#مهسا_امینی

پتی جنکینز از دلیلش برای نپذیرفتن کارگردانی Justice League می‌گوید

همکاری کوتاه مدت او با مارول چندان برایش خوشایند نبوده است

کارگردانی Justice League

استودیوی برادران وارنر در یک برهه‌ی زمانی پتی جنکینز را برای کارگردانی Justice League در نظر گرفته بود اما این فیلمساز آمریکایی بنا به دلایلی پیشنهاد کار را نپذیرفت.

پس از اینکه ساخت Justice League در دستور کار برادران وارنر قرار گرفت، مدیران این استودیو ترجیح دادند وظیفه‌ی کارگردانی را به زک اسنایدر (Zack Snyder) بسپارند که سابقه‌ی کار روی Watchmen و Man of Steel را در پرونده‌ی کاری خود داشت. او فاز تولید را بدون هیچ مشکلی به پایان رساند اما در جریان فاز پس‌تولید مجبور شد پروژه را به خاطر خودکشی دخترش ترک کند. سپس جاس ویدون (Joss Whedon) به عنوان کارگردان جایگزین به تیم تولید اضافه شد. او که ایده‌های متفاوتی داشت، تغییرات بسیاری را در داستان و همچنین تُن فیلم به وجود آورد؛ اقدامی که حواشی بسیاری را به همراه داشت. شاید اگر پتی جنکینز (Patty Jenkins) پیشنهاد وارنر را می‌پذیرفت، هیچ یک از این اتفاقات رخ نمی‌داد.

کارگردان Wonder Woman چندی پیش مصاحبه‌ای را با مجله‌ی فرانسوی Premiere انجام داد. او در جریان گفتگو فاش کرد استودیوی برادران وارنر در یک برهه‌ی زمانی او را برای کارگردانی Justice League در نظر گرفته بود اما پیشنهاد را نپذیرفت. جنکینز برخلاف دیگر فیلمسازان علاقه‌ی چندانی به مدیریت پروژه‌های عظیم مانند اقتباس سینمایی لیگ عدالت ندارد. او درباره‌ی زمان دریافت چنین پیشنهادی از سوی وارنر چیزی نگفت و نمی‌دانیم استودیوی سازنده او را به عنوان کارگردان اصلی یا جایگزین در نظر گرفته بود:

برعکس دیگر کارگردانان اهمیتی به دنیای مشترک سینمایی، پیوستگی داستانی و موارد این چنینی نمی‌دهم. در گذشته با من برای ساخت Justice League تماس گرفتند؛ پروژه‌ای که نمی‌توانستم با آن ارتباط برقرار کنم. شخصیت‌های بسیاری در آن حضور دارند.

پتی جنکینز در بخش دیگر مصاحبه به همکاری با مارول و چالش‌های آن پرداخت. او در یک برهه قرار بود وظیفه‌ی ساخت Thor: The Dark World را به دوش بکشد اما به دلیل اختلاف نظر از پروژه کنار کشید:

از افرادی که در این استودیو مشغول به کار هستند واقعا خوشم می‌آید اما آن‌ها می‌خواهند کنترل کاملی روی فیلم‌های خود داشته باشند. کارگردان تحت کنترل آن‌ها قرار دارد. این موضوع حقیقت داشته و در مارول هم رخ می‌دهد. چنین سیاستی باعث می‌شود کارگردان در همان ابتدای همکاری متوجه شود آیا می‌تواند ایده‌ی خود را عملی کند یا خیر.

این فیلمساز آمریکایی نهایتا جملاتی را درباره‌ی ژانر ابرقهرمانی بیان کرد:

من عاشق کمیک بوک‌ها هستم اما به واسطه‌ی فیلمسازی به ژانر ابرقهرمانی ورود پیدا کردم. تمایلی در وجود من هست که باعث می‌شود از فیلم‌هایی که در دوران  کودکی تماشا کردم الهام بگیرم.

پتی جنکینز با کارگردانی Wonder Woman رسما وارد دنیای سینمایی دی‌سی شد و چندی پیش هم کار روی دنباله‌ی این اثر، یعنی Wonder Woman 1984 را به پایان رساند. دومین فیلم اختصاصی واندر وومن در حال حاضر برای اکران از تاریخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۴ آگوست) برنامه‌ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا