#مهسا_امینی

چرا کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس از باتری‌های قلمی استفاده می‌کند؟

یکی از مدیران ایکس‌باکس در این خصوص توضیح می‌دهد

باتری‌های قلمی کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس

یکی از مدیران ایکس‌باکس در مصاحبه‌ای از علت استفاده از باتری‌های قلمی در کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس می‌گوید.

همانطور که می‌دانید، کنترلر کنسول‌های شرکت مایکروسافت یعنی ایکس‌باکس از باتری‌های قلمی نوع AA استفاده می‌کند و حتی در آخرین کنسول این شرکت یعنی ایکس‌باکس سری ایکس هم این ویژگی حفظ شده و مایکروسافت تصمیمی برای جایگزینی آن با باتری شارژی ندارد. در کنار این موضوع، بسیاری این ویژگی را یک ضعف بزرگ برای تمام کنسول‌های ایکس‌باکس می‌دانند.

حال Jason Ronald یکی از مدیران ایکس‌باکس به تازگی در مصاحبه‌ای در خصوص این موضوع توضیحاتی ارائه داده است:

چیزی که ما در حال حاضر در مورد آن در حال صحبت کردن هستیم، بازیکنان بازی‌های ویدیویی است. این موضوع یک بحث دو قطبی بوده و افراد زیادی  خواستار باتری‌های قلمی نوع AA هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که یک انعطاف پذیری خاصی به تمام درخواست مشتری‌هایمان بدهیم. آن‌ها می‌توانند از باتری‌های شارژی استفاده کنند؛ مشابه آن چه که در کنترلر الیت وجود دارد اما موضوع Elite کمی فرق می‌کند.

در واقع Jason Ronald می‌گوید که بسیاری از مخاطبان از قابلیت باتری‌های قلمی به جای باتری شارژی استفاده می‌کنند. این موضوع در حالی است که اگر مخاطبی بخواهد، باتری‌های شارژی دسته‌ی ایکس‌باکس را خریداری کند، باید پول اضافه‌ای برای آن بپردازد. نوع دیگری از دسته‌های ایکس‌باکس وجود دارد که به آن‌ها سری کنترلر‌های Elite می‌گویند. این دسته در کنار اضافه کردن دکمه‌های اضافی، از باتری شارژی بهره می‌برد اما قیمت آن از کنترلرهای معمولی و پیش‌فرض ایکس‌باکس، بیشتر است.

در کنار این موضوع Ryan Whitaker یکی از طراحانان ارشد ساخت کنسول جدید مایکروسافت گفته بود که سری دسته‌هایی که با ایکس‌باکس سری ایکس وارد بازار می‌شوند، با حفظ طرح اصلی اندازه‌ی آن‌ها بهینه‌تر شده و اکنون بهتر از نسخه‌های قبلی در دست قرار می‌گیرند. او در این رابطه گفت:

با کمی کوچک‌تر کردن فضای کنترلر، متوجه شدیم که با این کار افراد بیشتری می‌توانند از آن استفاده کنند. در کنار این موضوع دست گرفتن این کنترلر بسیار راحت‌تر و لذت بخش‌تر خواهد بود. مایکروسافت هیچ تصمیمی برای تغییر دادن طراحی دسته برای کنسول جدید ندارد، به دلیل این که بسیاری این دیزاین را دوست دارند و به آن عادت کرده‌اند.

کنسول Xbox Series X طبق برنامه در تعطیلات پایان سال ۲۰۲۰ میلادی منتشر خواهد شد. 


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا