1%
  • 0/10

فروش Wonder Woman 1984 در سومین هفته‌ی اکران با افت شدیدی مواجه شد

افتی ۴۵ درصدی!

فروش Wonder Woman 1984 در سومین هفته‌ی اکران با افت شدیدی مواجه شد ۰ ۲۲ دی ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فروش Wonder Woman 1984 در سومین هفته‌ی اکران

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، فروش Wonder Woman 1984 در سومین هفته‌ی اکران با کاهش شدیدی مواجه شده است.

ایالات متحده‌ی آمریکا روزهای پرتنشی را پشت سر می‌گذارد. دونالد ترامپ (Donald Trump) حاضر نیست شکست در انتخابات ریاست جمهوری را بپذیرد. از همین رو، چندی پیش از طرفداران خود خواست در پایتخت جمع شده و صدای اعتراض خود را به کنگره رسانده تا نتایج را لغو کنند. تجمع طرفداران ترامپ با گذشت مدت کوتاهی به آشوب و تصرف ساختمان کنگره منجر شد. این اتفاق به قدری غیرمنتظره بود که توجه تمامی رسانه‌ها و همچنین ساکنین آمریکا را به خود جلب کرد. با در نظر گرفتن این موضوع، عده‌ای از کارشناسان پیش‎‌بینی کردند باکس آفیس این هفته افت شدیدی را نسبت به هفته‌ی گذشته تجربه خواهد کرد؛ اتفاقی که رخ داده است.

طبق گزارشی که وب سایت Deadline منتشر کرده، فروش Wonder Woman 1984 در سومین هفته‌ی اکران در مقایسه با هفته‌ی گذشته ۴۵ درصد کاهش داشت و به رقم ۳ میلیون دلار رسید. بدین ترتیب، فروش داخلی جدیدترین محصول وارنر ۳۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار شده است. اگرچه امیدواری زیادی وجود داشت اما به نظر نمی‌رسد دنباله‌ی Wonder Woman بتواند رکورد Tenet را در زمینه‌ی فروش داخلی بشکند. ساخته‌ی کریستوفر نولان (Christopher Nolan) طی مدت اکران خود ۵۸ میلیون دلار در آمریکا و کانادا فروخت. این موضوع برای فروش خارجی هم صدق می‌کند. دومین اقتباس سینمایی شاهدخت دایانا در حال حاضر به فروشی معادل ۱۰۰ میلیون دلار دست یافته که فاصله‌ی زیادی با فروش ۳۰۰ میلیونی تنت دارد؛ فاصله‌ای که به دلیل تعطیلی سینماها بعید به نظر می‌رسد جبران شود.

The Croods: A New Age، رتبه‌ی دوم لیست پرفروش‌ترین‌های باکس آفیس داخلی در هفته‌ی گذشته را به دست آورد. محصول یونیورسال پیکچرز طی روزهای گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش داشته که در مقایسه با هفته‌ی گذشته ۱۹ درصد کاهش را نشان می‌دهد. News of the World که تام هنکس (Tom Hanks) را در تیم بازیگری خود دارد، به رتبه‌ی سوم بسنده کرد. دیگر محصول یونیورسال یک میلیون و ۲۴۰ هزار دلار فروخت تا کاهشی ۲۷ درصدی را نسبت به هفته‌ی گذشته تجربه کرده باشد. رتبه‌های چهارم و پنجم لیست هم به ترتیب در اختیار Monster Hunter و Fatale قرار دارد که هفته‌ی گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار دلار و ۶۷۰ هزار دلار فروش داشتند.

نرخ ابتدا به ویروس کرونا در لس آنجلس و نیویورک به میزان نگران‌کننده‌ای بالا است تا جایی که روی تعداد حاضران در یک محیط بسته مانند بانک محدودیت‌هایی قرار داده‌اند. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توان گفت سالن‌های سینما به این زودی‌ها در دو شهر مزبور بازگشایی نمی‌شوند؛ اتفاقی که در صورت رخ دادن می‌تواند تاثیر مثبتی روی باکس آفیس داخلی بگذارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments