بازیگر فیلم سوپرمن سیاه پوست چه کسی خواهد بود؟

نویسنده، کارگردان و بازیگر سیاه پوست

بازیگر فیلم سوپرمن سیاه پوست چه کسی خواهد بود؟ امیرحسین ناصری ۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ سینمای جهان
فیلم سوپرمن سیاه پوست

پس از دادن وظیفه نویسندگی داستان فیلم سوپرمن سیاه پوست به تا نهیسی کوتس (Ta-Nehisi Coates) به نظر می‌رسد که کمپانی برادران وارنر به دنبال یک بازیگر و یک کارگردان برای ادامه راه Superman است.

حال این روزهای دنیای سینمایی DC پس از رفتن زک اسنایدر (Zack Snyder) با فیلم Justice League و باز گذاشتن یک راه ناتمام اصلا مساعد نیست. در واقع فیلم‌ها و سریال‌های بسیاری درباره شخصیت‌های مختلف این دنیای کمیک بوکی در شبکه‌های متفاوت استریم وجود دارد که عملا بخش عمده‌ای از آن‌ها با یکدیگر در ارتباط نیستند. تا حدی که حتی پروژه جدید فیلم The Batman با بازیگری رابرت پتینسون (Robert Pattinson) نیز طبق اعلام رسمی، کاملا جدای از جهان DCEU و دیگر جهان‌های موازی همراه با آن خواهد بود.

با این حال کمپانی برادران وارنر (Warner Bros.) خود نیز چندان تلاشی را برای متحد کردن جهان‌های آشفته فیلم‌ها و سریال‌های دنیای DC ندارد، چراکه مدتی پیش، خبری منتشر شده که طبق آن یک فیلم سوپرمن با بازیگر اصلی سیاه پوست در دست کار قرار خواهد گرفت و باز هم در ارتباط با دیگر جهان‌های حاضر نیست! اما از موضوع ارتباط این فیلم با سایر آثار سینمایی دنیای دی سی نیز که بگذریم، به نظر می‌رسد که کمپانی برادران وارنر قصد دارد تا همه اعضای این پروژه را بدون استثنی سیاه پوست در نظر بگیرد!

در حال حاضر تا نهیسی کوتس سیاه پوستی است که کار نویسندگی این اثر را بر عهده دارد و از طرفی نیز جفری جیکوب آبرامز (Jeffery Jacob Abrams) هم تهیه‌کنندگی کار را انجام خواهد داد. با این حال سوالی که پیش خواهد آمد این است که بازیگر نقش اصلی فیلم چه کسی بوده و به عبارتی نقش سوپرمن سیاه پوست را کدام بازیگر ایفا خواهد کرد؟

این سوال بدون شک حدس و گمان‌های بسیاری را به موضوع اضافه می‌کند، اما برای رهبری پروژه می‌توان در میان نام کارگردان‌های مشهور، لیستی متشکل از استیون کیپل جونیور (Steven Caple Jr.) کارگردان فیلم Creed II، جی دی دیلارد (J.D Dillard)، رجینا کینگ (Regina King) و شاکا کینگ (Shaka King) را مشاهده کرد که همگی سیاه پوست هستند. با این حال جالب است بدانید که همین لیست در رادار کمپانی مارول برای کارگردانی فیلم Blade هم دیده می‌شود تا رقابت بین دی سی و مارول در این زمینه هم به اوج برسد. در حالی که متن فیلمنامه سوپرمن سیاه پوست تا اواخر سال جاری میلادی توسط کوتس کامل نشده و از طرفی نیز کمپانی مارول عجله‌ای برای ساخت و اکران فیلم Blade تا اواسط ۲۰۲۲ ندارد.

با این وجود حتی اگر هم کارگردان پروژه بعدی فیلم سوپرمن با محوریت شخصیت اصلی سیاه پوست فردی مشهور باشد، احتمال دارد که بازیگر آن از میان هنرمندان ناشناخته انتخاب شود. درست به مانند برایان سینگر (Bryan Singer) در فیلم Superman Returns و هنری کاویل (Henry Cavill) در فیلم Man of Steel که در سال ۲۰۱۳ اکران شد. این در حالی است که هر دو این فیلم‌ها به ترتیب ۳۹۱ و ۶۶۸ میلیون دلار فروش جهانی داشته‌اند که هرگز برای چنین پروژه‌های بزرگی مناسب نیست. به نحوی که برای مقایسه، می‌توان فیلم Joker با ۱.۰۷ میلیارد دلار و فیلم Aquaman با ۱.۱۵ میلیارد دلار فروش جهانی را مثال زد که ظاهرا موفقیت مدنظر را کسب کرده‌اند. شاید هم طبق شایعه‌های منتشر شده، مایکل بی. جردن (Micheal B. Jordan)، ستاره سری فیلم‌های Creed مرد پولادین بعدی باشد.

به هر حال انتخاب سوپرمن جدید، می‌تواند مهره بسیار تعیین کننده‌ای برای آینده جهان DC باشد. چراکه پس از به فراموشی سپردن جهان DCEU که توسط زک اسنایدر ساخته شده بود، حال تنها برخی شخصیت‌ها مانند واندر وومن (Wonder Woman) با بازی گل گدوت، آکوامن (Aquaman) با بازی جیسون موموآ (Jason Momoa) و فلش (The Flash) با بازی ازرا میلر (Ezra Miller) باقی مانده‌اند. با این وجود، فیلم آینده فلش قرار است تا کمی به این بی‌نظمی نظم بدهد و جهان‌های موازی را تایید کند تا در آن تمامی فیلم‌ها و سریال‌های حاضر در دنیای DC با همدیگر در ارتباط باشند.

با این وجود همچنان The Batman و Joker همراه با فیلم سوپرمن سیاه پوست همگی خارج از جهان سینمایی آینده DC خواهند بود. به گفته کوتس، او قرار است تا داستان را دقیقا مشابه با آنچه که در کتاب‌های کمیک آورده شده بازنویسی کند و جریان آن هیچ ارتباطی با سایر فیلم‌های جهان سینمایی دی سی نخواهد داشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا