قسمت سوم سریال X-Men 97
1%
  • 10/10

موشکافی قسمت سوم سریال X-Men 97

حقایق برملا شد!!

موشکافی قسمت سوم سریال X-Men 97 ۸ ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ مارول کپی لینک

بعد از یک هفته انتظار، قسمت سوم سریال X-Men 97 از دیزنی پلاس پخش شد و حقایقی شوکه‌کننده از قدرتمندترین عضو مردان ایکس را برملا کرد.

قسمت سوم با عنوان “Fire Made Flesh” داستان جهش‌یافته‌های محبوب دنیای مارول را بعد از پایان حساس و شوکه‌کننده قسمت قبلی از سر گرفت و مردان ایکس را در مواجهه با کلون جین گری و ظهور مجدد مستر سینیستر، با چالش‌های عظیمی روبرو کرد. اتفاقات این قسمت بیشتر تحت تاثیر وقایع مجموعه تلویزیونی X-Men: The Animated Series بود و درنتیجه ایستراگ و رفرنس‌های زیادی داشت.

نگاهی به ایستراگ و نکات قسمت سوم سریال X-Men 97

یکی از صحنه‌های تیتراژ آغازین یاد آور اولین حضور جیوبیلی در سریال اصلی است

تیتراژ آغازین سریال هر قسمت تغییر می‌کند و ضمن بازگرداندن برخی سکانس‌های قدیمی، سکانس‌هایی از قسمت‌های آتی را نیز به نمایش می‌گذارد. این بار تیتراژ آغازین شامل صحنه‌ جدیدی از روبرتو بود که توسط اعضای گروه دوست‌داران بشریت تعقیب می‌شد و به سمت یک حصار زنجیره‌ای می‌دوید. شاید در نگاه اول نکته خاصی نداشته باشد، اما طرفداران سریال اصلی می‌دانند که این صحنه اشاره‌ای مستقیم به اولین حضور شخصیت جیوبیلی در X-Men: The Animated Series است.

همانطور که در موشکافی پیشین توضیح دادیم، روبرتو داکوستا جهش‌یافته‌ای قدرتمند با نام مستعار سان اسپات است که اولین بار با کمیک The New Mutants #1 به دنیای مارول معرفی شد. او وقتی در طول بازی فوتبال قربانی یک خشونت نژادپرستانه می‌شود، قدرت‌هاش به‌صورت ارادی غیر فعال شده و زیر رادار چارلز اگزاویر قرار می‌گیرد. بدن این جهش‌یافته قدرتمند توانایی جذب تشعشات خورشیدی را داراست و علاوه‌‌بر قدرت فیزیکی، سرعت، استقامت، واكنش و چابكی بالایی دارد. به‌واسطه ترموکنسیس و فوتوکینسیس، سان اسپات می‌تواند حجم بسیار زیادی از نور و گرما را جذب و به اشکال گوناگون استفاده کند. البته توانایی‌های داکوستا تنها به قدرت‌های غیرقابل تصورش ختم نمی‌شود، چراکه او ولیعهد خانواده‌ای سلطنتی است و مثل تونی استارک صاحب ثروتی بی‌نهایت است.

پروفسور ایکس علیرغم وقایع قسمت پایانی سریال اصلی هنوز زنده است

به‌دنبال وقایع سریال اصلی، چارلز اگزاویر در دو قسمت ابتدایی X-Men 97 غایب بوده و این غیبت باعث شده تا شخصیت‌ها و بسیاری از مخاطبان مرگش را باور کرده باشند. اما حقیقت ماجرا چیز دیگری است، چراکه در تیتراژ آغازین می‌توان برای مدتی کوتاه، پروفسور ایکس را کنار جهش‌یافته دیگری به‌نام لیلاندرا (Lilandra) در یک فضاپیما دید. در حال حاضر نمی‌دانیم که پروفسور ایکس چه زمان و چگونه به فضا سفر کرده، اما جای شکی نیست که اعضای گروه از زنده بودنش خبر ندارند، زیرا در دو قسمت ابتدایی سریال می‌توان به وضوح دید که همگی مرگش را قبول کرده‌اند.

بازسازی سکانسی محبوب از سریال اصلی

یکی دیگر از رفرنس‌های تیتراژ ابتدایی، بازسازی صحنه مشهور رویارویی استورم، سایکلاپس و ولورین با مگنیتو است. این صحنه مربوط به قسمت سوم فصل اول سریال X-Men: The Animated Series است که اولین تقابل مردان ایکس با مگنیتو را به تصویر کشید. در آن قسمت مگنیتو با حمله به یک پایگاه نظامی، کنترل تسلیحات ویرانگر را به دست می‌گیرد و درست زمانی که قصد دارد از آنها علیه غیرنظامی‌ها استفاده کند، با مردان ایکس مواجه می‌شود.

حضور افتخاری دو جهش‌یافته دیگر به‌لطف قدرت تغییر چهره مورف

به‌لطف قدرت تغییر چهره مورف، قسمت سوم سریال X-Men 97 مملو از رفرنس‌ و حضور افتخاری چهره‌های آشنایی بود که بزرگترین آنها، اسپیرال (Spiral)، شخصیتی مشهور از کمیک‌های مردان ایکس است و بیشتر به‌خاطر ظاهر و زره فلزی‌ منحصر به‌فردش شناخته می‌شود. مورف همچنین به ایلیانا راسپوتین (Ilyana Rasputin) تبدیل می‌شود که خواهر کوچک‌تر کلاسوس است و بیشتر با نام مستعار مجیک شناخته می‌شود. ایلیانا قبلا در قسمت چهارم فصل دوم سریال اصلی حضور پیدا کرده و یکی از شخصیت‌های قابل بازی، عنوان جدید مارول با نام Marvel Rivals است.

گذری به گذشته با جین گری اصلی

در سکانس آغازین قسمت سوم، وقتی جین گری خاطرات کلون خود را اسکن می‌کند، خاطراتی از گذشته به نمایش گذاشته می‌شود که به بزرگترین اتفاقات و وقایع مجموعه تلویزیونی X-Men: The Animated Series مانند رویداد چند قسمتی حماسه ققنوس تاریک اشاره دارد. حماسه ققنوس تاریک نه‌تنها در سریال اصلی، بلکه در کمیک‌ها نیز اهمیت بسیار زیادی دارد، زیرا قدرت واقعی جین گری را به تصویر می‌کشد و شباهت‌های زیادی به داستان مشهور اسپایدرمن و سیمبیوت ونوم دارد. حماسه ققنوس تاریک به‌قدری مهم است که حتی کمپانی فاکس قرن بیستم هم سعی کرد اقتباسی لای اکشن از آن بسازد اما به‌طرز شگفت انگیزی شکست خورد و بدترین فیلم فرانچایز مردان ایکس نام گرفت.

اشاره به کاور کمیک Child Of Light And Darkness

هنگامی که جین گری و مادلین پرایور (کلون شرور خود) از طریق تله‌پاتی خاطرات با یکدیگر مبارزه می‌کنند، خاطرات مهم دیگری به نمایش گذاشته می‌شود که یکی از آنها اشاره مستقیم به کاور کمیک Child of Light and Darkness دارد. در این خط داستانی که در دنیایی موازی اتفاق میوفتد، مردان ایکس نمی‌توانند جین گری را از سلطه ققنوس تاریک نجات بدهند و درنتیجه‌اش او را از دست می‌دهند. از دیگر رفرنس‌های این سکانس نیز می‌توان به اولین حضور مردان ایکس در کمیک‌ها و لباس قدیمی آنها اشاره کرد.

لباس کمیکی کلون شرور جین گری

وقتی مدلین پرایر (کلون شرور جین گری) به هویت واقعی خود پی می‌برد، لباس کمیکی Goblin Queen را به‌تن می‌کند که تا به حال فقط در کمیک‌ها دیده شده است. طبق اطلاعات رسمی وب‌سایت مارول، هدف از طراحی این لباس، متمایز کردن مدلین از جین گری اصلی و همچنین نشان دادن سلطه میستر سینیستر بوده بر ذهن و قدرت‌های او بوده است.

قسمت سوم سریال X-Men 97 هم اکنون از دیزنی پلاس قابل تماشا است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

8 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments