#مهسا_امینی

ابرشرور فیلم The Batman 2 کیست؟

کاندید بعدی فساد در گاتهام

ابرشرور فیلم The Batman 2 کیست؟ امیرحسین ناصری ۰ ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ سینمای جهان
ابرشرور فیلم The Batman 2

با وجود تایید ساتخ دنباله، هویت ابرشرور فیلم The Batman 2 هنوز تایید شده است. با این حال، در داستان سینمایی بعدی بتمن، چه کسی قصد دارد تا شوالیه تاریکی‌ گاتهام را به چالش بکشد؟

فیلم The Batman پس از مدت‌ها انتظار بالاخره توسط کمپانی برادران وارنر اکران شد و مت ریوز (Matt Reeves) توانست نسخه بتمن مورد نظر خود را با بازی رابرت پتینسون (Robert Pattinson) به مخاطبان نشان دهد. این اثر سینمایی که اکنون نسخه بلوری آن هم در دسترس کاربران قرار دارد، توانست در مدتی کوتاه توجه منتقدین و طرفداران را به خود جلب کند؛ آن هم در حالی که ایفای نقش شخصیت بتمن پس از سه‌گانه فوق‌العاده موفق کریستوفر نولان (Christopher Nolan)، کاری است که از پس هرکسی بر نمی‌آید!

رابرات پتینسون نقش شوالیه تاریکی در جهانی متفاوت را در بهترین حالت ممکن ایفا کرده، اما نسخه بتمن او با آنچه که تا به حال در سینمای دی سی (DC) دیده بودیم فرق می‌کند. به نحوی که اینجا دیگر خبری از یک ابرقهرمان فوق حرفه‌ای و کارآگاهی کارکشته نیست و بتمن تازه کار خود را در قامت شوالیه تاریکی شروع کرده است. همین ایده هم به خوبی توانست نظر طرفداران را جلب کند، اما نکته خاص آن در این مورد بود که با خلق این اثر، قطعا یک دنباله برای آن در نظر گرفته شده که در آن باید شاهد پیشرفت و رشد بتمن جدید بوده و از حضور ابرشرورهای بیشتری در شهر فاسد گاتهام لذت ببریم!

با این حال، به نظر شما کاندید بعدی که به عنوان ابرشرور در فیلم The Batman حاضر می‌شود کیست و چه کسی نقش آن را ایفا خواهد کرد؟ در نظر داشته باشید که جوکر (Joker) با بازی بری کیوگن (Barry Keoghan) هم‌اکنون هم تایید شده و احتمالا در فیلم The Batman 2 ظاهر خواهد شد.

محفل جغدها (Court of Owls)

جدید بودن تم داستانی فیلم The Batman، این زمینه را مهیا می‌کند تا هر ایده تازه‌ای که طی سالیان گذشته در دنیای کمیک‌های دی سی به شهر گاتهام اضافه شده نیز در جهان سینمای آن مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال، محفل جغدها موردی است که حدود ۱ دهه از اضافه شدن داستان‌های آن به شهر گاتهام و کمیک‌های بتمن می‌گذرد. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که این گروه قدیمی به حدی در ریشه‌های این شهر و تبادل قدرت در آن دست دارند و حرفه‌ای هستند که تا به حال چیزی از آن‌ها نشیده بودیم! به همین دلیل نیز ظهور ناگهانی آن‌ها توانست به خوبی با داستان‌های بتمن ادغام شود و جای هیچ شکی را برای نامربوط بودن به جای نگذارد.

محفل جفدها در واقع گروهی از سرمایه‌داران شهر گاتهام هستند که آن را کنترل می‌کنند؛ اما به صورتی که هیچکس خبردار نمی‌شود! در واقع هر اتفاقی مهمی که در شهر گاتهام رخ می‌دهد، اقدامی است که با خواست و کنترل اعضای محفل جغدها انجام شده، ولی به حدی منطقی و طبیعی نشان داده می‌شود که انگار هیچ چیز از پیش برنامه‌ریزی شده نیست. با این وجود، جالب است بدانید خاندان وین (Wayne) که از سرمایه‌داران شهر گاتهام بوده‌اند نیز در این محفل حضور داشته‌اند اما بروس اطلاعات کمتری درباره آن دارد.

حال همین داستان می‌تواند به عنوان یک پایه‌ریزی درست برای به وجود آوردن ابرشرور فیلم The Batman 2 در نظر گرفته شود. اما نکته قابل توجه اینجاست که گروهی قدیمی و فوق‌العاده زیرپوستی مانند محفل جغدها، بعید است که در همان ابتدای کار خود را نشان دهند و انتظار می‌رود که حتی در صورت حضور در فیلم The Batman 2 فقط به آن اشاره شود و جزئیات چندانی در اختیار کاربر قرار نگیرد.

مترسک (Scarecrow)

شخصیت مترسک اولین ابرشروری بود که نولان در سه‌گانه بتمن استفاده کرده و کیلیان مورفی (Cillian Murphy) نیز نقش آن را ایفا کرده بود. با این حال مترسک پیشینه به شدت تاریکی دارد که مت ریوز می‌تواند از آن برای گاتهام جدید خود استفاده کرده و فیلم را به سمت و سوی ترسناک بودن ببرد. در سه‌گانه کریستوفر نولان، از تمام پتانسیل شخصیت اسکرکرو استفاده نشد و به عبارتی سطحی با این ابرشرور و پیشینه داستانی آن برخورد شد؛ در حالی که ریوز می‌تواند بهتر از این شخصیت در جهان تاریک The Batman استفاده کند.

اگر مترسک ابرشرور فیلم The Batman 2 باشد، به احتمال بسیار زیاد ریوز و نویسندگان به سمت پیشینه کمیک بوکی او رفته و کودکی جاناتان کرین (Johnathan Crane) به تصویر کشیده خواهد شد؛‌جایی که او توسط پدرش آزمایش شده و در یک محیط بسته، مدام با انواع ترس و داروهای آن مواجه می‌شود.

بین (Bane)

اینکه بین به عنوان ابرشرور فیلم The Batman 2 در نظر گرفته شود، موردی است که احتمال وقوع آن بسیار پایین خواهد بود. این شخصیت در سه گانه نولان مورد استفاده قرار گرفت و تام هاردی (Tom Hardy) موفق شد تا نقش آن را به بهترین شکل ممکن ایفا کند. با این حال موردی که باعث می‌شود تا به فکر آوردن دوباره این کاراکتر به یک فیلم دیگر از Batman باشیم،‌ این است که بتمن در پایان فیلم جدید مت ریوز،‌ از یک دارو سبز رنگ استفاده کرد.

طرفداران کمیک‌های دی سی قطعا می‌دانند که بین برای افزایش قدرت فیزیکی خود، از یک دارو سبز به نام ونوم (Venom) استفاده می‌کرده است. حال اگر بتمن هم از یک دارو سبز رنگ و شبیه به آنچه که بین داشته، برای درمان زخم‌های خود استفاده می‌کند، منطقی است که در آینده شاهد حضور بین در اثر سینمایی بعدی در این سری جدید باشیم. بازیگر نقش این شخصیت نیز احتمال دارد که دیو باتیستا (Dave Bautista) باشد که تا چند ماه دیگر او را در فیلم Thor 4 و همچنین The Guardians of The Galaxy خواهیم دید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا