فیل اسپنسر نسبت به افزایش قیمت بازی‌های نسل بعد واکنش نشان داد

بازی‌های ۷۰ دلاری در راه هستند

فیل اسپنسر

پس از ابراز نظر هواداران و منتقدین پیرامون احتمال افزایش قیمت بازی‌های نسل بعد، فیل اسپنسر نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.

مدتی پیش استودیوی 2K Sports بازی NBA 2K21 را با قیمت ۷۰ دلار برای پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس معرفی کرد. قیمت گفته شده در مقابل نسخه‌های قبلی سری NBA در ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5 افزایش یافته و ۱۰ دلار گران‌تر است. این موضوع باعث واکش‌ها و اعتراض تعدادی از گیمرها و منتقدین شده و آن‌ها نسبت به افزایش قیمت بازی‌های نسل آینده نگران هستند. در ادامه‌ی این موضوع، فیل اسپنسر، مدیر بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، در مصاحبه‌ای که با واشنگتن پست انجام داده صحبت‌های جالبی کرده است.

فیل اسپنسر پیرامون افزایش قیمت‌ بازی‌های نسل آینده و نظر مردم و کارشناسان می‌گوید از نظر او این افزایش قیمت اشکالی ندارد. او می‌گوید در نهایت این مخاطبان هستند که درمورد میزان قیمت‌ها تاثیرگذار هستند. اسپنسر اعلام کرده که دیدگاه منفی‌ای نسبت به این موضوع ندارد و از نظر او، بازی‌سازان نسبت به تصمیمی که برای آثار خود می‌گیرند، اشراف کامل دارند. او همچنین عقیده دارد در دنیای امروز، گیمرها بیش‌تر از هر زمان دیگری از قدرت انتخاب برخوردار هستند. این در حالی است که تعدادی از بازی‌سازان و شرکت‌های توسعه‌دهنده، نسبت به هزینه‌بر شدن مراحل تولید بازی‌ها نسبت به گذشته و عدم افزایش قیمت آن‌ها رضایت ندارند.

از سوی دیگر، فیل اسپنسر در مصاحبه‌ی اخیرش با واشنگتون پست، در مورد جدل‌های به‌راه افتاده میان طرفداران سونی و مایکروسافت می‌گوید امیدوار است مردم از این صحبت‌ها بگذرند و فارغ از پلتفرم مقصد، به لذت بردن از بازی‌های موردعلاقه‌ی خود بپردازند. او جَو کنونی را جنگ کنسولی خوانده و برای پایان یافتن آن ابراز امیدواری کرده است. او همچنین در صحبت‌های خود گفته تمرکز کردن و تلاش برای صنعتی که دوستش داریم الزامی است و وظیفه‌ی همه‌ی ما این است که این صنعت را از مشکلات دور نگه داریم.

لازم به ذکر است که رویداد اولین نمایش بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس سری ایکس در تاریخ ۲۳ جولای (مصادف با روز پنجشنبه ۲ مرداد) ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران برگزار می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا