کارگردانی Wonder Woman 3 به چه فیلمسازی سپرده خواهد شد؟

پتی جنکینز تمایلی به کار روی چهارمین اقتباس سینمایی واندر وومن ندارد

کارگردانی Wonder Woman 3

پتی جنکینز فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی در بخشی از مصاحبه‌ی جدید خود اعلام کرد پس از کارگردانی Wonder Woman 3 از این مجموعه جدا خواهد شد.

دو استودیوی برادران وارنر و دی‌سی فیلمز در سال ۲۰۱۷ میلادی محصول مشترک و جدیدشان را تحت عنوان Wonder Woman روی پرده‌ی نقره‌ای بردند. این اثر به ریشه‌های داستانی واندر وومن، نحوه‌ی آشنایی او با جهان انسان‌ها و همچنین چگونگی ملاقات با اولین عشق زندگی‌اش می‌پردازد. اولین اقتباس سینمایی شاهدخت دایانا به واسطه‌ی عملکرد کم‌نقص پتی جنکینز (Patty Jenkins) در مقام کارگردان، طراحی صحنه‌های اکشن و نقش‌آفرینی بازیگران اصلی بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد و به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سال تبدیل شد. جدا از همه‌ی این‌ها، Wonder Woman جای خالی آثار ابرقهرمانی با محوریت ابرقهرمانان زن را پر کرد. همین دلایل هم باعث شده تا علاقه‌مندان برای تماشای قسمت دوم هیجان‌زده باشند.

از  میان شخصیت‌های قسمت اول شاهد بازگشت شاهدخت دایانا با نقش‌آفرینی گل گلدوت (Gal Gadot) و استیو ترور با نقش‌آفرینی کریس پاین (Chris Pine) خواهیم بود. کریستن ویگ (Kristen Wiig) و پدرو پاسکال (Pedro Pascal) هم به عنوان نام‌های جدید به تیم بازیگری اضافه شدند تا نقش‌های منفی چیتا و مکسول لرد را جلوی دوربین ایفا کنند. داستان قسمت دوم از حال و هوای جنگ جهانی اول فاصله گرفته و مخاطب را به دهه‌ی ۹۰ میلادی خواهد برد. جدیدترین محصول ابرقهرمانی برادران وارنر یکی از فیلم‌هایی است که اکرانش تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا و بسته بودن سینماها به تعویق افتاد. قسمت دوم فعلا برای پخش در ماه اکتبر برنامه‌ریزی شده است.

اگرچه قسمت دوم هنوز روی پرده‌ی نقره‌ای نرفته اما عده‌ای از علاقه‌مندان می‌خواهند بدانند چه کسی کارگردانی Wonder Woman 3 را بر عهده می‌گیرد. پتی جنکینز در بخشی از مصاحبه‌ی اخیر خود با انتشارات Geek آلمان گفت قسمت سوم را احتمالا جلوی دوربین می‌برد و پس از آن، برای همیشه از مجموعه فیلم‌های واندر وومن کناره‌گیری خواهد کرد. این فیلمنامه‌نویس و کارگردان آمریکایی توضیحاتی درباره‌ی تصمیم خود ارائه نداد:

Wonder Woman 1984 شانس انجام کارهایی را به من داد که نمی‌توانستم با Wonder Woman انجام دهم. خیلی خوشحال بودم که می‌توانم ریشه‌های داستانی شاهدخت دایانا را مورد کندوکاو قرار دهم اما نتوانستم نهایت توانایی‌های او را به تصویر بکشیم. بسیار هیجان‌انگیز است که می‌توانم با استفاده از WW84 بالاخره نهایت قدرت‌های او را نشان دهم.

واندر وومن در جریان قسمت دوم با یک کشمکش درونی مواجه خواهد شد: او یک الهه است و سعی دارد به بشریت کمک کند. هدف او، تنها جنگیدن با اشخاص شرور نیست، بلکه می‌خواهد به آن‌ها راه بهتر شدن را نشان دهد. همین موضوع هم شرایط دشواری را برایش به وجود می‌آورد. WW3 احتمالا آخرین فیلمی خواهد بود که از این مجموعه کارگردانی می‌کنم.

به همین دلیل، تمام موارد باقی مانده که می‌خواهم به تصویر بکشم را باید در آن جای دهم. باید در انتخاب‌هایم دقت زیادی به خرج دهم.

در پی موفقیت‌های Wonder Woman، استودیوهای برادران وارنر و دی‌سی ‌فیلمز از ساخت اسپین‌آف این فیلم با محوریت آمازون‌ها خبر دادند. آن‌ها قبیله‌ای از انسان‌های مبارز هستند که اعضایشان را تنها زنان تشکیل داده‌اند. پتی جنکینز مدتی بعد از اعلام خبر گفت در تیم تولید این فیلم حضور دارد اما تنها وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی را بر عهده گرفته است. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توان گفت صحبت‌های اخیرش در گفتگو با انتشارات Geek چندان غیرمنتظره نبود. در ضمن، ساخت Woder Woman 4 هنوز به صورت رسمی مورد تایید قرار نگرفته است.

در پایان، لازم به ذکر است که نهمین فیلم دنیای سینمایی دی‌سی از تاریخ ۱۱ مهر (مصادف با ۲ اکتبر) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا