#مهسا_امینی

کارگردان Wonder Woman 1984 تمایلی به ساخت قسمت بعدی ندارد

روند ساخت قسمت دوم به پایان رسید

کارگردان Wonder Woman 1984

پتی جنکینز، کارگردان Wonder Woman 1984 در مصاحبه‌ی اخیر خود گفت در حال حاضر تمایلی به ساخت قسمت بعدی ندارد و ترجیح می‌دهد برای مدتی از این فضا دور باشد.

چندی پیش نخستین تریلر از فیلم Wonder Woman 1984 در فضای مجازی منتشر شد و از آن زمان تاکنون عده‌ای از طرفداران مشغول بررسی آن و یافتن نکات مخفی بوده‌اند. در سوی دیگر ماجرا، تعداد دیگری از طرفداران قرار می‌گیرند که به‌دنبال یافتن پاسخ یک بسیار مهم می‌گردند: آیا قسمت سوم Wonder Woman ساخته می‌شود؟ ظاهرا پاسخ این سوال «بله» است اما احتمالا نباید به این زودی‌ها منتظر اکرانش در سینماها باشیم.

پتی جنکینز (Patty Jenkins)، کارگردان Wonder Woman 1984 اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت کلایدر انجام داده است. جنکینز در بخشی از صحبت‌های خود گفت بازیگران و دست‌اندرکاران فیلم‌ Wonder Woman نمی‌خواستند یک دنباله‌ی معمولی بسازند. این کارگردان آمریکایی در ادامه‌ی صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که انگیزه‌ها نقش به‌سزایی در کیفیت محصول نهایی دارند:

راستش را بخواهید هم اکنون تمام داستان را می‌دانیم؛ چون در گذشته مسیر اتفاقات فیلم‌های Wonder Woman را ترسیم کرده بودیم. در حال حاضر فقط بحث تصمیم‌گیری درباره‌ی تغییراتی که ممکن است رخ دهد و زمان ساخت مطرح است. فکر می‌کنم هیچ کدام از ما نمی‌خواهد فیلم‌ها پشت سر هم ساخته شوند. ساخت دو فیلم قبلی [Wonder Woman و Wonder Woman 1984] پشت سر هم تجربه‌ی عالی بوده است اما معتقد هستم دادن زمان کافی برای استراحت موضوع حائز اهمیتی است. دوست دارم زمان استراحت بین ساخت قسمت دوم و سوم را صرف انجام کارهای دیگر کنم و احتمالا گل گادوت (Gal Gadot) هم چنین قصدی داشته باشد. به‌هیچ‌وجه دوست ندارم از قبل درباره‌ی یک موضوع تصمیم‌گیری کنم. پس بهتر است صبر کرد و دید زمان ساخت فیلمی که دوست داریم بسازیم کی فرا می‌رسد.

خبرنگار وب سایت کلایدر سپس پرسید چرا دهه‌ی ۸۰ میلادی برای ساخت دنباله‌ی Wonder Woman انتخاب شد. کارگردان Wonder Woman 1984 هم پاسخ داد:

در ابتدا می‌خواستیم دایانا را به دنیای مدرن بیاوریم اما به این نتیجه رسیدیم که دهه‌ی ۸۰ میلادی تناسب بیشتری با شخصیت واندر وومن دارد. بنابراین، تصمیم گرفتیم او را در چنین بازه‌ی زمانی ببینیم. از همه مهم‌تر، گسترش تمدن غربی درست در این زمان آغاز شد و ویژگی‌های جهانی که در آن زندگی می‌کنیم ریشه در آن بازه دارد. بنابراین کنجکاو بودیم که واندر وومن در مواجهه با سیستم فکری مدرن چه واکنشی نشان می‌دهد و همچنین ببینیم چه شخصیت‌های منفی از دل این سیستم بیرون خواهد آمد.

پتی جنکینز در بخش دیگری از صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که روند ساخت فیلم Wonder Woman 1984  از لحاظ فنی به پایان رسیده است. در پایان، لازم به ذکر است که قسمت سوم سری فیلم‌های Wonder Woman از تاریخ ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ (مصادف با ۵ ژوئن سال ۲۰۲۰) به سینماها خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا