#مهسا_امینی

جزئیات بیشتری از گیم پلی و داستان بازی Wonder Woman منتشر شده است

تاریخ انتشار مشخص نیست

داستان بازی Wonder Woman

بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر ساعاتی قبل جزئیات بیشتری را از گیم پلی و داستان بازی Wonder Woman به اشتراک گذاشته است.

مونولیث پروداکشنز یک استودیو آمریکایی است که اواسط دهه ۹۰ میلادی تاسیس شد. آن‌ها طی سه دهه‌ای که از آغاز فعالیت‌هایشان می‌گذرد، پروژه‌های زیادی را به سرانجام رساندند که شاخص‌ترین‌هایشان احتمالا سری بازی‌های F.E.A.R و The Matrix Online باشد. به این موارد باید Middle-earth: Shadow of Mordor و Middle-earth: Shadow of War را افزود که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۷ عرضه شده و عملکرد بسیار خوبی را از خود در زمینه‌های بازخوردهای دریافتی و تجاری بر جای گذاشتند. مونولیث طی سال‌های گذشته در سکوت فرو رفته و هیچ گونه سخنی را درباره پروژه بعدی‌اش به میان نیاورد. همین مسئله باعث شد سوالات زیادی پیرامون آینده استودیو به وجود بیاید؛ سوالاتی که حالا پاسخشان را می‌دانیم.

مونولیث پروداکشنز و بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر اخیرا و در جریان The Game Awards 2021 از بازی ویدیویی واندر وومن رونمایی کردند که Wonder Woman نام دارد. ویدیویی که به نمایش درآمد، کمتر از یک دقیقه زمان داشته و تنها نماهای بسیار بسته‌ای از کاراکتر اصلی را به نمایش می‌گذارد. در انتهای تیزر رونمایی هم یک نمای تمام قد را شاهد هستیم. به غیر از این، هیچ چیز دیگری به نمایش گذاشته نشد تا طرفداران ندانند با چه محصولی مواجه هستند.

بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر ساعاتی قبل جزئیات تازه‌ای را از گیم پلی و داستان بازی Wonder Woman منتشر کرده است. با توجه به متن، عنوان مزبور به صورت جهان باز طراحی شده و سیستم نمسیس را شامل می‌شود؛ سیستمی که نخستین بار در Middle-earth: Shadow of Mordor معرفی شد. این سیستم فرماندهان دشمن را در قالب یک شبکه به تصویر کشیده و نقاط قوت، نقاط ضعف و روابط موجود میانشان را نشان می‌دهد؛ برای مثال، فاش می‌کند کدام فرمانده یا فرماندهان تحت نظارت یک فرمانده بالارده هستند. بدین ترتیب، کاربر می‎‌توانست به یکی از فرمانده‌ها حمله کرده و پس از شکست، او را به عنوان نفوذی به جنگ با فرمانده بالارده بفرستد. البته آزادی عمل کاربر به همین مورد خلاصه نشده و پس از شکست یکی از فرماندهان دشمن می‌تواند او را به استخدام خود دربیاورد.

وارنر چندی پیش پتنت سیستم نمسیس را به ثبت رساند. در نتیجه، استودیوها و شرکت‌های مختلف بدون اجازه آن نمی‌توانند از سیستم مشابهی در بازی ویدیویی خود بهره ببرند. البته این اقدام بازخوردهای مثبتی را از سوی کارشناسان و گیمرها دریافت نکرده است. به هر حال، ثبت چنین پتنتی یک نوع انحصارطلبی به شمار رفته و جلوی نوآوری‌های بیشتر را می‌گیرد.

اطلاعاتی که بخش سرگرمی‌های تعاملی وارنر به اشتراک گذاشته، به همین موارد خلاصه نمی‌شود. ناشر آمریکایی در ادامه تاکید کرده داستان بازی Wonder Woman کاملا اورجینال بوده و سیر تبدیل شدن شاهدخت دایانا از یک مبارز به یک رهبر را نشان می‌دهد. همچنین داستان در جهان مدرن روایت شده و در آن شاهد اتحاد آمازونی‌ها و انسان‌ها خواهیم بود. اینکه اتحاذ مزبور در مقابل چه تهدیدی شکل می‌گیرد، در حال حاضر مشخص نیست.

بازی ویدیویی واندر وومن در حال حاضر هیچ گونه تاریخ انتشاری نداشته و تنها می‌دانیم برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری اس، ایکس باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا