سازنده‌ی Wasteland 3 از همکاری با مایکروسافت می‌گوید

inXile: مقداری زیادی پول به ما دادند و سپس گفتند بهترین محصولی را که می‌توانید تولید کنید

سازنده‌ی Wasteland 3

سال گذشته‌ی میلادی بود که inXile Entertainment به جمع استودیوهای تحت مدیریت ایکس‌باکس اضافه شد. ظاهراً این اتفاق هیچ تاثیری روی سیاست‌های سازنده‌ی Wasteland 3 نداشته است.

در جریان رویداد X018 بود که مایکروسافت از خریداری اینکسایل اینترتینمنت خبر داد. مت بوتی (Matt Booty)، رئیس استودیوهای ایکس‌باکس، به حاضران اطمینان داد این اتفاق هیچ تاثیری روی سیاست‌های سازنده‌ی Wasteland 3 نمی‌گذارد و این استودیو به‌طور مستقل به فعالیت‌های خود ادامه خواهد داد. اینطور که به نظر می‌رسد، ادعاهای بوتی درست بوده است.

خبرنگار وبسایت Gamesradar اخیراً مصاحبه‌ای را با تعدادی از کارمندان اینکسایل اینترتینمنت انجام داده است. او در بخشی از مصاحبه سوالی را پیرامون خریداری اینکسایل توسط مایکروسافت و تاثیر آن روی برنامه‌ها و سیاست‌های استودیو مطرح کرد. برایان فارگو (Brian Fargo)، موسس استودیو هم در پاسخ گفت ردموندی‌ها مقدار زیادی سرمایه در اختیار آن‌ها قرار داده و سپس به آن‌ها اجازه دادند تا هر کاری می‌خواهند انجام دهند:

اساساً مدیران مایکروسافت وارد دفتر شدند، مقداری زیادی پول به ما دادند و سپس گفتند بهترین محصولی را که می‌توانید تولید کنید.

تیم کمپبل (Tim Campbell)، کارگردان بازی Wasteland 3، ضمن تایید حرف‌های فارگو گفت خریداری اینکسایل اینترتینمنت توسط مایکروسافت باعث نشد تا تغییر منفی در بازی به‌وجود بیاید. او در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت معمولاً اتفاقات این چنینی روی سیاست‌ها و برنامه‌های یک استودیو تاثیر می‌گذارند اما مایکروسافت به آن‌ها کمک کرد تا کاری را که مهارت دارند به بهترین نحو ممکن انجام دهند.

طبق گزارش‌ها، پشتیبانی مالی مایکروسافت از inXile Entertainment نهایتاً منجر به ساخت نسخه‌ی بهتری از Wasteland 3 شده است. این بازی در ابتدا تنها ۳ میلیون دلار بودجه داشت که از طریق کمپین جمع‌آوری شده بود. همین موضوع محدودیت‌هایی را برای سازندگان ایجاد کرده بود اما اضافه شدن مایکروسافت و تزریق سرمایه به آن‌ها اجازه داد تا از تعداد بیشتری دوبلور استفاده کنند. البته این مثال، تنها یکی از تاثیرات مثبتی است که پشتیبانی ردموندی‌ها داشته است.

دیگر تاثیر مثبت، دریافت بازخوردهای مختلف بوده است. با توجه به صحبت‌های برایان فارگو، مایکروسافت یک آزمایشگاه تحقیقاتی دارد که کارمندان آن تجربه‌های خود را با سازندگان در میان می‌گذارند تا ضعف‌ها برطرف شوند.

در پایان، لازم به ذکر است که جدیدترین محصول inXile Entertainment، یعنی Wasteland 3 در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ (مصادف با ۱۹ مه سال ۲۰۲۰) برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا