برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

استودیوهای ایکس باکس از مایکروسافت رضایت ندارند

عدم حمایت کافی

استودیوهای ایکس باکس از مایکروسافت رضایت ندارند ۰ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک

توسعه‌دهندگان ایکس باکس مدعی هستند که مایکروسافت از استودیوهای خود آن‌طور که باید و شاید حمایت نمی‌کند.

در حالی که ایکس باکس در طول چند سال اخیر شماری از استودیوها و شرکت‌های سرشناس بازی‌ساز و ناشر نظیر اکتیویژن بلیزارد و بتزدا را تصاحب کرده، اما چند وقتی است که به دلیل کاهش هزینه‌ها، در کنار اخراج هزاران سازنده، بسیاری از استودیوهای خود را تعطیل کرده است.

اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که مایکروسافت روز گذشته چهار استودیوی ایکس باکس از جمله آرکین آستین، خالق بازی Redfall و تانگو گیم‌ورکس، سازنده Ghostwire: Tokyo را برای همیشه تعطیل کرد. این موضوع با واکنش‌های گسترده روبه‌رو شده و موجی از اعتراض‌ها را به همراه داشته است.

در همین راستا، به نظر می‌رسد اعضای استودیوهای ایکس باکس از عملکرد مایکروسافت رضایت ندارند. جز کوردن، خبرنگار رسانه معروف ویندوز سنترل، به تازگی در پیامی خاطرنشان کرده که توسعه‌دهندگان ایکس باکس بر این باور هستند که مایکروسافت هرگز از استودیوهای ایکس باکس پشتیبانی نمی‌کند.

جدا از این مورد، آقای جز کوردن خاطرنشان کرده که توسعه‌دهندگان ایکس باکس می‌گویند که مایکروسافت هیچ برنامه مشخصی نداشته و استاندارد معینی برای تعریف بازی‌های باکیفیت در اختیار ندارد. این افراد معتقد هستند ردموندی‌ها صرفا روی سرویس گیم پس تمرکز کرده‌اند و توجهی به وضعیت شرایط دیگر ندارند.

با توجه به این شرایط، جز کوردن از آینده استودیوی نینجا تئوری نگران است. به گفته او، با توجه به انتشار دیجیتالی Senua’s Saga Hellblade 2، اگر این بازی انتظارهای ردموندی‌ها را به خوبی برآورد نکند، ممکن است که نینجا تئوری نیز به سرنوشت آرکین آستین و تانگو گیم‌ورکس دچار شود.

البته، باید در نظر داشت که مایکروسافت در زمینه فروش سخت‌افزار عملکرد خوبی ندارد. در واقع، کنسول‌های ایکس باکس فروش چندان مطلوبی را تجربه نمی‌کنند و در پی این موضوع، درآمدهای شرکت کاهش یافته است. این کمپانی در نظر دارد با انتشار عناوین در سایر پلتفرم‌ها و تمرکز روی فرنچایزهای مشهور خود از جمله کالاف دیوتی، درآمدهای خود را افزایش دهد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments