1%
  • 0/10

جنا اورتگا از نحوه ساخت زبان چیز در سریال Wednesday می‌گوید

لحظاتی خنده‌دار و عجیب

جنا اورتگا از نحوه ساخت زبان چیز در سریال Wednesday می‌گوید ۲۷ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
نحوه ساخت زبان چیز در سریال Wednesday

جنا اورتگا (Jenna Ortega) به تازگی اطلاعاتی درباره نحوه ساخت زبان چیز در سریال Wednesday و رفتارهای او توسط تیم سازنده این سریال به اشتراک گذاشته است و توضیح داده که این زبان چگونه در لحظه توسعه یافته است.

بازیگر نقش ونزدی آدامز (Wednesday Addams) یعنی جنا اورتگا از نحوه ساخت زبان چیز در سریال Wednesday می‌گوید. مدتی پیش فصل اول این سریال مورد انتظار از طریق سرویس اشتراکی نتفلیکس (Netflix) در دسترس قرار گرفت و داستانی جدید و جذاب را از خانواده آدامز روایت کرد. جنا اورتگا که نقش شخصیت اصلی این سریال را ایفا می‌کند، در این سریال در آکادمی مرموز نورمور (The Nevermore Academy) ثبت نام می‌کند و در اسرار مختلفی گرفتار می‌شود. در حالی که سریال Wednesday شامل حضور چند شخصیت برجسته دیگر از خانواده آدامز مانند مورتیشیا آدامز (Morticia Addams) با بازی کاترین زتا جونز (Catherine Zeta-Jones) و گومز آدامز (Gomez Addams) با بازی لوئیس گوزمن (Luis Guzman) می‌شود، اما نقش آن‌ها به نسبت کوچک است. با این حال، استثنائی درباره چیز (Thing) وجود دارد، دست بدون بدن خانواده که در حین رفتن به مدرسه شبانه‌روزی نقش دستیار خاموش ونزدی را بر عهده می‌گیرد.

حالا به تازگی جنا اورتگا درباره نحوه ساخت زبان چیز در سریال Wednesday و شیوه طراحی حرکات او توسط تیم خلاق سازنده سریال صحبت کرده و اطلاعاتی را در این رابطه به اشتراک گذاشته است. در طول سریال، چیز با استفاده از ژست‌ها و حرکات برای انقال افکار و احساسات خود با ونزدی ارتباط برقرار می‌کند. به گفته جنا اورتگا در مصاحبه اختصاصی‌ای که با رسانه Screen Rant داشت، ویکتور دوروبانتو (Victor Dorobantu) بازیگر و شعبده‌باز که این دست حساس را در این سریال به تصویر می‌کشد، در طول فیلمبرداری با تیم سازنده کار کرد تا رفتارهای خود را هر موقعیت پیدا کند. او همچنین در مورد کل فرایند ایجاد جلوه‌های ویژه توضیحاتی را ارائه داده است. صحبت‌های جنا اورتگا را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

خیلی خنده‌دار بود، چون زبان چیز در همان روز ساخته شده بود. هر روز حاضر می‌شدیم و می‌گفتیم: «آههه...» [حرکت دست] به نظر درست است. احساس می‌کنم تا حدودی می‌دانم که او چه می‌گوید. اما تیم می‌خواست که مثل فیلم‌های دهه ۹۰ میلادی یک بازیگر واقعی باشد، بنابراین به جادوگر به نام ویکتور [دوروبانتو] بود. او لباس آبی می‌پوشید و پشت دیوارها و زیر تخت‌ها پنهان می‌شد. سپس این جسم پروتزی را بالای دستش ساختند که شبیه دستگیره مچ شود و او دور می‌زد. تیم واقعا رفتارهای او را دوست داشت و هر روز ساعت‌ها را صرف آرایش مو و چهره‌آرایی می‌کرد. سپس با او چیزهایی می‌گرفتیم و در زمان‌های دیگر بدون هیچ چیز آن جا فیلمبرداری می‌کردیم. ما با دست در دست فیلم می گرفتیم، اما هرگز این دست با توپ تنیس بازی نکرد. یا داشتم با یک بازیگر کار می‌کردم و به او پاسخ می‌دادم یا به هیچ چیز نگاه نمی‌کردم و در پایان هر برداشت، باید این توپ‌های خاکستری و نقره‌ای و یک نمودار رنگی را می‌آوردیم تا بتوانند CGI را اضافه کنند. به همین آن صحنه‌ها همیشه بیشتر طول می‌کشند.

چگونه فصل دوم سریال Wednesday می‌تواند بیشتر به اعضای دیگر خانواده آدامز بپردازد؟

اگر چه ساخت فصل دوم سریال Wednesday هنوز تائید نشده است، اما فصل اول این سریال قبلا بازخوردهای کلی مثبتی دریافت کرده است که نویدبخش آینده‌ای درخشان برای این سریال است. شورانرهای سریال تائيد کرده‌اند که در صورت دریافت چراغ سبز، برای ساخت چندین فصل از آن برنامه‌ریزی کرده‌اند، بنابراین این سریال می‌تواند یک دوره طولانی را در پیش داشته باشد. در حالی که چیز در کل فصل اول به طور برجسته‌ای حضور داشت،‌ اما فصل دوم می‌تواند فرصتی برای درخشش بیشتر اعضای خانواده آدامز در کانون توجه باشد. از آن جایی که فصل با اخراج ونزدی از آکادمی نورمور به پایان رسید، اکنون درها برای یک محیط یا پس‌زمینه جدید برای ادامه ماجراهای ونزدی در فصل دوم باز است که احتمالا می‌تواند تعداد بیشتری از اعضای خانواده آدامز را به نمایش بگذارد.

یکی دیگر از راه‌هایی که فصل دوم سریال Wednesday دارد، کاوش عمیق‌تر در قدرت‌های جدید شخصیت‌هاست. در فصل اول، پرینسیپال ویمز (Principal Weems) با بازی گوندولین کریستی (Gwendoline Christie) برای ونزدی فاش می‌کند که بینشی که او شروع به تجربه‌اش کرده است، توسط مادرش مورتیشیا به او منتقل شده است. بینش‌های ونزدی یک افزوندی جدید به شخصیت هستند و فصل دوم می‌تواند از این توانایی برای تمرکز بیشتر روی روابط خانوادگی او و این که چگونه قدرت‌های مشترک مورتشیا و ونزدی در سرنوشت اعضای جوانتر خانواده آدامز نقش خواهد داشت، استفاده کند.

سریال Wednesday تاکنون توجهات زیادی را به خود جلب کرده است و با پشت سر گذاشتن فصل چهارم سریال Stranger Things از لحاظ بیشترین ساعت تماشا در یک هفته، رکوردها را در سرویس اشتراکی نتفلیکس شکسته است. ممکن است مخاطبان مشتاق دیدن زتا جونز، گوزمن و فرد آرمیسن (Fred Armisen) در نقش عمو فستر (Uncle Fester) باشند، در حالی که برخی از بینندگان ممکن است غیبت یکی دیگر از اعضای محبوب این خانواده یعنی پسر عمو ایت (Cousin Itt) را نیز احساس کرده باشند. با تعداد زیادی از شخصیت‌هایی که از قبل موجود هستند، علاوه بر دنیای جدیدی که توسط فصل اول سریال Wednesday ساخته شده است، امکانات بی‌پایانی برای آوردن شخصیت‌های کلاسیک خانواده آدامز در فصل دوم سریال Wednesday وجود دارد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

27 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments