برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
بازی Redfall
1%
  • 0/10

آموزش بازی Redfall: ده نکته مهم که باید بدانید!

بازی جدید آرکین جذاب‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید!

آموزش بازی Redfall: ده نکته مهم که باید بدانید! ۰ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ راهنما و آموزش کپی لینک

جدیدترین عنوان انحصاری ایکس باکس، یعنی بازی Redfall متاسفانه درخشش چندانی نداشت. با این حال ما باور داریم به این بازی کم لطفی شده و با رعایت چندین نکته که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، می‌توان ساعت‌ها با این بازی سرگرم شد و از آن لذت برد.

بازی Redfall متاسفانه نتوانست مانند دیگر بازی‌های استودیو آرکین (Arkane) موفق ظاهر شود، با این حال نمی‌توان آن را عنوانی ضعیف دانست. بازی ردفال در عین داشتن بسیاری مشکلات ریز و درشت، می‌تواند شما را ساعت‌ها به شیوه‌های مختلف سرگرم کند. از همین رو تعجبی نیست که تجربه این بازی به بهترین شکل، نیازمند توجه شما به برخی نکات است. این نکات در حقیقت باعث می‌شوند شما تجربه‌ای جذاب از عنوانی که چندان چشم گیر ظاهر نشد را در اختیار داشته باشید!

انتخاب شخصیت اصلی

بازی ردفال به شما اجازه داده که شخصیت خود را از میان چهار شخصیت مختلف انتخاب کنید، اما فراموش نکنید که شما در هر بازی ذخیره شده تنها قادر به انتخاب یک شخصیت بوده و نمی‌توانید در آن بازی ذخیره شده شخصیت خود را تغییر دهید. هر یک از چهار شخصیت بازی، برای دسته‌ای خاص از کاربران طراحی شده است.

شخصیت جیکوب (Jacob) مخصوص افرادی است که عاشق عملیات مخفیانه هستند. اما اگر عاشق ساپورت از یاران خود در بخش آنلاین هستید، بهترین گزینه برای شما شخصیت رمی (Remi) خواهد بود. در نهایت باید اشاره داشت که اگر عاشق گشت و گذار در نقشه و جابجایی سریع هستید، باید یکی از شخصیت‌های دویندر (Devinder) یا لایلا (Layla) را برای بازی خود انتخاب کنید.

مسیر مخصوص به خود را بسازید!

بازی ردفال، نسبت به بازی‌های پیشین استودیو آرکین گزینه‌های کمتری را در جهان بازی در اختیار شما قرار می‌دهد. با این حال شما در مسیر پیش روی محدود نیستید! برای مثال، اگر قصد دارید به ساختمانی مملو از دشمنان حمله کنید، چندین راه مختلف برای ورود و رویارویی با دشمنان وجود داشته که پیشنهاد می‌کنیم پیش از حمله تک تک راه‌های ورودی را بررسی کرده و برای حمله برنامه ریزی داشته باشید. استفاده از قدرت‌های ویژه هر شخصیت را فراموش نکنید. قدرت‌های اختصاصی شخصیت‌ها بخشی بسیار مهم از بازی Redfall است.

از محیط بازی استفاده کنید

استفاده از سلاح‌ها و قدرت‌های اصلی شخصیت‌ها در بازی ردفال، اصلی‌ترین روش‌های شما برای از بین بردن دشمنان هستند. با این حال راه‌های بیشتری برای از بین بردن دشمنان در اختیار شما قرار دارد. از جمله آن‌ها می‌توان به گودال‌های گازوئیل روی زمین و بسته‌های گندم اشاره داشت که می‌توانید از آن‌ها در برابر دشمنان خود استفاده کنید. اما نباید فراموش کرد که آن‌ها ممکن است توسط دشمنان نیز در برابر شما استفاده شوند!

همه جا را غارت کنید

دنیای بازی ردفال، مملو از اجسام قابل استفاده است که در هر نقطه از بازی پراکنده شده‌اند. به عبارت دیگر، شما وارد هر نقطه‌ای که می‌شوید با کوهی از اجسام مختلف از جمله چسب، سیم و غیره روبه رو می‌شوید. اما چه استفاده‌ای می‌توان از آن‌ها داشت؟ تمام اجسامی که از زمین بر می‌دارید، در نهایت تبدیل به ارز درون بازی شده که می‌توانید با استفاده از آن تفنگ و دیگر اقلام مورد نیاز درون بازی را خریداری کنید. در نتیجه، هر چه طی مسیر خود بر زمین می‌بینید را جمع آوری کرده تا بتوانید کوهی از پول را در جیب خود داشته باشید.

به هر سوراخی سرک بکشید!

ردفال یک بازی جهان باز است و این یعنی مکان‌های زیادی برای گشت و گذار در آن وجود دارد که هر یک از این مکان‌ها می‌توانند جوایز و محتوای دوست داشتنی و قابل استفاده جدیدی را در اختیار شما قرار دهند. از سوی دیگر، پیش بردن بخش داستانی به تنهایی می‌تواند شما را از آن‌ها دور کند. در نتیجه پیشنهاد می‌کنیم به همه گوشه‌های بازی سرک کشیده تا آیتم‌های جدیدی از جمله Grave Locks را در کنار بسیاری آیتم‌های ارزنده دیگر به دست آورید.

همیشه یک سلاح چوبی همراه داشته باشید

شما در بازی ردفال با انسان‌های زیادی می‌جنگید، اما دشمنان اصلی شما خون آشام‌ها هستند و آن‌ها تنها با استفاده از یک سلاح چوبی (Stake Weapon) کشته می‌شوند. زمانی که نوار سلامت هر یک از آن‌ها به طور کامل خالی شد، شما باید با استفاده از یک سلاح چوبی و فرو کردن آن در قلب خون آشام، آن را از بین ببرید. پس فراموش نکنید که همیشه حداقل یک سلاح چوبی در میان سلاح‌های خود داشته باشید. ما حتی پیشنهاد می‌کنیم بیش از یک سلاح چوبی همراه خود به مبارزه ببرید!

استفاده از چراغ‌های UV فراموش نشود

همانطور که انتظار می‌رفت، بازی ردفال به خوبی از نقاط ضعف خون آشام‌ها با خبر بوده و از آن‌ها استفاده کرده است. یکی از نقاط ضعف خون آشام‌ها چراغ‌های فرابنفش (UV) هستند. شما اگر برای مدتی معین آن‌ها را در برابر این نور قرار دهید، از پا در درآمده و تبدیل به سنگ می‌شوند و شما می‌توانید تنها با یک مشت آن‌ها را تبدیل به خاکستر کنید! پس در کنار سلاح چوبی، همراه داشتن چراغ‌های فرابنفش را فراموش نکنید. استفاده از این چراغ در برابر گروه‌های خون آشام‌ها بسیار کاربردی است.

هرچه سریع‌تر نقاط سفر سریع را بازگشایی کنید

بازی ردفال نقشه نسبتا بزرگ و متنوعی را در اختیار قرار داده و این موضوع یعنی جابجایی از نقطه آ به نقطه ب در عین سرگرم کننده بودن، کار زمان بری است. از همین رو نقطه‌های سفر سریع (Fast Travel) در این بازی تعبیه شده که می‌تواند به شدت به ذخیره زمان ارزشمند شما کمک کند. از روی دیگر صفحات بارگزاری بسیار سریع استفاده از این نقاط را کاربردی و لذت بخش می‌کنند. خانه‌های امن و نقاط تاریخی به عنوان نقاط سفر سریع در این بازی عمل می‌کنند.

بی تفاوت از کنار لانه خون آشام‌ها عبور نکنید

بازی ردفال مملو از مراحل فرعی است، اما از میان تمام آن‌ها، از بین بردن لانه خون آشام‌ها جذابیت به خصوصی دارد. این لانه‌ها به صورت تصادفی در نقاط مختلف نقشه بازی ظاهر شده و هر دشمنی که از آن خارج می‌شود، قدرت بیشتری نسبت به دشمن قبلی دارد. تا زمانی که شما وارد لانه نشوید، لانه به کار خود ادامه داده و قوی‌تر و بزرگ‌تر می‌شود. از همین رو، دوری از لانه و از بین نبردن آن کاملا به ضرر شما است. پس در اسرع وقت لانه‌ها را خنثی کنید. فراموش نکنید که از بین بردن آن‌ها جوایز ارزنده بسیاری برای شما دارد.

لذت بردن از داستان بازی Redfall سخت، ولی شدنی است!

متاسفانه تمرکز بازی ردفال بر داستان بسیار کم بوده و می‌توان آن را بزرگ‌ترین نقطه ضعف این عنوان استودیو آرکین دانست. شما اگر قصد دارید با داستان بازی ردفال به طور کامل آشنا شده و بتوانید از تجربه این بازی لذت بیشتری ببرید، باید تمرکزی ویژه بر جمع آوری نامه‌ها و نوشته‌های پراکنده در بازی قرار دهید که شامل بخشی قابل توجه از داستان بازی می‌شوند. همانطور که اشاره شد لذت بردن از داستان بازی ردفال سخت بوده و متاسفانه عموم کاربران علاقه‌ای به فهم و درک داستان از این روش ندارند!

بازی Redfall در زمان انتشار این مطلب شاید یک بازی کامل نباشد، اما ما باور داریم استودیو آرکین می‌تواند با اعمال برخی به روزرسانی‌ها این بازی را نجات داده و تبدیل به عنوانی دوست داشتنی برای سال‌های طولانی بکند. اما تا آن زمان، شما می‌توانید با استفاده از نکات گفته شده از این بازی لذتی دو چندان ببرید. نظر شما درباره بازی Redfall چیست؟ منتظر نظرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments