داستان دنباله‌ی Gladiator در چه بازه‌ی زمانی روایت می‌شود؟

تهیه‌کنندگان فیلم پاسخ می‌دهند

داستان دنباله‌ی Gladiator

لوری مک‌دونالد و والتر اف. پارکس در مصاحبه‌ی خود با وب سایت HeyUGuys جزئیات تازه‌ای را از داستان دنباله‌ی Gladiator به اشتراک گذاشتند.

Gladiator را می‌توان یکی از موفق‌ترین آثار ریدلی اسکات (Ridley Scott) دانست که تاکنون کارگردانی کرده است. این اثر در سال ۲۰۰۰ میلادی روی پرده‌ی نقره‌ای رفت و در کنار جلب نظر مثبت منتقدان و مخاطبان، در حدود ۴۶۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت تا پس از Mission: Impossible 2، در رتبه‌ی دوم پرفروش‌ترین فیلم سال لقب بگیرد. موفقیت‌ها به همین مورد ختم نمی‌شود. این فیلم درام و حماسی در هفتاد و دومین مراسم اسکار حاضر شد و پنج جایزه‌ی بهترین اثر سینمایی، بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بهترین طراحی لباس، بهترین جلوه‌های ویژه و بهترین میکس صدا را به‌دست آورد. با در نظر گرفتن این موارد، کاملا منطقی بود که تهیه‌کنندگان بخواهند از پتانسیل‌های جدیدترین ساخته‌ی اسکات نهایت استفاده را برده و آن را به یک فرنچایز تبدیل کنند.

داگلاس ویک (Douglas Wick) تهیه‌کننده‌ی آمریکایی در ژوئن سال ۲۰۰۱ میلادی گفت پیش درآمد Gladiator در دست ساخت قرار دارد اما حدودا یک سال بعد دیگر تهیه‌کنندگان پروژه اعلام کردند برنامه‌ها تغییر کرده و علاقه‌مندان می‌توانند خود را برای یک دنباله آماده کنند که داستانش ۱۵ سال پس از اتفاقات قسمت اول جریان دارد. قرار بود لوسیوس شخصیت اصلی باشد و داستان هم حول محور تلاش‌های او برای یافتن هویت واقعی پدرش بچرخد. این ایده بنا به دلایلی به سرانجام نرسید. دومین ایده هم به دلیل فاصله گرفتن از ریشه‌ها با مخالفت مواجه شد؛ زیرا قرار بود مکسیموس توسط خدایان رومی از مرگ بازگشته و جلوی افزایش محبوبیت مسیح را بگیرد. شخصیت اصلی سپس به طریقی به جنگ جهانی دوم، جنگ ویتنام و دیگر دوره‌های تاریخی مهم انتقال می‌یافت و نهایتا به یک ژنرال در دنیای امروز تبدیل می‌شد.

لوری مک‌دونالد (Laurie MacDonald) و والتر اف. پارکس (Walter F. Parkes) دو تهیه‌کننده‌ی مشهور آمریکایی چندی پیش مصاحبه‌ای را با وب سایت HeyUGuys انجام دادند. آن‌ها در جریان گفتگو نه تنها در دست ساخت بودن قسمت دوم را با گذشت حدودا دو دهه تایید کردند، بلکه جزئیاتی را از داستان دنباله‌ی Gladiator به اشتراک گذاشتند. طبق گفته‌ی آن‌ها، تلاش برای بازگرداندن ریدلی اسکات تنها در صورتی منطقی بود که رویکرد مناسبی را برای نوشتن فیلمنامه پیدا کرده باشند؛ اتفاقی که نهایتا رخ داد. مک‌دونالد در ابتدا گفت:

در حال حاضر مشغول همکاری با ریدلی اسکات هستیم. تماس با او [برای بازگشت] تنها در صورتی منطقی بود که رویکردمان برای ساخت فیلم با عقل جور در بیاید. برای همین هم با نویسنده‌ی شگفت‌انگیزی مثل پیتر کریگ (Peter Craig) کار می‌کنیم.

[آغاز اسپویل] والتر اف. پارکس جزئیات چندانی را به اشتراک نگذاشت اما گفت داستان دنباله‌ی Gladiator در حدود ۲۵ الی ۳۰ سال پس از اتفاقات قسمت اول جریان دارد. در آن فیلم دیدیم که شخصیت اصلی داستان پس از گرفتن انتقام مرگ پادشاه و خانواده‌اش، جان خود را از دست می‌دهد. از همین رو، پیش‌بینی می‌شد در قسمت دوم شخصیت دیگری محور اصلی اتفاقات باشد اما ریدلی اسکات در یکی از مصاحبه‌های خود در سال ۲۰۱۷ میلادی گفت راهی برای بازگرداندن مکسیموس یافته است. این فیلمساز انگلیسی همچنین گفت مشخص نیست این ایده مورد استفاده قرار می‌گیرد یا خیر. [پایان اسپویل]

در حال حاضر هیچ گونه اطلاعاتی از این فیلم در دسترس نیست و نمی‌دانیم چه سالی روی پرده‌ی نقره‌ای خواهد رفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا