#مهسا_امینی

ساخت بازی Stalker 2 از سر گرفته شد

آینده مبهم بازی!

ساخت بازی Stalker 2

علی‌رغم تداوم حمله نظامی روسیه به اوکراین، به نظر می‌رسد که استودیو جی‌اس‌سی گیم ورلد روند ساخت بازی Stalker 2 را از سر گرفته است.

بدون هیچ شک و تردیدی، استالکر ۲ از جمله عناوینی است که مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. اگر خاطرتان باشد، این بازی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ میلادی توسط استودیوی اوکراینی جی‌اس‌سی گیم ورلد معرفی شد. در آن زمان، قرار بر این بود که بازی در سال ۲۰۱۲ میلادی راهی بازار شود. با این وجود، توسعه‌ی این عنوان به بن بست رسید و تیم سازنده به طور رسمی از لغو پروژه خبر داد.

در حالی که هواداران حسابی از ساخت دنباله‌ی مجموعه ناامید شده بودند، جی‌اس‌سی گیم ورلد در اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد که روند ساخت Stalker 2 را از سر گرفته و اولین تیزر جدید آن در مراسم ایکس‌باکس گیم شوکیس به نمایش گذاشته شد. در طول دو سال اخیر، پروسه‌ی توسعه‌ی این عنوان به خوبی پیش می‌رفت، تا اینکه با شروع حمله نظامی روسیه به کشور اوکراین، بار دیگر روند ساخت بازی متوقف شد.

علی‌رغم تداوم جنگ روسیه و اوکراین، به نظر می‌رسد که تمامی اعضای استودیو جی‌اس‌سی گیم ورلد از شهر کیف به شهر پراگ، پایتخت جمهوری چک، نقل مکان کرده‌اند و بر این اساس، مراحل ساخت استالکر ۲ طبق روال عادی ادامه می‌یابد. در حقیقت، چندی پیش یکی از اعضای تیم سازنده بازی در کانال دیسکورد استالکر خطاب به هواداران اعلام کرد که پروسه‌ی توسعه‌ی این عنوان مورد انتظار از سر گرفته شده است.

بازی Stalker 2 در ابتدا برای عرضه در اوایل اردیبهشت امسال (آوریل) برنامه‌ریزی شده بود که بنا به دلایلی، تیم سازنده انتشار آن را به روز هفدهم آذر ماه پیش‌رو (مصادف با هشتم دسامبر ۲۰۲۲ میلادی) موکول کرد. با این وجود، با توجه به وقفه‌ی پیش آمده در روند ساخت بازی، انتظار می‌رود که این اثر آخرالزمانی در سال آینده میلادی از راه خواهد رسید. گفتنی است که استالکر ۲ به طور انحصاری برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و ایکس‌باکس سری اس و همچنین پلتفرم رایانه‌ی شخصی عرضه می‌شود. هرچند، تیم سازنده پیش‌تر به احتمال انتشار آن برای پلی‌استیشن 5 نیز اشاره کرده است.

داستان بازی استالکر ۲ در منطقه‌ای به نام The Zone جریان دارد که در اطراف نیروگاه چرنوبیل واقع شده است. در واقع، تشعشعات حاصل از انفجارهای هسته‌ای نه تنها محیط زیست را تغییر داده، بلکه باعث جهش‌هایی در انسان‌ها و حیوانات شده است. در همین حین که انسان‌ها و حیوانات جهش‌یافته به موجودات خطرناکی تبدیل شده‌اند، لیکن ظهور گروه‌های مختلف که هر یک اهداف خاصی را دنبال می‌کنند، جان و بقای بشریت را به خطر انداخته‌اند. از طرفی، پدیده برون‌پاشی نیز می‌تواند جانتان را در کسری از ثانیه بگیرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با از سرگیری پروسه‎‌ی ساخت بازی Stalker 2 چیست؟ به نظر شما، آیا وقفه‌ها و دردسرهای پیش آمده بر سر راه توسعه‌ی بازی روی کیفیت آن تاثیرگذار خواهند بود؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا