#مهسا_امینی

چرا شخصیت ناکلز در فیلم Sonic the Hedgehog حضور نداشت؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

شخصیت ناکلز

جف فاولر کارگردان Sonic the Hedgehog در مصاحبه‌ی اخیر خود با وب سایت کامیک بوک توضیح داد که چرا شخصیت ناکلز در این فیلم حضور ندارد.

اگرچه فیلم سینمایی Sonic the Hedgehog شروع چندان خوبی نداشت و طراحی سونیک بازخوردهای منفی بسیاری را از سوی طرفداران دریافت کرد اما در ادامه‌ی راه ورق برگشت و اوضاع مطابق میل سازندگان پیش رفت. جدا از دریافت نقدهای عموما مثبت از سوی منتقدان، این اثر اقتباسی توانست عملکرد بسیار خوبی در باکس آفیس جهانی داشته باشد. طبق آمارهای رسمی، میزان فروش فیلم تا به این لحظه از مرز ۲۱۸ میلیون دلار عبور کرده است و انتظار می‌رود در هفته‌های آینده شاهد ادامه یافتن این روند باشیم.

ناکلز، یکی از شخصیت‌های قدیمی فرنچایز سونیک محسوب می‌شود. این مورچه‌خورک قرمز رنگ برای نخستین بار در بازی ویدیویی Sonic the Hedgehog 3 محصول سال ۱۹۹۴ حضور پیدا کرد و پس از آن پای ثابت بسیاری از ماجراجویی‌های سونیک در مدیوم‌های مختلف بوده است. همین موضوع هم باعث شد تا عدم حضور ناکلز در فیلم Sonic the Hedgehog باعث ناامیدی برخی از طرفداران شود. جف فاولر (Jeff Fowler) که کارگردانی نخستین لایو اکشن سونیک را بر عهده داشت، اخیرا مصاحبه‌ای را با وب سایت کامیک بوک انجام داد. فاولر در بخشی از مصاحبه‌اش توضیحاتی را درباره‌ی عدم حضور شخصیت ناکلز در جریان داستان ارائه داد:

هدفمان این بود که برای ساخت اولین فیلم به سراغ نخستین بازی سونیک محصول سال ۱۹۹۱ رفته و ببینیم این ماجراها از کجا شروع شد، بدون اینکه داستان بیش از حد پیچیده شود. فقط می‌خواستم سونیک و روباتنیک را رو در روی همدیگر قرار داده و رقابت‌های بیشتر میان آن دو را زمینه‌چینی کنیم. شخصیت‌های عالی‌ای بسیاری در دنیای سونیک وجود دارند اما مهم‌ترین چیز برای ما این بود که با استفاده از روایت داستانی که به ریشه‌های سونیک می‌پردازد، او را برای اتفاقات بیشتر آماده کنیم.

قصد داشتیم این کار را به طریقی انجام دهیم که همه عاشق سونیک شوند و در عین حال زمینه‌سازی برای گسترش دنیای فیلم هم صورت بگیرد. سپس اگر همه چیز خوب پیش رفت، می‌توانیم شخصیت‌هایی که طرفداران می‌شناسند و عاشقان هستند را وارد ماجراجویی‌ها کنیم. هیچ کس بیشتر از من برای استفاده از چنین فرصتی هیجان‌زده نیست.

اینطور که به‌نظر می‌رسد، جف فاولر قصد داشته با ساخت فیلم سینمایی Sonic the Hedgehog مخاطبان را با دنیای سونیک آشنا کرده و سپس در قسمت‌های بعد آن را گسترش داده و شخصیت‌های بیشتری را به تصویر بکشد. از آن‌جایی که عملکرد تجاری اقتباس سینمایی سونیک بسیار خوب بوده است، احتمال ساخت قسمت دوم وجود دارد، مگر اینکه اتفاقات غیرقابل‌ پیش‌بینی رخ دهد.

داستان Sonic the Hedgehog حول محور یک جوجه‌‌تیغی آبی رنگ و بسیار سریع به نام سونیک می‌چرخد که به اجبار سیاره‌ی محل تولدش را ترک کرده و به زمین می‌آید. قدرت‌های فراطبیعی سونیک، توجه رباتنیک را به خود جلب می‌کند. او می‌خواهد از قدرت‌های سونیک برای تسلط بر تمام سیاره‌ی زمین استفاده کند. پایان‌بندی این فیلم به‌گونه‌ای بود که سازندگان بدون هیچ مشکلی می‌توانند قسمت دوم را بسازند.

از بازیگران حاضر در جدیدترین محصول پارامونت پیکچرز می‌توان به جیم کری (Jim Carrey) در نقش دکتر رباتنیک، جیمز مارسدن (James Marsden) در نقش تام واچوفسکی، تیکا سومپتر (Tika Sumpter) در نقش مدی واچوفسکی و آدام پالی (Adam Pally) در نقش وید ویپل اشاره کرد. وظیفه‌ی صداپیشگی شخصیت سونیک هم به بن شوارتز (Ben Schwartz) سپرده شده است.


guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا