وقت آن رسیده تا شاهد اساسین‌ها در داستان بازی Watch Dogs: Legion باشیم!

دارسی نام اساسین دوره جدید است

در تریلر تازه منتشر شده توسط کمپانی یوبیسافت، داستان بازی Watch Dogs: Legion با Assassin’s Creed یکی می‌شود تا شاهد یکی از اساسین‌ها در شهر لندن سال ۲۰۳۰ باشیم. اما این مورد چه ارتباطی را با خط داستانی اصلی خواهد داشت؟

کمپانی یوبیسافت معمولا برای ساختن فرنچایزهای بزرگی از جمله Assassin’s Creed و Watch Dogs شناخته می‌شود؛ مجموعه‌هایی که از حدود یک دهه پیش تا به امروز عناوین مختلفی در سری آن‌ها عرضه شده و خط داستانی عجیب و جذابی را دنبال می‌کنند. با این وجود اینکه هر کدام از این دو سری در جهان خاص خود روایت می‌شوند، موردی است که سازندگان تایید کرده و شکی در آن وجود ندارد، اما به عنوان ایستراگ، برخی اشاره‌ها در هر دو سری طی سالیان اخیر انجام شده که خبر از مرتبط بودن آن‌ها می‌دهد. این در حالی است که جهان Assassin’s Creed معمولا به وقایع تاریخی مرتبط بوده و از طرفی Watch Dogs در آینده نزدیک جریان دارد که همه چیز توسط هکرها و گوشی‌های هوشمند کنترل می‌شود. با این حساب، چطور ارتباط داستانی بین این دو فرنچایز بزرگ ممکن است؟

در سال ۲۰۱۴ و زمانی که اولین عنوان از سری Watch Dogs عرضه شد، ایدن پیرس (Aiden Pierce) به عنوان شخصیت اصلی معرفی شده بود و در یکی از ماموریت‌ها وظیفه دارد تا شخصی به نام اولیویر گارنو (Olivier Garneau) را دنبال کرده و در نهایت شاهد مرگ او باشد. حال اگر از طرفداران درجه ۱ سری Assassin’s Creed و خط داستانی آن باشید، احتمالا نام این فرد را در عنوان Assassin’s Creed Black Flag و در زمانی شنیده‌اید که در ساختمان شرکت ابسترگو (Abstergo) قدم می‌زنید تا به مرحله بعد بروید. در واقع ابسترگو نام یک کمپانی مشابه با گروه تمپلارها در زمان آینده است که در بخش امروزی داستان سری Assassin’s Creed وجود دارد و به نحوی با مطالعه روی زندگی گذشته اساسین‌ها قصد دارد تا قدرت قطعه‌های مختلف Eaden (مانند سیب ایدن یا همان Apple of Eaden) را به دست آورد. با این وجود در سال ۲۰۱۴ که تقریبا زمان مشابه با همان وقتی است که شما در Black Flag با گارنو که رئیس این کمپانی بوده آشنا می‌شوید و سپس در عنوان Watch Dogs او را به نحوی به قتل می‌رسانید.

جدای از این مورد اشاره‌های بیشتری هم به ارتباط دو سری انجام شده، اما این نزدیک‌ترین و در عین حال مهم‌ترین اتفاقی است که دنیای Watch Dogs را با روایت آینده Assassin’s Creed پیوند می‌دهد. اما چنان که به نظر می‌رسد، این داستان قرار نیست تا فقط در قالب ایستراگ‌ها ادامه داشته باشد و بالاخره باید در فصل بعدی بازی Watch Dogs: Legion شاهد یک اساسین در جهان واچ داگز باشیم.

آیا داستان بازی Watch Dogs: Legion برای همیشه با Assassin’s Creed ادقام خواهد شد؟

در تریلر تازه منتشر شده می‌توانید شخصیت جدید را در لباس اساسین‌ها مشاهده کنید که البته با توجه به اینکه اتفاقات این بازی در سال ۲۰۳۰ رخ می‌دهد، قاعدتا کمی تفاوت بین نمونه قرون وسطایی و این کاراکتر وجود خواهد داشت. با این حال همچنان دویدن روی پشت بام خانه‌ها و همچنین استفاده از تیغه Hidden Blade به عنوان سنت همیشگی اساسین‌ها توسط این کاراکتر هم حفظ شده و می‌بنینیم که چطور از آن برای کشتن دشمنان خود استفاده می‌کند. همچنین یک صدای پس‌زمینه در حال گفتن اطلاعاتی درباره مخفیگاه‌های گروه اساسین‌ها است که قصد رفتن به آنجا را دارند. با این وجود در آخرین جمله‌ای که این فرد می‌گوید، مشخص می‌شود که او در واقع یک تمپلار بوده و نقش شخصیت منفی را در این بسته الحاقی داستانی بازی خواهد کرد.

در واقع تقریبا در سال گذشته بود که یوبیسافت اعلام کرد که به صورت رسمی یک بسته الحاقی با محوریت حضور یک شخصیت اساسین در داستان بازی Watch Dogs: Legion را برای این عنوان منتشر خواهند کرد. با این وجود باز هم اینکه می‌بینیم چطور آینده Assassin’s Creed با جهان واچ داگز ادقام می‌شود خود یکی از عجیب‌ترین‌هایی است که تا به حال در داستان دو فرنچایز بزرگ انجام شده و طرفداران هر دو سری را هیجان‌زده خواهد کرد.

وقتی یوبیسافت ناامید کننده رفتار می‌کند

این بسته الحاقی درست به مانند Bloodline که یک روایت داستانی مشخص را دنبال می‌کرد قرار است تا داستان تازه‌ای از برخورد دارسی و یارانش با تمپلارها را دنبال کند. با این وجود در DLC قبلی دیدیم که ایدن پیرس (شخصیت اصلی نسخه اول از سری) و همچنین ورنچ (Wrench) به لندن آمده بودند و از طرفی روایتی کاملا مرتبط با داستان اصلی را دنبال می‌کردند، در حالی که گفته شده حضور دارسی تنها یک کراس اور ساده است و جهان دو سری Watch Dogs و Assassin’s Creed را یکی نمی‌کند! این خبر پس از انتشار تریلر توسط خود سازندگان به صورت رسمی تایید شد.

با این حساب هرقدر هم که دارسی و داستان نه‌چندان کوتاه آن برای طرفداران جذاب باشد و تکنولوژی جدید به مزاج اساسین‌طور او ساخته باشد، اما باز هم در نهایت قرار نیست تا این روایت را به اصطلاح Canon یا مرتبط با داستان اصلی سری در نظر بگیریم.

شخصیت دارسی به همراه دو ماموریت داستانی جدید در تاریخ ۲ شهریور (۲۴ آگوست) برای دارندگان سیزن پس به بازی Watch Dogs: Legion اضافه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا