چرا بازی Need For Speed Unbound برای PS4 و Xbox One عرضه نشد؟

با نسل هشتم خداحافظی کنید

بازی Need For Speed Unbound برای PS4

جدیدترین عنوان از سری نید فور اسپید منتشر شد، اما باید بدانید که بازی Need For Speed Unbound برای PS4 و Xbox One عرضه نشده است. دلیل این امر چیست؟

سال‌هاست که در نسل‌های مختلف، شاهد عرضه عناوین مختلف از سری Need For Speed هستیم؛ مجموعه‌ای که طرفداران بازی‌های مسابقه‌ای همواره از تجربه آن لذت برده‌اند و گیم پلی آن نیز نظر اکثریت کاربران را همیشه جلب می‌کند. با این حال طی دهه گذشته عرضه عناوین این سری با کمی فاصله در سال‌ها همراه بوده و از طرفی سبک طراحی آن به شدت تغییر کرده است. می‌توان گفت که از سال ۲۰۱۵ این تغییرات شروع شدند و بازی Need For Speed توانست به شدت کاربران را تحت تاثیر قرار دهد. این در حالی بود که انتشار دو بازی Payback و Heat هر دو با استقبال نسبی طرفداران همراه بودند و حال، شاهد عرضه عنوان Unbound هستیم؛ بازی جدید سری که نمره متا ۸۰ را دریافت کرده و از تمامی عناوین سال‌های گذشته سری، یک سر و گردن بالاتر است!

در واقع بازی Need For Speed Unbound شما را به دوران مسابقات خیابانی هنگام عرضه عناوینی مانند Underground و Most Wanted می‌برد، ضمن اینکه عملا برای مسابقه دادن باید وارد زیرزمین‌هایی در سطح شهر بشوید! طراحی و سبک جدید بازی به طرز چشمگیری خاص و خیره‌کننده هستند، اما هنگامی که پای خرید این بازی در میان باشد، شما به طرز جالبی نمی‌توانید آن را برای کنسول‌های نسل هشتمی بگیرید. این یعنی Unbound در دسترس کاربران پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 نیست!

دلیل عدم عرضه بازی Need For Speed Unbound برای PS4 و Xbox One

در واقع بسیاری از بازی‌هایی که امروزه عرضه می‌شوند، برای هر دو نسل هشتم و نهم کنسول‌ها در دسترس کاربران قرار می‌گیرند، اما نکته قابل توجه اینجاست که برخی از سازندگان، ترجیح می‌دهند تا از پتانسیل کامل کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس – اس بهره ببرند و دور پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان را خط بکشند! این اقدام به نا امید شدن برخی از طرفداران دارنده کنسول‌های قدیمی منجر خواهد شد، اما قاعدتا باید بدانید که چنین کاری به پیشرفت و توسعه جهان باز‌ی‌های ویدیویی ختم می‌شود.

واقعا قصد این کار را داشتیم، اما وقتی که در حال کا کردن روی پروژه بودیم، دیدیم که چه کارهایی را می‌توان با کنسول‌های نسل حاضر (PS5 – Xbox Series X) انجام داد و در نتیجه، تصمیم گرفتیم تا لذت تجربه بازی را برای کاربران به بهترین شکل و حد ممکن برسانیم.

مدیر استودیو کرایتریون گیمز (Criterion Games)، سازنده عنوان Unbound، اظهار کرده که این کار عملا به این خاطر بوده که بازیکنان بتوانند Need For Speed جدید را به بهترین شکل ممکن تجربه کنند. با این وجود، یک نکته خاص درباره عنوان Unbound وجود دارد که باعث می‌شود تا عرضه نشدن آن برای کسنول‌های نسل هشتمی کمی عجیب باشد؛ گرافیک بازی بی‌نظیر است، اما واقعا چیزی نیست که با کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان قابل اجرا نباشد!

شاید کمی تغییر در تنظیمات گرافیکی لازم باشد تا بتوانید این بازی را به راحتی روی کامپیوترهای با کارت گرافیکی 1050Ti اجرا کنید، در نتیجه، واقعا نام چنین عنوان نسل نهمی نیست. شاید بتوان یک مثال مهم دیگر درباره این موضوع را با بازی Gotham Knights زد؛ بازی تازه عرضه شده‌ای که گرافیک آن چندان هم در حدی که مختص به نسل نهم باشد نیست. اما باز هم با این وجود، اینکه تیم سازنده در استودیوهای مختلف، تصمیم گرفته‌اند تا تک به تک دیگر برای کنسول‌های نسل هشتمی بازی تازه‌ای را عرضه نکنند، نشان می‌دهد که رفته رفته در حال ورود به همان دوره اختلاف بین دو نسل باشیم؛ طوری که عناوین بعدی، دیگر عملا از نظر توان سخت‌افزاری، با کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان قابل اجرا نخواهند بود!

بازی Need For Speed Unbound هم‌اکنون برای کاربران دارنده کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس – اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی، از طریق فروشگاه استیم (Steam) در دسترس قرار دارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا