#مهسا_امینی

چرا جوکر در Suicide Squad 2 حضور ندارد؟

کارگردان پاسخ می‌دهد

جوکر در Suicide Squad 2

جیمز گان فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در بخشی از مصاحبه خود با وب سایت Desde Hollywood درباره غیبت جوکر در Suicide Squad 2 صحبت کرده است.

جدیدترین نسخه لایو اکشن جوکر با نقش‌آفرینی جرد لتو (Jared Leto) در Suicide Squad معرفی شد. این شخصیت در مقایسه با دیگران حضور کمتری مقابل دوربین دارد اما همین مدت زمان کافی بود تا عده‌ای عاشقش شده و عده‌ای دیگر نسبت به آن گارد بگیرند. البته دیوید آیر (David Ayer) کارگردان اقتباس سینمایی جوخه انتحار در صحبت‌های خود تاکید کرده بود مقدار قابل‌توجهی از صحنه‌های فیلم که روی دلقک دیوانه تمرکز دارند حذف شدند.

Suicide Squad عملکرد بسیار خوبی در گیشه داشت اما بازخوردها به هیچ وجه نویدبخش نبودند. به همین دلیل، وارنر و دی‌سی فیلمز ترجیح دادند برای قسمت دوم سراغ فیلمساز دیگری بروند. در نهایت، جیمز گان (James Gunn) به عنوان کارگردان انتخاب شد؛ فردی که اقتباس‌های سینمایی محافظان کهکشان را در پرونده هنری خود دارد. او برای ساخت قسمت دوم در مسیر متفاوتی قدم گذاشت. در نتیجه، The Suicide Squad در جهان داستانی مشابهی با قسمت اول روایت می‌شود اما مخاطب حین تماشایش با تعدادی از شخصیت‌های شاخص قسمت اول از جمله جوکر ملاقات نمی‌کند. علاوه بر این، تعداد قابل‌توجهی شخصیت جدید به داستان اضافه شده‌اند.

جیمز گان اخیرا پای مصاحبه با وب سایت Desde Hollywood نشسته و درباره موضوعات مختلف گپ و گفت کرده است. او در بخشی از صحبت‌های خود دلیل غیبت جوکر در Suicide Squad 2 را فاش کرد؛ موضوعی که کاربران به شدت دنبالش بودند. به هر حال، دلقک دیوانه طرفداران فراوانی در سراسر جهان دارد. در ادامه می‌توانید صحبت‌های فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی را مشاهده کنید:

من به کار روی انواع مختلف شخصیت‌ها علاقه دارم و جوکر هیچ کدام از آن‌ها نیست. او توسط بازیگران مختلف و به شکلی عالی به تصویر کشیده است.

بیشتر ترجیح می‌دهم به سراغ شخصیت‌هایی بروم که با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنم یا فرصت چندانی برای خودنمایی نداشته‌اند.

جیمز گان برخلاف بسیاری از فیلمسازان علاقه بسیاری به کاراکترهای ناشناخته داشته و سعی می‌کند آن‌ها را به واسطه ایده‌های مختلف به شخصیت‌های جذابی تبدیل کند. این موضوع به خوبی در سری فیلم‌های محافظان کهکشان و حتی قسمت دوم جوخه انتحار قابل‌مشاهده است. او در محافظان کهکشان گروت را به شخصیتی جذاب و دوست‌داشتنی تبدیل کرد، به طوری که حالا از محبوبیت بسیار بالایی در سراسر جهان برخوردار است. در The Suicide Squad هم اتفاق مشابهی در قبال پیس میکر، رت کچر، کینگ شارک و پولکا دات من رخ داد.

The Suicide Squad بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدان دریافت کرد و تقریبا همه به افزایش کیفیت نسبت به قسمت اول اشاره داشتند. با این حال، محصول مشترک وارنر و دی‌سی فیلمز عملکرد خوبی در گیشه نداشت. جدا از همه‌گیری ویروس کرونا، عده‌ای از کارشناسان معتقد هستند بازاریابی ضعیف وارنر باعث شد قسمت جدید جوخه انتحار با شکست مواجه شود؛ زیرا مخاطبان گمان می‌کردند با محصولی شبیه به قسمت اول مواجه هستند. در نتیجه، تمایلی به تماشا در سینماها نشان ندادند.

در حال حاضر اطلاعاتی از آینده سری فیلم‌های جوخه انتحار موجود نیست اما جیمز گان اسپین آف قسمت دوم را در قالب یک سریال ساخته است. این اثر Peacemaker نام داشته و قسمت اولش در تاریخ نامشخصی از ماه ژانویه سال ۲۰۲۲ میلادی (مصادف با ۱۱ دی الی ۱۱ بهمن سال ۱۴۰۰) به سرویس استریم HBO Max خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا