برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

آینده وارزون ۲ با ورود استودیو ریون سافتور بسیار روشن خواهد بود!

نیمه دوم فصل اول با هدایای ریون آغاز شد

آینده وارزون ۲ با ورود استودیو ریون سافتور بسیار روشن خواهد بود! ۵ ۱۴ دی ۱۴۰۱ اخبار بازی کپی لینک
آینده وارزون ۲

توسعه دهندگان نسخه ابتدایی بازی وارزون یعنی استودیو ریون سافتور (Raven Software) ویژگی‌های درخواستی بسیار زیادی را به این بازی افزودند، اما متاسفانه ما شاهد اکثریت آن‌ها در نسخه دوم بازی نبودیم. با این وجود، ما گمان داریم آینده وارزون ۲ با ورود این استودیو به روند توسعه، به شدت روشن است!

زمانی که بازی وارزون ۱ نقشه کالدرا را دریافت کرد، نظرات مثبت و منفی زیادی متوجه این بازی شد. به عقیده عموم طرفداران این نقشه به هیچ عنوان نقشه خوبی نبود و حس و حال خوب وارزون در زمان انتشار اولیه را به کاربران انتقال نمی‌داد، اما نباید فراموش کرد که استودیو ریون با همکاری استودیوهای های مون (High Moon)، بیناکس (‌Beenox)، تویز فور باب (Toys for Bob) و البته اسلج همر (Sledgehammer) قابلیت‌های شگفت انگیز زیادی را در این نسخه از سری بازی Call of Duty عرضه کرد.

به طور کلی، کاربران و طرفداران خاطرات خوش بیشتری را در وردانسک، نسبت به کالدرا جمع آوری کرده و دوران خوش وارزون ۱ را دوران نقشه وردانسک می‌دانند، اما بسیاری ویژگی‌های جذاب وارزون در زمان نقشه کالدرا در دسترس قرار گرفتند. کاربران درخواست داشتند که دشمنان با تعداد تیرهای بیشتری کشته شوند و سپرهای ضد گلوله پیش از آنکه سپر ضربه خورده را جایگزین کنند، یک سپر کامل را استفاده کرده و انیمیشن ماسک ضد گاز به طور کامل برداشته شود. تمام این تغییرات در کالدرا دیده شدند!

در کنار این تغییرات، بسیاری ویژگی‌ها وارد بازی شد که کاربران آن‌ها را درخواست نکرده، اما پس از وارد شدن به بازی از آن‌ها استقبال کردند. از جمله آن‌ها می‌توان به Redeploy Balloon اشاره داشت که سبب تغییراتی عمده در گیم پلی و کارهای تیمی شد. از لحاظ فنی، باید بازی وارزون در زمان کالدرا را تحسین کرد و در این مورد باید علایق شخصی را کنار گذاشت.

حال بازی وارزون ۲ به عنوان دنباله مستقیم این بازی به انتشار رسیده و ما انتظار داشتیم عموم تغییرات اعمال شده در وارزون ۱ وارد این بازی شوند، اما بر خلاف انتظارات، چنین چیزی دیده نشد! پس از انتشار بازی وارزون ۲، تیم اینفینیتی وارد (Infinity Ward) تلاش کرد به طور کامل بازی وارزون ۱ را به فراموشی بسپارد. آن‌ها به نحوی رفتار کردند که چنین بازی اصلا وجود خارجی ندارد و این در حالی بود که کاربران و منتقیدن به شدت آن را برای ویژگی‌های جدید تحسین می‌کردند. حال بازی وارزون ۲ با توجه به ویژگی‌هایی که در خود دارد، بیش از آنکه شبیه به وارزون ۱ در زمان کالدرا و یک بازی انتشار یافته در سال ۲۰۲۲ باشد، شبیه به وارزون انتشار یافته در ماه مارس سال ۲۰۲۰ است.

البته اجازه دهید بگوییم که بازی وارزون ۲ به هیچ عنوان بازی بدی نبوده و در حالی که برخی باگ‌ها و مشکلات فنی در آن دیده می‌شود، عنوانی بسیار کامل تلقی شده و باید اینفینیتی وارد را برای ویژگی‌های جدید و بیش از آن نقشه بی نظیر ال مزرح تحسین کرد. اما به باور ما این بازی می‌توانست با همکاری استودیو ریون بسیار بهتر از چیزی که حالا در اختیار داریم ظاهر شود.

چندی پیش نیمه دوم فصل اول بازی مدرن وارفر ۲ و وارزون ۲ عرضه شد و به نظر تیم ریون وارد روند توسعه بازی شده است. ورود آن‌ها به روند توسعه ویژگی‌های بسیاری را با خود به همراه داشت. از جمله آن‌ها می‌توان به Buy Stationهای بیشتر در سطح نقشه، زودتر ظاهر شدن لودات‌ها و مهم‌تر از هر دو ویژگی قابلیت خرید لودات اشاره داشت.

به باور ما بازی وارزون ۲ با ورود تیم ریون به روند توسعه، بار دیگر هویت خود را پیدا خواهد کرد. به عبارت دیگر، بازی وارزون ۲ با وجود ویژگی‌های جدید، شبیه به دنباله مستقیم وارزون ۱ نبوده و تا رسیدن به آن مرحله مسیری طولانی در پیش دارد. بازگشت قابلیت خرید لودات یکی از نشانه‌های عالی برای بازگشت دیگر ویژگی‌های مهم به بازی در ادامه فصل اول و آغاز فصل دوم این بازی است.

نقشه بازی وارزون ۲، مکانیسم‌های جدید، سیستم ضد تقلب قدرتمند، بخش HUD عالی و دیگر ویژگی‌ها می‌توانند با تغییراتی که ریون وارد این بازی خواهد کرد، شکلی بهتر از گذشته به خود بگیرند. نظر شما درباره تغییرات ایجاد شده و البته آینده وارزون ۲ تحت نظر استودیو ریون چیست؟ آیا شما نیز آینده روشنی را در انتظار این بازی می‌بینید؟ منتظر نظرات شما هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

5 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments