وارنر، حق امتیاز Mortal Kombat و Batman را به حراج گذاشت!

ارزش این شرکت برابر با چهار میلیارد دلار است

سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر

AT&T، کمپانی مادر بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت برادران وارنر به دنبال فروش چهار میلیارد دلاری این شرکت است.

بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت برادران وارنر (Warner Bros. Interactive Entertainment) تا به امروز عناوین مختلفی را روانه بازار کرده است. از سری پرطرفدار مورتال کمبت گرفته تا مجموعه‌ی محبوب بتمن و فرنچایز Lego که اگر کمی سخت‌گیری‌ها را کنار بگذاریم، همگی در رده‌ی عناوین ارزشمند قرار می‌گیرند و هر یک تجربه‌های مهیج و مفرحی را برای گیمرها به ارمغان آورده‌اند. در حال حاضر، این بخش به وارنر مدیا (WarnerMedia) تعلق دارد که زیر مجموعه‌ی شرکت مادر AT&T به شمار می‌روند.

حال، با استناد بر گزارش اخیر وب‌سایت معروف CNBC، به نظر می‌رسد که شرکت مادر AT&T قصد دارد تا تمامی امتیاز بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت برادران وارنر را با قیمت چهار میلیارد دلار به فروش برساند. در حالی که این گزارش هنوز از سوی منابع رسمی تایید نشده و همچنان نمی‌توان با قاطعیت در خصوص این خبر اظهار نظر کرد، اما جالب اینجا است که منبع مذکور ادعا کرده کمپانی‌های نام‌آشنای صنعت بازی‌های ویدیویی همچون اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) و الکترونیک‌آرتز (Electronic Arts) در صدد خرید شرکت سرگرمی‌های تعاملی برادران وارنر هستند.

در طرف دیگر، نکته مهم این است که در حال حاضر کمپانی WB صاحب استودیوهای راک‌استدی (Rocksteady) و ندررلم (NetherRealm) است که در صورت فروش آن، این استودیوها به همراه حق امتیاز آثار خود از جمله بتمن، Harry Potter و Lord of the Rings به خریدار جدید واگذار خواهد شد. با توجه به اینکه برخی از مجموعه‌ها در میان بازیکنان از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند، بی‌شک رقابت برای تصاحب حق نشر آن‌ها دشوارتر و جنجالی خواهد بود.

از آنجا که خبر فروش بخش سرگرمی‌های تعاملی این کمپانی هنوز به صراحت از سوی منابع رسمی اعلام نشده، ممکن است که ادعاهای وب‌سایت CNBC کذب باشد. این اولین باری نیست که شایعه‌ی فروش یک استودیو یا شرکت بزرگ در سراسر فضای مجازی به چشم می‌خورد. در گذشته بارها و بارها پیش آمده که شایعه‌های مختلف و فراوانی از این دسته خبرها به گوش رسیده‌اند که بعدها هرگز به حقیقت تبدیل نشدند. البته، ذکر این نکته مهم است که فروش یک کمپانی بزرگ همچون Warner Bros. Interactive Entertainment در آستانه‌ی شروع نسل نهم چندان هم دور از انتظار نیست، چرا که به طور معمول در چنین برهه‌ی حساسی، ارزش شرکت‌های بازی‌سازی کمی بیشتر از گذشته می‌شود. به همین خاطر، ممکن است که AT&T از این پس تمایلی به فعالیت در عرصه‌ی بازی‌های ویدیویی ندارد و با فروش چهار میلیارد دلاری این بخش، قصد دارد تا در سایر شرکت‌های زیرمجموعه‌ی خود سرمایه گذاری کند. در هر حال، باید منتظر ماند و دید که این شرکت نامدار چه واکنشی در خصوص گمانه‌زنی‌های اخیر از خود نشان خواهد داد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با فروش چهار میلیارد دلاری بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت برادران وارنر چیست؟ در صورتی که این خبر به واقعیت تبدیل شود، به نظر شما کدام یک از شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی موفق به خرید آن خواهند شد؟ نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا