چرا پتی جنکینز از کارگردانی Thor: The Dark World انصراف داد؟

این ماجرا نهایتا به نفع او تمام شد

کارگردانی Thor: The Dark World

پتی جنکینز در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود به دلایلش برای انصراف از کارگردانی Thor: The Dark World پرداخت. قسمت دوم Thor یکی از ضعیف‌ترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود.

اگرچه همکاری با مارول به آرزوی بسیاری از فیلمسازان تبدیل شده است اما تعدادی از کارگردانان به دلایل مختلف از کار روی آثار این استودیو انصراف داده‌اند. برای مثال، می‌توان به اسکات دریکسون (Scott Derrickson) اشاره کرد که قرار بود برای کارگردانی Doctor Strange in the Multiverse of Madness بازگردد اما به‌خاطر اختلاف نظر، به همکاری‌اش با مارول خاتمه داد. مثال دیگر، پتی جنکینز (Patty Jenkins) است. او قرار بود کارگردانی Thor: The Dark World را بر عهده داشته باشد اما سه ماه پس از امضای قرارداد، پروژه را ترک کرد تا آلن تیلور (Alan Taylor) جایگزین او شود. دومین فیلم Thor نهایتا سال ۲۰۱۳ میلادی راهی سینماها شد و به‌خاطر فیلمنامه‌ی پرنقصش لقب ضعیف‌ترین اثر را در دنیای سینمایی مارول دریافت کرد.

پتی جنکینز چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت Vanity Fair انجام داد و در بخشی از آن به دلایل خروجش از پروژه‌ی Thor: The Dark World پرداخت. این کارگردان آمریکایی گفت به فیلمنامه ایمان نداشت و نگران بود در صورت ماندن در تیم تولید و البته شکست فیلم، تقصیرها به گردن او بیافتد. در نتیجه تصمیم گرفت از پروژه کنار بکشد:

مطمئن نبودم از پس ساخت یک فیلم خوب از فیلمنامه‌ای که مورد تایید قرار گرفته بود بربیایم. فکر می‌کنم اگر در پروژه می‌ماندم، تقصیرها به گردن من می‌افتاد. مخاطبان احتمالا به همدیگر می‌گفتند: «خدای من، این زن فیلم را ساخت و نتوانست از امکانات استفاده کند.» در آن زمان حس کردم بهتر است این پروژه با کارگردان دیگری به سرانجام برسد.

[پیش خودم فکر می‌کردم شاید فرد دیگری که می‌آید] این فیلم را درک می‌کند و بیشتر از من به آن عشق می‌ورزد. شما نمی‌توانید فیلمنامه‌ای که به آن ایمان ندارید را به فیلم تبدیل کنید. تنها دلیل برای ساخت فیلم‌ها، اثبات توانایی‌ها به دیگران است. اگر آن فیلم را می‌ساختم و پروژه شکست می‌خورد، هیچ یک از توانایی‌های من به اثبات نمی‌رسید. می‌دانستم در صورت ترک پروژه، شانس دوباره‌ای نخواهم داشت.

کارگردانان بسیاری در طول تاریخ سینما بودند که به‎‌خاطر یک تصمیم اشتباه، برای همیشه از مرکز توجه‌ها خارج شدند. پتی جنکینز که به خوبی از تاثیر یک تصمیم به ظاهر کوچک اما در باطن سرنوشت‌ساز مطلع بود، نهایتا از کارگردانی Thor: The Dark World انصراف داد. شاید اگر این فیلم را می‌ساخت، هرگز فرصت پیوستن به دنیای سینمایی دی‌سی و کار روی Wonder Woman و Wonder Woman 1984 را پیدا نمی‌کرد. به‌خصوص اگر قسمت دوم Thor با کارگردانی او شکست می‌خورد.

مارول برای قسمت سوم Thor به سراغ تایکا وایتیتی (Taika Waititi) رفت و باعث شد تا نتیجه‌ی مثبتی حاصل شود. این فیلم ابرقهرمانی نه تنها بازخوردهای مثبتی را از سوی مخاطبان و منتقدان دریافت کرد، بلکه به فروش قابل‌توجهی هم دست یافت. وایتیتی قرار است برای کارگردانی Thor: Love and Thunder بازگردد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا