چهار فصل برای سریال اسپین آف خانواده آدامز – Wednesday در نظر گرفته شده است

فصل دوم، سوم و حتی چهارم!

سریال اسپین آف خانواده آدامز - Wednesday

طبق اعلام عوامل سازنده، به نظر می‌رسد که فصل های بعدی سریال اسپین آف خانواده آدامز که با عنوان Wednesday پخش شده، در دست ساخت قرار دارند.

احتمالا اگر طرفدار آثار دوره رومانتیک در ادبیات باشید، با شاعری به نام ادگار الن پو (Edgar Allen Poe) آشنایی خواهید داشت؛ نویسنده‌ای که در خانواده معروف آدامز (Addams) بسیار محبوب است! در واقع داستان سریال‌ها و فیلم‌ها (حتی انیمیشن‌های) خانواده آدامز از معدود مواردی هستند که به خوبی سبک گوتیک (Gothic) را به تصویر می‌کشند و طرفداران آن نیز می‌توانند از چنین محتوای خاص و محدودی لذت ببرند. با این وجود، تمامی آثار اقتباسی ساخته شده درباره این خانواده چندان هم درجه ۱ نیستند و تنها برخی از آن‌ها ارزش چندین بار تماشا کردن را دارند.

حال آخرین بار پیش از آنکه خبر ساخت یک اسپین آف درباره این خانواده منتشر شود، انیمیشنی با نام The Addams Family پخش شده بود که تا حدودی هم توانست نظر طرفداران را جلب کند. این در حالی است که طی هفته‌های گذشته، یک سریال هیجان‌انگیز و اسپین آف درباره خانواده آدامز در شبکه نتفلیکس (Netflix) منتشر شده، که عملا حتی موفق شده تا با ۳۵۰ میلیون بازدید، رکورد اثر فوق‌العاده محبوبی مانند Stranger Things را بزند!

فصل اول سریال Wednesday که داستانی جداگانه درباره دختر خانواده آدامز را روایت می‌کند، در حال حاضر با ۸ قسمت حاضر و آماده، برای دارندگان اشتراک نتفلیکس در دسترس قرار دارد. اما نکته قابل توجه اینجاست که طی هفته اخیر و با وجود پایانی عجیب برای این سریال، طرفداران بسیاری خواستار یک سیزن دیگر برای آن شده‌اند؛ در حالی که سازندگان اخیرا اظهار کرده‌اند که نه‌تنها یک فصل دنباله، بلکه چند سیزن دیگر هم برای این اسپین آف در دست ساخت قرار گرفته است.

فصل اول پایان سریال راه اسپین آف خانواده آدامز نیست!

یکی از دلایلی که سریال Wednesday در حال حاضر بسیار بین طرفداران محبوب شده، در واقع کارگردانی و تهیه‌کنندگی تیم برتون (Tim Burton)، فردی است که آثار گوتیک محبوب مانند Beetlejuice و Corpse Bride را ساخته است. شاید او بهترین گزینه برای ساخت این سریال جدید بود، اما نکته قابل توجه اینجاست که ظاهرا اقتباس این سریال بسیار نسبت به سایر آثار قبلی از خانواده آدامز فرق می‌کند و ریشه‌های عمیق‌تری از ویژگی‌های شخصیتی وندزدی را به تصویر می‌کشد.

در سریال Wednesday شاهد شخصیت وندزدی آدامز هستیم که در مدرسه‌ای مشغول به تحصیل است، اما همان ابتدای کار به دلیل خشن بودن و مجازات جمعی از هم‌مدرسه‌ای‌های خود، اخراج می‌شود. این در حالی است که خانواده وندزدی، او را به مدرسه‌ای به نام نورمور (Nevermore) می‌برند که در نزدیکی جریکو (Jericho) بوده و از طرفی مخصوص دانش‌آموزان اخراجی است. حال با اینکه داستان سریال در فصل اول ابتدا درباره فرارهای ناموفق وندزدی و سری قتل‌های عجیب در نزدیکی شهر به پیش می‌رود، اما نظر طرفداران را تا حدی جلب کرده که خواستار فصل دوم آن باشند.

حال با اینکه هنوز حتی فصل دوم سریال Wednesday به صورت رسمی تایید نشده، اما مدیر برنامه آن، مایلز میلر (Miles Miller) اخیرا اعلام کرده که آن‌ها برنامه‌های بسیاری را برای آینده این سری دارند. به گفته او، آن‌ها سعی دارند تا همیشه داستان را طوری به پیش ببرند که احتمال ادامه آن به هر طریقی وجود داشته باشد. میلر اظهار کرده که تیم سازنده همچنان حتی برای ادامه پخش سریال تا فصل سوم و چهارم هم برنامه‌های بسیاری دارند، اما از آنجا که سریال از شبکه نتفلیکس پخش میشود، نظر مدیران این شبکه استریم برای ادامه حیات آن ضروری خواهد بود.

نتفلیکس طی سال‌های اخیر به عنوان گورستان سریال‌های چند فصلی شناخته شده و تا به حال چندین و چندبار دیده‌ایم که آثار مختلفی در آن کنسل شوند. با این وجود، با داشتن رکورد بازدید در این شبکه توسط سریال اسپین آف خانواده آدامز کاملا بعید است که اینبار Wednesday هم کنسل شود. با این حساب، احتمالا طولی نمی‌کشد تا به زودی اخبار بیشتری درباره فصل دوم آن را بشنویم.

داستان فصل دوم سریال Wednesday درباره چه اتفاقاتی خواهد بود؟

در واقع پایان فصل اول سریال جدید و اسپین آف خانواده آدامز پرسش‌های بسیاری را پاسخ داد و در عین حال، علامت سوال‌های بیشتری را به ذهن مخاطب انداخت. برای مثال، وضعیت لاورل (Laurel Gates)، شخصیت منفی این سریال، همچنان مخفی ماند و عجیب‌تر اینکه موجود ناشناخته‌ای در آن حاضر شد که هنوز چیزی درباره هویت آن نمی‌دانیم. فصل دوم سریال Wednesday می‌تواند کاملا روی همین موضوعات متمرکز باشد، گرچه اطلاعات بیشتر و جالب‌تری هم وجود دارد که می‌توانند در ادامه داستانی احتمالی، بررسی شوند.

برای مثال پس از تقابل وندزدی با مدیر مدرسه، در حال حاضر حتی وضعیت نورمور هم مشخص نیست و نمی‌دانیم که آیا فصل دوم باز هم ما را به این مدرسه عجیب خواهد برد یا که نه. این در حالی است که نتفلیکس هنوز هیچ تایید رسمی بر ادامه سریال برای فصل دوم را اعلام نکرده و به زودی باید منتظر اطلاعات بیشتر درباره آن باشیم.

4.2 16 آراء
امتیاز مطلب

guest

19 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا