ویوو رویای سامسونگ را به واقعیت تبدیل می‌کند؛ اولین گوشی رول‌شونده، چینی خواهد بود

ویوو سامسونگ

اگرچه سامسونگ طرح‌های مفهومی زیادی را از نمایشگرهای رول‌شونده منتشر کرده اما ظاهرا ویوو نخستین محصول با این قابلیت را راهی بازار می‌کند.

اینطور که پیداست، تمایل سامسونگ به ساخت گوشی‌های تاشو و توجه زیادی که شرکت کره‌ای به این بخش معطوف کرده سبب شده تا دیگر نتواند روی ساخت یک گوشی اسلایدی یا همان رول‌شونده تمرکز کند. اما ظاهرا ویوو قرار است این رویای سامسونگ را به واقعیت تبدیل کند.

ویوو و شرکت دیگری با نام Transion ظاهرا در تلاش هستند تا با عرضه‌ی یک گوشی اسلایدی، سامسونگ را در بازار گوشی‌هایی با نمایشگر منعطف به چالش بکشند. به گزارش نشریه‌ی خبری The Elec، شرکت Transion اخیرا حتی از طرح مفهومی یک گوشی با نمایشگر رول‌شونده ساخت شرکت CSOT هم رونمایی کرده است.

این گوشی از نمایشگر ۶٫۵۵ اینچی بهره می‌برد که به هنگام باز شدن، ابعادش به ۷٫۱ اینچ افزایش پیدا می‌کند. برای باز شدن این گوشی هم کمی بیشتر از ۱ ثانیه زمان نیاز است. این سرعت مشابه سرعتی است که برای به آرامی باز کردن یک گوشی تاشو نیاز دارید اما گوشی رول‌شونده یک مزیت دیگر هم دارد و آن این است که می‌تواند باریک‌تر و جمع و جورتر باشد چرا که فقط از یک پنل بهره می‌برد.

در حال حاضر قطر زیاد هنگام بسته شدن و همچنین وزن بالای گوشی‌های تاشو یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های آن‌ها به حساب می‌آید، اگر ویوو و Transion بتوانند یک گوشی رول شونده قبل از سامسونگ راهی بازار کنند، شاید موفق شوند سهم قابل توجهی از این بازار را به خود اختصاص دهند.

اینطور که پیداست، ویوو برای تحقق هدف خود علاوه بر شرکت CSOT، با سامسونگ هم وارد همکاری شده تا بتواند نمایشگرهای مورد نیاز خود را تأمین کند. طرح‌های مفهومی که تاکنون از گوشی‌هایی با نمایشگر رول‌شونده منتشر شده، خیلی عجیب و غیر قابل باور به نظر نمی‌رسند اما جالب است بدانید سامسونگ در رویداد مربوط به نمایشگرهای خود از یک پنل بسیار بزرگ با این قابلیت رونمایی کرد؛ گویا شرکت کره‌ای برنامه دارد در آینده‌ای نزدیک، تبلت‌هایی را با این قابلیت تولید کند.

با این حال گوشی رول‌شونده‌ی ویوو به احتمال زیاد شبیه به طرح مفهومی اوپو X 2021 خواهد بود؛ یعنی یک محصول ۶٫۷ اینچی معمولی که قادر است تا ۷٫۴ اینچ یا همین محدوده افزایش پیدا کند. این اتفاق هم به لطف یک موتور رول‌شونده‌ی داخلی صورت می‌گیرد که به لطف مکانیزم خاصی که دارد، دیگر خبری از چین‌خوردگی در وسط نمایشگر نخواهد بود. باید دید آیا گوشی‌های رول‌شونده با این قابلیت جذاب می‌توانند جایگزین گوشی‌های تاشو شوند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا