آیا اکران قسمت دوم شزم با تاخیر مواجه می‌شود؟

روند فیلمبرداری در بهار سال آینده‌ی میلادی آغاز خواهد شد

اکران قسمت دوم شزم

اگر شرایط مطابق برنامه‌ریزی‌های سازندگان پیش برود، اکران قسمت دوم شزم بدون تاخیر و از اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی شروع می‌شود.

استودیوی برادران وارنر اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی تمایلی به ساخت اقتباس سینمایی Shazam نداشت؛ زیرا مدتی زیادی از اکران Man of Steel نمی‌گذشت و از همه مهم‌تر، شباهت‌های انکارناپذیری بین این قهرمان و سوپرمن وجود داشت. شرایط بعد از چند ماه تغییر کرد. وارنر دنیای سینمایی دی‌سی را رسما تایید کرده بود و در نتیجه، نیاز داشت ابرقهرمان‌های جدیدی را برای حضور روی پرده‌ی نقره‌ای معرفی کند. نهایتا با ساخت Shazam موافقت شد و این فیلم اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت. اگرچه فروش شزم چندان بالا نبود اما هزینه‌های ساخت پایین باعث شد تا سودی ۷۴ میلیون دلاری نصیب سازندگان شود.

در حالی که یک ماه هم از شروع اکران نمی‌گذشت، وب سایت TheWrap ادعا کرد قسمت دوم شزم مراحل اولیه‌ی ساخت را پشت سر می‌گذارد؛ ادعایی که در ماه دسامبر از سوی نیو لاین سینما تایید شد. این استودیو همچنین اعلام کرد دنباله در تاریخ ۱۲ فروردین سال ۱۴۰۱ (یک آوریل سال ۲۰۲۲) به سینماها خواهد آمد. با شیوع ویروس کرونا در جهان، سازندگان در ابتدا فیلمبرداری را به تعویق انداختند. این پروژه قرار بود اواسط تابستان وارد فاز تولید شود. سپس، زمان اکران تغییر یافت تا توقف چند ماهه‌ی پروژه مشکلی در زمان‌بندی به وجود نیاورد. از آن‌جایی که همه‌گیری کووید-۱۹ همچنان ادامه دارد، نگرانی‌هایی پیرامون تغییر دوباره در تاریخ اکران به وجود آمده است.

طبق گزارشی که وب سایت The Illuminerdi منتشر کرده، دنباله‌ی Shazam در بهار سال آینده‌ی میلادی وارد فاز تولید می‌شود. از آن‌‎جایی که این فیلم اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی به سینماها خواهد آمد، می‌توان گفت تیم تولید مدتی زیادی را برای کار در اختیار خواهد داشت. در نتیجه، جای هیچ گونه نگرانی‌ای پیرامون تاخیر دوباره در اکران قسمت دوم شزم وجود ندارد. روند فیلمبرداری آثار سینمایی بسته به مدت زمان و فیلمنامه‌شان معمولا سه ماه به طول می‌انجامد. این رقم برای فاز پس‌تولید (تدوین، آماده‌سازی جلوه‌های ویژه و غیره) در حدود ۱۰ ماه است. با یک جمع و تفریق ساده می‌توان به این نتیجه رسید که جدیدترین ساخته‌ی دیوید اف. سندبرگ (David F. Sandberg) تقریبا پنج ماه پیش از آغاز اکران آماده می‌شود.

مارتا میلانز (Marta Milans) بازیگر نقش روزا واسکز در مصاحبه‌ی خود با وب سایت LRM Online از حضورش در قسمت دوم خبر داد. به این نام باید اشر انجل (Asher Angel)، زکری لی‌وای (Zachary Levi) و جک دیلن گریز (Jack Dylan Grazer) را هم اضافه کرد که برای ایفای نقش‌های قدیمی خود بازمی‌گردند. در ضمن، طبق صحنه‌ای که پس از تیتراژ پایانی قسمت اول به نمایش درآمد، مستر مایند آنتاگونیست قسمت جدید خواهد بود. این ابرشرور در کمیک بوک‌ها یک کرم پنج سانتی متری است که از سیاره‌ی دیگری به زمین آمد. مستر مایند هوش بسیار بالایی داشته و می‌تواند اطلاعات را از طریق تلپاتی انتقال دهد.

قسمت دوم Shazam از تاریخ ۱۳ آبان سال ۱۴۰۱ (مصادف با ۴ نوامبر ۲۰۲۲) در آمریکا اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا