که بعد از ورود به یک مرحله، افراد حاضر در آن‌جا را به روش‌های مختلف به قتل می‌رساند. تعداد مراحل بازی بیش از ۳۰۰ عدد اعلام شده است. از دیگر ویژگی‌های قابل‌توجه این می‌توان به گرافیک هنری و فنی‌اش اشاره کرد که شباهت بسیاری به Minecraft دارند. محصول استودیوی کانادایی Blue Wizard Digital از ابتدا تا انتهای اکتبر در دسترس خواهد بود.

Maid of Sker، دومین عنوانی است که برای ایکس‌باکس وان در نظر گرفته شد. این بازی در سبک ترس و بقا ساخته شده و دارای دوربین اول شخص است. داستان هم حول محور مردی می‌چرخد که در یک هتل دورافتاده گرفتار شده و ضمن تلاش برای فرار از دست هیولاهای طراحی شده بر اساس افسانه‌های بریتانیایی، باید همسرش را پیدا کرده و جان او را نجات دهد. شخصیت اصلی داستان هیچ گونه سلاحی نداشته و تنها به یک ابزار تولید صدای بلند مجهز است که می‌تواند باعث آزار و اذیت هیولاها شود. در نتیجه، کاربر مجبور است تا جای ممکن از تقابل مستقیم با دشمنان خود پرهیز کند. در ضمن، داستان خطی نبوده و انتخاب‌های کاربر در جریان گیم‌پلی روی پایان‌بندی تاثیر می‌گذارند. این بازی از اواسط اکتبر رایگان می‌شود.

دارندگان ایکس‌باکس 360 از ابتدای ماه آینده قادر هستند Sphinx and the Cursed Mummy را به صورت رایگان دریافت کنند. این بازی در اکشن و ماجراجویی ساخته شده و درباره‌ی یک جنگجو و یک مومیایی است که باید چهار جام ویژه را پیدا کنند. گیم‌پلی آن هم شامل مبارزه با دشمنان و حل معماهای مختلف می‌شود. دومین بازی انتخاب‌شده برای کنسول نسل هفتمی ردموندی‌ها Costume Quest است. محصول استودیوی دابل فاین پروداکشنز در سبک نقش‌آفرینی توسعه یافته و اتفاقاتش در شب هالووین رخ می‌دهد. خواهر یا برادر شخصیت اصلی توسط یک هیولا دزدیده شده و او باید تمام تلاش خود را برای یافتن او به کار بگیرد. این بازی از اواسط ماه آینده‌ی میلادی رایگان خواهد شد.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان:

  • Slayaway Camp: Butcher’s Cut: ده مهر الی ده آبان (مصادف با یک الی ۳۱ اکتبر)
  • Maid of Sker: بیست و پنج مهر الی بیست و پنج آبان (مصادف با ۱۶ اکتبر الی ۱۵ نوامبر)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Sphinx and the Cursed Mummy: ده مهر الی بیست و چهار مهر (مصادف با یک الی ۱۵ اکتبر)
  • Costume Quest: بیست و پنج مهر الی ده آبان (مصادف با ۱۶ الی ۳۱ اکتبر)

در انتها، توجه داشته باشید هر دو عنوان در نظر گرفته شده برای ایکس‌باکس 360 از طریق قابلیت Backward Compatibility روی ایکس‌باکس وان اجرا می‌شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا