بسته الحاقی God of War Ragnarok
1%
  • 0/10

چه انتظاراتی از بسته الحاقی God of War Ragnarok داریم؟

داستان کریتوس و آترئوس در نورث قدرتمندانه به پایان می‌رسد؟

چه انتظاراتی از بسته الحاقی God of War Ragnarok داریم؟ ۰ ۰۵ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی God of War Ragnarök بدون شک یکی از بهترین بازی‌های تاریخ ویدیو گیم بوده و طبق شایعاتی تازه انتشار یافته، باید در انتظار سورپرایزی تازه از این بازی جذاب باشیم. در این مطلب نگاهی به انتظارات خود از بسته الحاقی God of War Ragnarok خواهیم داشت.

کمی بیشتر از یک سال از انتشار بازی محبوب و دوست داشتنی God of War Ragnarök می‌گذرد و صحبت کردن درباره نسخه بعدی سری بازی خدای جنگ تقریبا بیهوده و بی نتجه است، اما طبق برخی اطلاعات غیر رسمی انتشار یافته، طرفداران این سری بازی به زودی سورپرایز خواهند شد. طبق این اطلاعات انتشار یافته، ما به زودی یک بسته الحاقی یا یک بازی در مقیاس کوچک وابسته به بازی رگناروک، عنوانی مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales برای بازی Marvel’s Spider-Man دریافت خواهیم کرد که طی یک سال اخیر در دست توسعه بوده و می‌تواند محتوای جذابی در اختیار ما قرار دهد. اما ما چه انتظاراتی از بسته الحاقی God of War Ragnarok داریم؟

سلاح جدید برای آترئوس

استودیو سانتا مونیکا (Santa Monica) تایید کرده که نسخه کامل بعدی سری بازی خدای جنگ از اساطیر نورث فاصله گرفته و طبق شایعات بسته الحاقی یا بازی کوچک آن‌ها بر پایه بازی رگناروک خواهد بود. از همین رو ما بر این باور هستیم که این بازی یا بسته الحاقی به طور کلی بر آترئوس (Atreus) تمرکز داشته و امیدواریم او سلاحی جدید دریافت کند.

بخش‌هایی که ما در قالب آترئوس داستان را پیش بردیم، به وضوح قسمت‌هایی کمتر کار شده بودند و دلیل آن بدون شک نبود او در قامت شخصیت اصلی بود. اما، اگر در بسته الحاقی آترئوس به عنوان شخصیت اصلی حضور داشته باشد، انتظار می‌رود گیم پلی بازی پیشرفت کند. ما بیش از هر چیز نگران مبارزات و مهم‌تر از هر چیز نگران سلاح جدید برای او هستیم. استفاده از تیر و کمان برای تمام مبارزات خسته کننده بود!

مکان‌های جدید

ما در بازی رگناروک موفق به سفر به هر ۹ جهان شدیم و به واقع هیچ کمبودی در بخش فضاسازی احساس نکردیم، اما واقعیت این بوده که سفر به مکان‌های جدید همیشه برای ما جذاب بوده و امیدواریم شاهد بخش‌هایی جدید به خصوص در جهان‌های کمتر کاوش شده از جمله ژوتونهایم (Jotunheim) باشیم. البته که از مکان‌های جدید در دیگر جهان‌ها نیز استقبال می‌کنیم.

در ادامه باید افزود که کاربران امیدوارند از منطقه The Crater در جهان واناهایم (Vanaheim) الهام گرفته شود. به باور عموم این منطقه ارائه دهنده بهترین بخش‌ها در بازی از نظر فضاسازی، جلوه‌های دیداری و دشمنان بود.

داستان اصلی بازی فراموش نشود!

به باور ما داستان کریتوس (Kratos) در این بازی ادامه نداشته و شاهد ادامه داستان این شخصیت در نسخه کامل بعدی خواهیم بود، اما اگر این بازی آخرین نسخه از اساطیر نورث باشد، ما نیازمند پاسخ‌های زیادی هستیم. آترئوس و انگربودا (Angrboda) در مرکز پرسش‌های ما قرار دارند، با این حال ما پرسش‌های بیشتری در دست خود داریم.

در کنار این دو، ما پرسش‌های زیادی درباره ثراد (Thrud) که در پایان رگناروک وارث چکش ثور (Thor) می‌شود نیز داریم. چه اتفاقی برای او رخ می‌دهد؟ آیا شاهد استفاده از میولنیر (Mjolnir) توسط او خواهیم بود؟ اگر داستان این بسته حول محور آترئوس بگردد، منطقی است اگر ثراد در آن حضور داشته باشد. علاوه بر آن، اگر داستان هنوز در جهان‌های نورث جریان داشته، ما تعجب می‌کنیم اگر شاهد حضور تیر (Tyr) نباشیم. در بازی اصلی ما در اکثر اوقات شاهد حضور ادین (Odin) در قالب تیر بودیم و فکر می‌کنیم زمان آن رسیده که تیر واقعی را ببینیم!

توضیحاتی درباره ماسک

بازی خدای جنگ رگناروک پرسش‌های زیادی در داستان خود به وجود می‌آورد که به تعداد زیادی از آن‌ها پاسخ داده نمی‌شود. برخی از بزرگ‌ترین پرسش‌ها مربوط به ماسک بوده که نه تنها به آترئوس، بلکه به ادین نیز مربوط می‌شوند. زمانی که بازی به پایان می‌رسد، ماسک نابود شده و شکافی که ادین قصد دارد درون آن را نگاه کند نیز بسته می‌شود. اما ما هنوز از منبع ماسک و شکاف آگاه نیستیم!

این راز یکی از مهم‌ترین رازهای برملا نشده داستان این بازی است. ادین شکاف را مانند خراشی در حقیقت دانسته و باور دارد درون آن پاسخ بزرگ‌ترین اسرار جهان و چرایی وجود آن را می‌توان به دست آورد. با توجه به این موضوع مهم، می‌توان انتظار داشت که داستان ماسک و شکاف در نسخه بعدی دیده شود؟ آیا باید منتظر پاسخ‌هایی مربوط به آن‌ها در بسته الحاقی God of War Ragnarok باشیم؟ مشخص نیست؛ اما امیدواریم حداقل به بخشی از پرسش‌های ما پاسخ داده شود.

پایه ریزی داستان نسخه بعدی

تیم سانتا مونیکا پیش از انتشار بازی رگناروک به طور رسمی اعلام کرد که این بازی آخرین نسخه در دنیای اساطیری نورث خواهد بود و این در حالی است که بسیاری در انتظار سه گانه بودند. بدون شک زمان زیادی تا دریافت اطلاعات رسمی درباره نسخه بعدی باقی مانده و به احتمال قریب به یقین بسته الحاقی این بازی در دنیای نورث جریان داشته باشد. اما بسیاری بر این باور هستند که این بازی یا بسته الحاقی بخش‌هایی از داستان نسخه بعدی را نیز پایه ریزی خواهد کرد.

بازی رگناروک با بسیاری پرسش‌های بی پاسخ به پایان می‌رسد و در عین حال اشاره‌ای به اتفاقات نسخه بعدی خود ندارد. از همین رو امیدواریم که داستان اساطیر نورث در این بسته الحاقی به پایان رسیده و در همین حین بخش‌هایی از داستان نسخه بعدی نیز به ما نشان داده شود و در حقیقت این بسته الحاقی مانند پلی میان اساطیر نورث و اساطیر نسخه بعدی عمل کند.

همانطور که در بخش‌های پیشین مطلب نیز اشاره شد، این بازی احتمالا حول محور آترئوس و آنگربودا و سفر آن‌ها به جستجوی غول‌ها (Giants) می‌گردد. در نتیجه ما انتظار سفر به دنیای اساطیری دیگری نداریم و تنها امیدواریم اطلاعاتی ناچیز درباره سفر بزرگ بعدی کریتوس و یاران او به ما داده شود. ممکن است ما شاهد نگاه انداختن آترئوس در شکاف‌ها و دیدن ادامه مسیر خود باشد؟

به طور کلی می‌توان یقین داشت که اخبار مربوط به بسته الحاقی God of War Ragnarok این روزها برخی از داغ‌ترین خبرهای دنیای ویدیو گیم بوده و امید است این بازی با فراهم آوری داستانی جذاب ما را بار دیگر به تحسین سانتا مونیکا وادار کند. نظر شما چیست؟ شما چه انتظاراتی از این بسته الحاقی دارید؟مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments