اشتراک Friends & Family ایکس باکس گیم پس رسما معرفی شد

پیشنهاد عالی مایکروسافت

اشتراک Friends & Family ایکس باکس گیم پس رسما معرفی شد حمید توحیدلو ۰ ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
اشتراک خانوادگی گیم پس

شرکت مایکروسافت در نهایت اشتراک خانوادگی ایکس باکس گیم پس را به طور عمومی در دو کشور کلمبیا و ایرلند عرضه کرد.

راه‌اندازی سرویس ایکس باکس گیم را باید به عنوان یکی از ارزشمندترین دستاوردهای مایکروسافت در صنعت بازی‌های ویدیویی دانست؛ سرویسی که کاتالوگی گسترده و متنوعی از بازی‌های جدید و قدیمی را در قالب اشتراک‌های ماهانه با قیمت بسیار ارزان به کاربران ارائه می‌دهد و مهم‌تر از همه، به لطف پشتیبانی داوم ردموندی‌ها، روز به روز تنوع بازی‌های آن بیشتر می‌شود.

در حالی که عضویت در این سرویس می‌تواند بسیاری از هزینه‌های گیمینگ کاربران را کاهش دهد، لیکن بسیاری از کاربران منتظر عرضه اشتراک خانوادگی گیم پس هستند تا عضویت یک فرد، سایر اعضای خانواده او نیز به رایگان بتوانند از امکانات سرویس مزبور بهره‌مند شوند.

بعد از مدت‌ها حدس و گمانه‌زنی، چند وقت پیش بود که مایکروسافت امکان عضویت چندنفره یا خانوادگی در گیم پس را برای کاربران ایکس باکس اینسایدرز در دو کشور کلمبیا و ایرلند فراهم کرد. حال، به نظر می‌رسد که این طرح از حالت آزمایشی خارج شده و در حال حاضر تحت عنوان Friends & Family برای تمامی کاربران هر دو کشور مزبور در دسترس قرار دارد.

به بیان دقیق‌تر، در حال حاضر علاقه‌مندان با خرید طرح دوستان و آشنایان ایکس باکس گیم پس آلتیمیت به قیمت ۲۲ یورو می‌توانند حداکثر تا ۴ نفر دیگر از امکانات و مزایای این سرویس به طور جداگانه بهره‌مند شوند. البته، مایکروسافت مدعی است که این افراد باید در کشور یکسان زندگی کنند تا بتوانند از تمام مزایای طرح خانوادگی ایکس باکس گیم پس آلتیمیت استفاده کنند. متاسفانه این کمپانی هیچ اشاره‌ای به راه‌اندازی طرح مزبور در سایر کشورها نکرده که البته بر اساس گزارش‌ها، ظاهرا این اشتراک در اواخر سال جاری میلادی در سراسر جهان عرضه خواهد شد.

شرکت مایکروسافت درباره طرح خانوادگی گیم پس توضیح می‌دهد:

در طرح Friends & Family گیم پس، تمامی ۵ عضو صرف نظر از دستگاهی که با آن بازی می‎‌کنند، از امکانات گیم‌ پس آلتیمیت که شامل بازی‌ها و محتوای گوناگون می‌شود، لذت می‌برند. تمامی افرادی که شما از آن‌ها دعوت می‌کنید، می‌توانند در زمان مشترک به تجربه بازی‌ها بپردازند و چه بسا می‌توانید در یک بازی یکسان با یکدیگر بازی کنید. به علاوه، می‌توانید دوستان و آشنایان خارج از خانواده خود را هم به این طرح دعوت کنید.

افرادی که از طرح Friends & Family گیم پس استفاده کنند، بدیهی است که باید مبلغ بیشتری نیز بپردازند. از آنجا که این سرویس در حال حاضر در تمام کشورها در دسترس قرار ندارد، نمی‌توان در خصوص قیمت نهایی آن اظهار نظر کرد. با این حال، همان‌طور که گفته شد، اشتراک یک ماهه این طرح با قیمت ۲۱.۹۹ یورو (تقریبا ۲۵ دلار) فروخته می‌شود. همچنین، گفتنی است که اشتراک عادی گیم پس آلتیمیت با قیمت ۱۲.۹۹ یورو (۱۵ دلار) قابل خریداری است.

با توجه به اینکه در طرح Friends & Family گیم پس می‌توان حق عضویت را با افراد مختلف به اشتراک گذاشت، این سرویس به نفع مشترکین خواهد بود. برای مثال، اگر پنج نفر از اعضای خانواده هر یک به طور جداگانه اشتراک گیم پس آلتیمیت را خریداری کند، در مجموع باید ۶۵ یورو پرداخت شود. این در حالی است که هم اکنون به لطف طرح خانوادگی صرفا کافی است که ۲۲ یورو بپردازند.

اگر اشتراک یک ماهه گیم پس آلتیمیت داشته باشید، می‌توانید آن را به اشتراک ۱۸ روز در طرح خانوادگی تبدیل کنید. البته، دقت داشته باشید که در صورت تبدیل اشتراک، دیگر راهی برای بازگشت به طرح قبلی وجود ندارد و تا زمان انقضای طرح خانوادگی نمی‌توانند به‌ طرح عادی گیم پس آلتیمیت بازگردید.

فارغ از طرح خانوادگی گیم پس، این کمپانی از قابلیت جدید گیم پس به نام پروژه مورکرفت پرده برداشت. این سرویس روی تجربه دموهای بازی‌های منتشر نشده و همچنین کشف عناوین جدید و مختلف برای مشترکین گیم پس در نظر گرفته شده و در کنار آن، تعامل مایکروسافت را با توسعه‌دهندگان مستقل بیشتر می‌کند.

در این میان، بهتر است بدانید که طبق ادعای برد سامز، یکی از اینسایدرهای معروف حوزه ویدیو گیم، احتمالا مایکروسافت به‌زودی دو سرویس ایکس باکس لایو گلد و گیم پس آلتیمیت را با یکدیگر ادغام می‌کند. به عبارت دیگر، ظاهرا ردموندی‌ها به‌زودی فروش جداگانه‌ اشتراک لایو گلد را متوقف می‌کند و این سرویس تنها از طریق اشتراک گیم پس آلتیمیت در دسترس بازیکنان قرار خواهد گرفت. اگر این گزارش صحت داشته باشد، در واقع می‌توان گفت که عضویت در گیم پس آلتیمیت برای تجربه‌ بخش چندنفره آنلاین بازی‌ها الزامی خواهد بود.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با عرضه اشتراک خانوادگی ایکس باکس گیم پس آلتیمیت چیست؟ به نظر شما، آیا این طرح می‌تواند تاثیر زیادی در گسترش جامعه و افزایش تعداد کاربران سرویس بگذارد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا