آیا Resident Evil Village برای کنسول‌های نسل هشت عرضه می‌شود؟

ظاهرا کپکام نمی‌خواهد دارندگان کنسول‌های قدیمی را نادیده بگیرد

نسخه‎‌های نسل هشتمی Resident Evil Village

شرکت کپکام در جریان پنل خود در رویداد Tokyo Game Show 2020 به احتمال توسعه و عرضه‌ی نسخه‎‌های نسل هشتمی Resident Evil Village اشاره کرد.

در شرایطی که کمتر از دو ماه از عرضه‌ی نسخه‌ی ریمستر Resident Evil 3 برای پلتفرم‌های هدف می‌گذشت و بسیاری از کاربران همچنان مشغول تجربه‌اش بودند، اولین شایعه‌ها از نسخه‌ی جدید رزیدنت ایول در فضای مجازی منتشر شد. عده‌ای از طرفداران معرفی نسخه‌ی جدید در فاصله‌ی زمانی بسیار کوتاهی نسبت به عرضه‌ی نسخه‌ی پیشین را دور از ذهن می‌دانستند اما این اتفاق نهایتا رخ داد. کپکام در جریان رویداد The Future of Gaming که اواخر خرداد برگزار شده بود، از Resident Evil Village برای کنسول‌های نسل نهمی و همچنین رایانه‌های شخصی رونمایی کرد.

شرکت کپکام چندی پیش پنلی را در رویداد آنلاین Tokyo Game Show 2020 برگزار کرد. در جریان این پنل به موضوعات مختلفی پرداخته شد که یکی از آن‌ها نسخه‎‌های نسل هشتمی Resident Evil Village بوده است. سویوشی کاندا (Tsuyoshi Kanda) تهیه‌کننده‌ی بازی در بخشی از صحبت‌های خود گفت احتمال عرضه‌ی جدیدترین نسخه از سری بازی‌های رزیدنت اویل روی کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان وجود دارد. طبق صحبت‌های او، تیم توسعه فعلا مشغول بررسی چنین اقدامی است تا بعد از در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف نسبت به آن تصمیم‌گیری شود:

فعلا مشغول بررسی هستیم اما نمی‌توانم هیچ قولی در این رابطه بدهم. با این حال، تمام تلاشمان را برای خلق تجربه‌ای عالی از وحشت و بقا روی کنسول‌های نسل کنونی به کار خواهیم گرفت.

استودیوها و شرکت‌های ژاپنی برخلاف تعدادی از فعالان حوزه‌ی ویدیو گیم ترجیح می‌دهند در ابتدای نسل جدید عناوین خود را به صورت بین نسلی عرضه کنند تا طیف وسیع‌تری از کاربران قادر به تجربه‌ی جدیدترین محصولشان باشند؛ زیرا گروهی از علاقه‌مندان بنا به دلایلی قادر نیستند در همان ابتدای نسل به خرید کنسول‌های جدید اقدام کنند. با در نظر گرفتن این مورد، اقدام کپکام چندان دورر از ذهن نبوده است.

طبق اطلاعات موجود، داستان Resident Evil Village چند سال پس از Resident Evil 7: Biohazard جریان دارد. ایتن وینترز روزهای خوشی را سپری می‌کند تا اینکه کریس ردفیلد به ملاقات او آمده و دست به اقداماتی شوکه‌کننده می‌زند؛ اقداماتی که مسیر زندگی ایتن را تغییر می‌دهند. در انتها، لازم به ذکر است این بازی در تاریخ نامشخصی از سال آینده‌ی میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا