نگرانی سونی از میزان فروش پلی استیشن پلاس در برابر ایکس باکس گیم پس

سونی در حال باخت است؛ با اختلاف بسیار بسیار زیاد!

فروش پلی استیشن پلاس

شرکت سونی به نظر پس از سال‌ها احساس خطر جدی کرده و در حال باختن در برخی بخش‌ها به رقیب مستقیم خود یعنی مایکروسافت است. به گفته سونی فروش پلی استیشن پلاس جدید با اختلاف از گیم پس کمتر بوده و می‌تواند آن‌ها را وارد بحرانی جدی کند!

سونی به شکستی بزرگ اعتراف کرد. شرکت سونی به تازگی از حقیقتی پرده برداری کرد که بدون شک هیچ شرکتی دوست ندارد با آن مواجه شود. رقیب سونی یعنی مایکروسافت در یکی از بخش‌های مهم صنعت ویدیو گیم از آن‌ها پیشی گرفته است. به گفته سونی، ایکس باکس گیم پس در حال شکست دادن پلی استیشن پلاس است.

طبق گفته‌های اخیر سونی درباره سرویس‌های اشتراکی، سرویس ایکس باکس گیم پس با اختلافی قابل توجه از سرویس پلی استیشن پلاس پیش گرفته و سطح‌های اکسترا و پرمیوم پلی استیشن پلاس عملکردی فوق العاده ضعیف نسبت به گیم پس داشته‌اند. سونی این گزارش را طی مراسم CMA و همزمان با بررسی خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت ارائه داد!

ما به طور مداوم بازی‌های جدید در کنسول و رایانه شخصی دریافت می‌کنیم و در این میان، سرویس گیم پس و البته پلی استیشن پلاس به شکل ماهانه بازی‌هایی جدید و قدیمی را به سرویس‌های خود اضافه می‌کنند. در این مسیر، سرویس ایکس باکس گیم پس با اختلاف بهتر عمل کرده و کاربران بازی‌های بیشتر و بهتری را در مقایسه با سرویس پلی استیشن پلاس دریافت کرده‌اند.

اوایل سال جاری میلادی بود که پلی استیشن پلاس برای مقابله با ایکس باکس گیم پس سطوح اکسترا و پرمیوم را به سرویس خود افزود و در حالی که کاربران سطح اکسترا بازی‌هایی بزرگ چون Stray و بسیاری از نسخه‌های سری بازی Assassin’s Creed را دریافت کرده‌اند، سطح پرمیوم چندان به مذاق کاربران خوش نیامده و آنگونه که تصور می‌کردند عمل نکرده است.

به گفته سونی در مراسم CMA که تمرکزی ویژه بر بررسی خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت داشت، سرویس ایکس باکس گیم پس بیش از ۲۹ میلیون مشترک ماهانه در کنسول‌ها و رایانه شخصی دارد. ما در ژانویه سال جاری میلادی مطلع شدیم که تعداد مشترکین این سرویس از ۲۵ میلیون نفر عبور کرده و افزوده شدن بیش از ۴ میلیون مشترک در کمتر از یک سال، نشان از موفقیت بی چون و چرای مایکروسافت در این بخش دارد.

تنها چند روز پس از برگزاری مراسم CMA، فیل اسپنسر (Phil Spencer) رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت اعلام کرد که انتقاد سونی از آن‌ها کاملا به جا بوده و می‌تواند سبب رشد تجارت هر دو طرف شود. او در ادامه اشاره داشت که هنوز باور دارد اکتیویژن بلیزارد تا ماه ژوئن سال ۲۰۲۳ از آن مایکروسافت خواهد شد.

غافل از اخبار انتشار یافته، لازم به ذکر است که سونی از تعداد مشترکین سرویس پلی استیشن پلاس خود رونمایی نکرد. اما نباید غافل شد که مشترکین این سرویس به خصوص در سطوح اکسترا و پرمیوم، بازی‌های بسیاری برای تجربه در اختیار دارند. در زمان انتشار این مطلب، تخفیف‌های جمعه سیاه به تازگی در تمام پلتفرم‌ها آغاز شده و ما پیشنهاد می‌کنیم در عوض خرید عناوین بزرگ تخفیف خورده چون Skyrim و سری بازی Kingdom Hearts، به دنبال خرید یکی از اشتراک‌های پلی استیشن پلاس یا ایکس باکس گیم پس باشید.

در پایان باید اشاره داشت که کاربران پلی استیشن نیازی به نگرانی حداقل در آینده کوتاه برای خالی شدن پلتفرم خود از بازی‌های بزرگ ندارند. در حال حاضر عنوانی بزرگ چون Call of Duty Modern Warfare 2 برای تمام پلتفرم‌ها به انتشار رسیده و به گفته مایکروسافت هدف آن‌ها انتشار بازی‌های بزرگ برای افراد بیشتر است. البته نباید فراموش کرد که هیچ کدام از ما قدرت پیشبینی آینده را نداشته و مطلع نیستیم چه اتفاقاتی میان سونی و مایکروسافت رخ خواهد داد. نظر شما درباره فروش پلی استیشن پلاس در برابر ایکس باکس گیم پس چیست؟ فکر می‌کنید سونی به زودی توسط مایکروسافت به حاشیه رفته یا باید شاهد بازگشت سونی باشیم؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5 1 رأی
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا