#مهسا_امینی

بازی‌های رایگان ماه مارس ایکس‌باکس لایو گلد مشخص شدند

چهار اثر دیگر رایگان می‌شود!

بازی‌های رایگان ماه مارس ۲۰۲۱ ایکس‌باکس

شرکت مایکروسافت ساعاتی پیش از فهرست اسامی بازی‌های رایگان ماه مارس ۲۰۲۱ ایکس‌باکس لایو گلد پرده برداشت که شامل عناوین ارزشمندی همچون Warface: Breakout و Vicious Attack Llama Apocalypse برای ایکس‌باکس سری ایکس | اس و ایکس‌باکس وان می‌شود.

چند روزی به اتمام ماه فوریه باقی مانده و طبق روال همیشه، شرکت نامدار مایکروسافت در واپسین روزهای ماه، لیست بازی‌های رایگان ماه مارس سرویس ایکس‌باکس لایو گلد را با کاربران خود به اشتراک گذاشت که این بار نیز دو بازی برای کنسول ایکس‌باکس وان و همچنین کنسول‌های جدید ایکس‌باکس سری ایکس و اس و دو بازی قدیمی برای کنسول نسل هفتمی ایکس‌باکس 360 تقدیم مشترکان خواهد شد؛ عناوینی که بی‌شک تجربه‌ی رایگان آن‌ها خالی از لطف نیست و شما را برای مدت‌ها به خود سرگرم می‌کنند.

اولین و صدالبته برجسته‌ترین اثری که به‌زودی برای کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد رایگان می‌شود، Warface: Breakout، ساخته‌ی استودیوی روسی Allods Team، است. این عنوان که یک اثر در سبک تیراندازی است، در اوایل سال گذشته میلادی توسط شرکت مای گیمز (My Games) برای دو کنسول ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 روانه بازار شد. بازی در واقع نسخه‌ی فرعی از اثر رایگان وارفیس به شمار می‌رود که با اقباس از سری پرطرفدار کانتر استریک، یک تیم وظیفه‌ی بمب‌گذاری در موقعیت‌های مشخص را دارد و تیم مقابل نیز باید به به کارگیری تمام تلاش خود، بمب‌ها را خنثی کند. با توجه به شماری از بازخوردها، این عنوان رقابت‌های هیجان‌انگیزی از یک اثر آنلاین تیراندازی با دید اول شخص را برایتان به ارمغان می‌آورد.

با استناد بر بیانیه‌ی ردموندی‌ها، این عنوان شوتر از روز یازدهم اسفند ماه الی یازدهم فروردین ماه سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۱ تا ۳۱ مارس) به صورت رایگان در دسترس کاربران کنسول ایکس‌باکس وان قرار می‌گیرد. به لطف پشتیبانی از بازی‌های نسل پیشین، کاربران دو کنسول جدید ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس نیز می‌توانند از تجربه‌ی این عنوان روی پلتفرم خود لذت ببرند.

در کنار اثر مزبور، شرکت مایکروسافت از اواسط ماه مارس تا اواسط آوریل بازی Vicious Attack Llama Apocalypse را نیز برای کاربران کنسول‌های نسل هشتم و نهم خود در نظر گرفته است. این عنوان که چیزی در حدود سه سال از عرضه‌ی آن می‌گذرد، در واقع یک اثر تیراندازی است و استودیوی روگ‌کد (RogueCode) به عنوان یک استودیوی مستقل وظیفه‌ی ساخت و انتشار آن را برعهده داشته است. بازی مذکور نیز مشابه دیگر عناوین این ماه، به مدت یک ماه به صورت رایگان در دسترس کاربران سرویس ایکس‌باکس لایو گلد قرار خواهد گرفت. با وجود این که این عنوان چندان شناخته شده و معروف نیست، اما گیم‌پلی جذاب آن شما را برای ساعت‌ها به خود سرگرم می‌کند.

با وجود اتمام چرخه‌ی عمر کنسول‎‌های نسل هشتم و ورود ایکس‌باکس سری ایکس | اس به بازار، شرکت مایکروسافت همچنان به پشتیبانی خود از کاربران کنسول نسل هفتم ایکس‌باکس 360 ادامه می‌دهد. اولین بازی در نظر گرفته شده برای کاربران ایکس‌باکس 360، Metal Slug 3 نام دارد که برای اولین بار در سال ۲۰۰۰ میلادی راهی بازار و با گذشت چند سال روانه کنسول‌های پلی‌استیشن 2 و ایکس‌باکس شد. این بازی ران اند گان (Run and Gun)‌ از روز یازدهم تا بیست و پنجم اسفند ماه (مصادف با یکم تا پانزدهم مارس) به صورت رایگان در ایکس‌باکس لایو گلد عرضه می‌شود.

بازی‌های رایگان ماه مارس ۲۰۲۱ ایکس‌باکس

Port Royale 3 آخرین بازی رایگان کنسول ایکس‌باکس 360 در طول ماه مارس محسوب می‌شود. گفته شده که این عنوان از ۱۶ اسفند الی ۱۱ فروردین ماه سال آینده (۱۶ تا ۳۱ مارس) در دسترس کاربران ایکس‌باکس لایو گلد قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است که هر دو بازی نسل هفتم به لطف پشتیبانی از قابلیت Backward Compatibility روی ایکس‌باکس وان نیز قابل اجرا است که با این احتساب، می‌توانید از تجربه‌ی رایگان هر چهار بازی مذکور روی پلتفرم‌های خود لذت ببرید. همچنین، کاربران ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس می‌توانند تمامی عناوین ماه مارس ایکس‌باکس لایو گلد را روی پلتفرم خود تجربه کنند. اگرچه عناوین این ماه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد چندان تعریفی ندارد، اما ارزش بازی‌های آن تقریبا برابر با ۶۵ دلار بوده که دریافت آن‌ها خالی از لطف نیست.

در ادامه می‌ توانید فهرست بازی‌های رایگان ماه مارس ۲۰۲۱ سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به همراه تاریخ عرضه هر یک را مشاهده کنید.

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس | اس:

  • Warface: Breakout – از ۱۱ اسفند الی ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ (۱ تا ۳۱ مارس)
  • Vicious Attack Llama Apocalypse – از ۲۶ اسفند الی ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ (۱۶ مارس تا ۱۵ آوریل)

بازی‌های رایگان ایکس‌باکس 360:

  • Metal Slug 3 – از ۱۱ الی ۲۵ اسفند (۱ تا ۱۵ مارس)
  • Port Royale 3 – از ۱۶ اسفند الی ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ (۱۶ تا ۳۱ مارس)

جدا از عناوین فوق، لازم به یادآوری است که فرصت دریافت برخی از بازی‌های رایگان ماه فوریه سرویس ایکس‌باکس لایو گلد به پایان نرسیده و در صورتی که تا به امروز موفق به دریافت آن‌ها نشده‌اید، می‌توانید همین حالا بازی‌های ارزشمند و پرطرفدار Gears 5 و Resident Evil برای ایکس‌باکس سری ایکس ایکس | اس و ایکس‌باکس وان و همچنین Lost Planet 2 برای ایکس‌باکس 360 را به حساب کاربری خود اضافه کنید. گفتنی است که این عناوین تا روز دهم اسفند ماه (مصادف با ۲۸ فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی) به صورت رایگان در دسترس قرار خواهند داشت. به علاوه، شما تا روز بیست و پنجم اسفند ماه فرصت دارید که به طور رایگان صاحب بازی Dandara: Trials of Fear Edition شوید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا