اکران فیلم X-Men Dark Phoenix با ضرر ۱۳۳ میلیون دلاری همراه شد

شاید بتوان دارک فونیکس را بدترین پایان برای مجموعه‌ی X-Men تحت نظر فاکس قرن بیستم به شمار آورد!

اکران فیلم X-Men Dark Phoenix

بر اساس آخرین گزارش‌ها از باکس آفیس، اکران فیلم X-Men Dark Phoenix با ضرر ۱۳۳ میلیون دلاری برای عوامل ساخت این فیلم همراه بوده است.

بدون شک، ساخت فیلم X-Men Dark Phoenix یک شکست بزرگ برای سازندگان این فیلم محسوب می‌شود. سیمون کینبرگ، وظیفه ساخت آخرین قسمت از مجموعه‌ی X-Men کمپانی فاکس قرن بیستم (20th Century Fox) را بر عهده داشت و در شرایطی این مجموعه به مالکیت دیزنی (Disney) در می‌آید که شاهد یک شکست بزرگ برای Dark Phoenix هستیم.

بر اساس گزارش وب سایت ددلاین، دارک فونیکس را می‌توان بزرگترین بمب باکس آفیس سال ۲۰۱۹ تلقی کرد؛ چرا که این فیلم، بیشترین ضرر را نسبت به فیلم‌های دیگر که امسال به اکران در آمدند، داشته است. Dark Phoenix با بودجه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری در دست ساخت قرار گرفت ولی ماجراجویی‌های موجودات جهش یافته نهایتا با ضرر ۱۳۳ میلیون دلاری برای عوامل ساخت همراه شد.

شاید آنقدری که در مورد فیلم گفته شده، دارک فونیکس محصول بدی نباشد؛ اما شاید بتوان واکنش و بازخوردهای منتقدین را یکی از اصلی‌ترین دلایل شکست این فیلم به شمار آورد. بدون شک بعضی از این بازخوردهای منفی باعث شده تا به بخش فروش X-Men Dark Phoenix ضربه‌ی مهلکی وارد شود و طرفداران میلی به تماشای جدیدترین فیلم از این موجودات جهش یافته نداشته باشند.

حال باید دید که با پایان کار X-Men در کمپانی فاکس قرن بیستم، این مجموعه‌ی محبوب و پرطرفدار چه عملکردی را تحت نظر دیزنی خواهد داشت. آیا می‌توانیم باز هم شاهد فیلم‌های خوبی از این مجموعه باشیم؟

لازم به ذکر است که با اقدام دیزنی، مبنی بر خرید فاکس قرن بیستم، تمامی حقوق استفاده از این کاراکترها به استودیو مارول (Marvel Studio) بازگشته است و احتمالا می‌توانیم شخصیت‌هایی مثل ولورین (Wolverine) را در دنیای سینمایی مارول ببینیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا